Mamusie lipcowe 2010

Wysłane przez monia8323 

marta2209 (offline)

12-05-2010 15:44:07

Marusia to całkiem niedaleko
Sylwuślanie Ci się należy!!!uwazaj na siebie...chociaż ja wczoraj wybrałm sie na zakupy i tak zdawało mi sie ze mało rzeczy kupiłm a póżniej z ta torba wielka jeszcze na 4 piętro...też póżniej to odczułam...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

AarletaA (offline)

12-05-2010 15:47:56

A u mnie dzis położna środowiskowa była. Całkiem fajna kobitka. Pytałam o to jak ubierac maluszka - powiedziała ze to zalezy od pogody.Jak bedzie ciepło naprawde to nie ma co przesadzac i krótki rękawek czy body wystarczy nawet i na to okrycie jedynie pieluszką. Na wyjscie ze szpitala zalecała tez te same zasady ubierania.No i na odbiór różek i fotelik. Wiadomo jak bedzie 30 stopni to sie nie bedzie trzymało dziecka w rożku,ale zawsze lepiej miec bo u nas z pogoda różnie przeciez.
A co mnie zdziwiło to jak 2 miesiace temu chodzilismy na szkole rodzenia to położna do przemywania pępka zalecała używac 75% spirytusu, a dzis położna mi powiedziała ze od 4 miesięcy zostały wprowadzone inne standardy i odchodzi sie od uzywania spirytusu, a jedynie zaleca sie wietrzenie. Chyba ze coś przy pepku zaczyna sie paprac to wtedy czyms sie tam psika(nie pamietam nazwy). A u was co na szkole rodzenia sie mówi o tym spirytusie?
Pytałam tez o to jakie kosmetyki stosowac od pierwszych dni zycia - poleciła tylko Oliatum jako płyn do kąpieli, mleczko nawilzające z NIVEA zamiast oliwki oraz krem z filtrem. Tylko tyle!Mydełko zaleciła stosowac dopiero później w okolicach 4 miesiąca zycia.



[link widoczny po zalogowaniu]

Anoola83 (offline)

12-05-2010 16:08:55

Poznań
witam nowa mamusie smiling smiley
Asik slodka ta posciel smiling smiley
Dziewczyny slyszalam ciekawostke, ze na podstawie pierwszysch ruchow dziecka mozna ustalic przyblizony termin porodu. Jedna pani mi powiedziala, ze jak sie poczulo ruchy przed 20 tyg to urodzi sie wczesniej, a jak po to sie przenosi ciaze....twierdzi, ze u niej sie sprawdzilo. Poszperalam troche w necie i faktycznie znalazlam wzmianke na ten temat i niby oblicza sie to tak : tydz w ktorym poczulyscie pierwsze ruchy + 20/22 tyg =data porodu w przyblizeniu oczywiscie. To mi by wychodzilo, ze urodze miedzy 37 a 39 tyg tongue sticking out smiley hehe...
We wtorek mam wizyte to zapytam lekarza czy to prawda


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Rodako (offline)

12-05-2010 16:15:16

Zabrze
Anoola83 ja też tak słyszałam. Konkretnie, że tydzień w którym poczuło się pierwsze ruchy to dokładnie połowa ciąży, trzeba więc dodać 20 tygodni. Ja więc jeśli poczułam ruchy w 17 tygodniu, to podobno wg tych obliczeń powinnam urodzić w 37 tygodniu winking smiley



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Anoola83 (offline)

12-05-2010 16:16:29

Poznań
Ja tez poczulam w 17....moze sie sprawdzi, zobaczymy smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

marta2209 (offline)

12-05-2010 16:17:09

Anoola a to ciekawostka...to wychodzi ze to już całkiem niedługo....
Arleta nie słyszałam o tym spirytusie,a olilatum to ja sama uzywam czasami do kapieli,fajna skóra jest po nim tylko ze drogie...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

hessa (offline)

12-05-2010 16:38:26

Żory
Anoola83 mi też wychodzi 37

AarletaA (offline)

12-05-2010 16:45:40

Coś dla Waszych księżniczek [link widoczny po zalogowaniu] Oczywiscie natknęłam sie na to jak szukalam czefos dla mojego księciasmiling smiley
Miałam isc na spacer a tu sie rozpadałosad smileyDzika ta pogoda!
Tez słyszałam o tym ze piersze ruchy zwiastują ze jeszcze połowa ciązy przed nami. Ja poczułam pierwsze ruchy również w 17 tygodniu ciąży.



[link widoczny po zalogowaniu]

ewelxx (offline)

12-05-2010 18:16:17

Rudzica/k Bielska-Bialej
hej dziewczynki....macie rację ciężko będzie w tych butach wytrzymać, więc tak jak już pisałam mam na zamianę sandałki....
Niespodzianko faktycznie nasz apel zadziałał, mamusie piszą i piszą i na szczęście się odzywają....to dobrze ;-)
Kasiu 24 zdaj relacje jak po wizycie ;-)
Paulieee to tez sobie waży ta Twoja Nadusia....ale mój to już chyba z 2,5 kg ma...hehe a wierci się jak najęty...a wczoraj milaczał....to jest ciekawe...?
Monika Kuszka to też masz fajną wagę, nie narzekaj...ja mam 71 kg przy 165 cm
Jaworzno dziękuje Ci kochana...ja już bym chciała rodzić...ale może dobrze ze jeszcze mam 50 dni bo narazie to tylko podkłady kupiłam i 1 koszulę...;-(
Witaj Marusia fajnie że nas przybywa ;-) i tabelka się powiększy ;-)



[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]


"Po nieprzespanej nocy i po ciężkim dniu tylko Twój uśmiech i radosne spojrzenie
sprawia, że chce mi się dalej żyć, a zmęczenie i złość przechodzi jak ręką odjął.
Dziękuję, że jesteś!!"

JAWORZNO (offline)

12-05-2010 18:30:37

Jaworzno
Nie ma za co Ewelxx wcale ci się nie dziwię, że chcesz już rodzić bo ja również nie mogę się tego dnia doczekać. Mój Mati wczoraj szalał jak najęty, a dzisiaj jakiś taki spokojniutki martwi mnie to bardzo bo dzisiaj się wogóle jakoś dziwnie czuję. Głowa pęka mi w szwach aż mi się niedobrze robi, zero apetytu i do tego rzadkie i słabe ruchy małego, osiwieć można. Zaraz go sprawdzę detektorem bo jakieś złe przeczucia mam.
Asik pościel piękna. Już masz ubrane łóżeczko??
Pozdrowionka dla wszystkich mamusiek i zawartości ich słodkich brzuszków
zajrzę jak sprawdzę tentno małego.

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548680, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.