mamuśki sierpniowe2010

Wysłane przez niunia90 

angelika211 (offline)

15-07-2010 12:47:55

Aniu nie smucimy sięsmiling smiley najbardziej teraz nas smuci chyba ta pogoda...

Polly o tym badaniu GBS chyba kiedyś pisała maniurka i to chyba był właśnie ten wymaz z pochwy...

Dziewczyny co oznacz skrót w karcie ciąży PS-2 bo wcześniej lekarka mi pisała PS-0 a na ostatniej wizycie PS-2 i się zastanawiam co to jest?

Polly Jeszcze gdzieś teraz doczytałam że to jest posiew z pochwy na obecność paciorkowców typu B






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-15 12:50 przez angelika211.

Anka31 (offline)

15-07-2010 12:53:15

Kielce
właśnie Ania odpisała...napisała że "czuje się w miarę dobrze, że dostaje ciągle zastrzyki i kroplówki ale nadal nie wie co dalej z nią będzie..." i że pozdrawia Nas wszystkie smiling smiley

ja wczoraj byłam na tym wymazie z pochwy (posiew) to to samo co GBS



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-15 13:10 przez Anka31.

skrzacik (offline)

15-07-2010 13:07:53

Bielsko-Biała
Hej Kuleczki...
Wczoraj dałam swój numer w kontaktach wiec jak któras chce odpisac tosmiling smiley...
Byłam dzisiaj na USG malutka rozwija się dobrze, wszystko równiutkie, waży około 2kilo tylko ponoć mała jest, tzn. jakby wzrost z tygodnia wcześniej, troche mnie to martwi... chyba ze malutka po mamusi będziesmiling smiley
Ale myślałam że do domu sie nie dokulam... taka duchota że szok... A teraz siedze sama w domu bo mój poszedł na drugą zmiane i do 22 jestem samasad smiley

Batusia pozdrów Anie i powiedz żeby sie trzymałasmiling smiley

Ja do szpitala to muszę wziąc podkłady do łozka i koszulke do porodu-co moim zdaniem powinien szpital zapewniac no i oczywiscie dużo innych rzeczy, jak wkońcu spakuje tą torbe to bede wygladać jak bym na wakacje jechała...
A marzy mi sie polskie morzesmiling smiley... ale to moze w przyszłym roku...

Ewelcia mam nadzieje ze wszystko będzie ok. Trzymam kciuki


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

martago (offline)

15-07-2010 13:23:56

Warszawa/Józefosław
hej Kuleczki
ja niestety musiałam skoczyć do sklepu, bo w lodówce tylko światełko. Zawiozła mnie sąsiadka i pomogła z zakupami, ale i tak płynę. Za to mam jedzenia na kilka najbliższych dni. Mam na szczęscie koło siebie sklep, który ma świetna garmażerkę, gotowe obiadki dosłownie. Wjeżdza do sklepu jeszcze ciepłe.

Polly tak to chodzi o to badanie i jest ono bardzo wazne. Dziewczynom, którym lekarz nie zlecił tego badania radzę się o nie upomnieć. U mnie przy pierwszej ciązy okazało się, ze mam jedną z bakterii niebezpieczną dla dziecka, którą dziecko moze przejąc podczas porodu. Przez to w czasie porodu dostawałam leki, a zaraz po urodzeniu leki dostało też dziecko, inaczej mogłyby być niezłe komplikacje z dzieckiem po urodzeniu.

Ewlecia to mnie wystraszyłaś, ciekawe co Ci lekarz powie. Ja brzuch mam nisko (wchodza dwie ręce) od jakiegoś tygodniasad smiley. I jakoś czuje że nie dotrzymam przez te upały do terminu. Ledwo żyję i na dodatek ten ćmiący ból brzucha ... uffff


[link widoczny po zalogowaniu]

Anka31 (offline)

15-07-2010 13:30:36

Kielce
i jak Angelika napisała jest to posiew z pochwy na obecność paciorkowców typu B - badanie robi się między 35 - 37 tyg. ciąży i jesli u kobiety stwierdza się jego obecnosc to wówczas podaje Jej się antybiotyk
Angeliko niestety skróty PS - 0 i PS - 2 nie mam pojęcia co oznaczają sad smiley

Skrzacik super że u malutkiej wszystko dobrze smiling smiley

skrzacik (offline)

15-07-2010 13:36:31

Bielsko-Biała
No zapomniałam Wam powiedzieć ze mała leży już główką w dół... także czy mi sie to podoba czy nie najprwdopodobniej będę rodzić siłami natry... ale jak to kiedyś jakiś profesor powiedział że jak by Bóg chciał zebyśmy rodziły przez cc to miałybyśmy zamek w brzuchusmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Olga (offline)

15-07-2010 13:51:37

Ośniki (05-155)
SKRZACIK super wieści.

ANGELIKA wydaje mi się, że jest to oznaczenie stopnia dojrzałości łożyska - ale pewności nie mam - coś takiego mi się kołacze.


Pozdrawiam
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Anka31 (offline)

15-07-2010 14:03:17

Kielce
a teraz "nie chcem ale muszem" winking smiley zrobic jakiś obiadek...wczoraj miałam "wolne" i między kolejnymi lekarzy dla dzieci i dorosłych wskoczyliśmy do KFC ...

ciekawe co tam u naszej Ewelci ???

no i Maniurki ??? bo chyba od wczoraj się nie odzywa...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-15 14:05 przez Anka31.

ariena (offline)

15-07-2010 14:04:37

ZNALAZŁAM!!!

PS to skrót od Pelvic Score, czyli inaczej skali Bishopa. To punktowy system oceniania gotowości szyjki macicy do porodu - ocenia się jej konsystencję, pozycję, rozwarcie, obniżenie się i skrócenie. Ocenia się, że od 6 punktów zaczyna się gotowość do porodu - czyli już niedużo zostało do zrobienia smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

Ewelcia (offline)

15-07-2010 14:07:06

Kwidzyn
Wróciłamsmiling smiley Gin przepisał mi antybiotyk jednorazowy: MONURAL to jest jedna saszetka i kosztuje 30zł,a za tydzień mam zrobić badanie moczu.Gin przepisał mi ten antybiotyk na pęcherz,mówiłam mu że często robię siusiu,i czuje takie parcia na pęcherz.A te bóle miesiączkowe to podobno normalne,mała jest główką na dół i uciska na pęcherzsmiling smiley Trafiłam na tego gina co wtedy przyjął mnie w szpitalu,zrobił mi usg.Widziałam znowu małą,jaka słodkasmiling smiley Acha szybko rośnie od tyg przybrała prawie pół kg,teraz waży 2357.Termin porodu jest teraz szybciej,czyli na 27 sierpnia.Według usg jestem w 34 tyg.4 dzień ciąży.Brzuszek jest jednak obniżony,ale szyjka jest ok i rozwarcia tez nie masmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-15 14:08 przez Ewelcia.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545952, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.