Mamusie lipcowe 2010

Wysłane przez monia8323 

alus (offline)

18-08-2010 18:33:50

gubin
mamusska mój synuś tez ostatnio ważony był 5sierpnia i przybrał aż 700 g do przedwczoraj ,zreszta ja sama widze że ma już dużo tłuszczyku pod skórką.karmiony jest mieszanką głownie a w nocy dostaje cyca.i trochę sie wystraszyłam bo położna,która przyszła z waga dla noworodków nic nie odpowiedziala na moje pytanie czy to oby nie za dużo.zmieszała sie sama....a ja czekam teraz z ta niepewnościa do wizyty za 4tyg w przychodni.

mamusska (offline)

18-08-2010 19:05:41

Netherland
alus a czemu za 4 tyg dopiero idziesz do lekarza? ja poszlam dzis bo chcialam sprawdzic czy wszystko ok a powinnam po miesiacu chyba ale co tam tongue sticking out smiley no kurde 700 to chyba duzo jak na 2 tyg .. ale najlepiej zapytac pediatry, jesli sie martwisz to po prostu idz i sie zapytaj smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Assiula (offline)

18-08-2010 20:23:53

Poznań
Witamy się po przerwie. Wróciliśmy z wakacyjnych wojaży u dziadków jednych i drugich. Dziś pierwszy dzień od jakiegoś czasu jestem sama z dwójką smyków i jakoś staram się wszystko ogarnąc. Najciężej, że ciągle uczymy nocnikować naszego 2-latka i idzie raz dobrze a raz gorzej. I tak biegam z mopem... i piorę gatki. Hubert daje mi mocniej w kość jak prawie 2 miesięczna Wiki. Buntuje się na wszystko. Ma własne i to odmienne zdanie na każdy temat i wykłoca się o wszystko.
Za to Wiki prawie w ogóle nie płacze. Nawet przy robieniu kupi z czym ma problemy tylko stęka. Bez płaczu i krzyku. Je ładnie i tylko na piersi. Odpukać nie ma kolek. I oby tak zostało. Waży 4 700g i ma 55 cm. Jest tak grzeczna i kochana, że tylko ją wycałować. Zupełne przeciwieństwo brata jak kojarzę go jako niemowlaka. Mamy już za sobą pierwsze szczepienie. Pępuś odpadł tak jak bratu dopiero po 6 tygodniach. Mam podobno grubą pępowinę i tak czekaliśmy tyle czasu co u Huberta.
Niespodzianka Ja już po 6 tygodniach dostałam okres a karmię tylko piersią. I tyle sobie "odpoczełam". Po ciąży z Hubertem było to samo. Na becikowe i kaskę z ubezpieczenia też sporo czekaliśmy. Przy pierwszym dziecku wszystko dostaliśmy w tydzień. Teraz ponad miesiąc.
Beatrix Jakie szczęście, że Twojemu M nic się nie stało aż włosy mi się zjeżyły co by było gdyby.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Asik (offline)

18-08-2010 20:27:18

Kraków
Mamusska do becikowego nie potrzebny jest pesel.
Niespodzianko widać, że Martynka lubi kuzyneczkęsmiling smiley i w chuście super wygląda. U nas by się jednak nie sprawdziła bo próbowałam w tej naszej chuście nisić ją w pozycji leżącej i nie podobało się malutkiej. Zauważyłam w ogóle, że najbardziej lubi być w pozycji pionowej na rękach i rozglądac się po świecie. czy myślicie, że to zdrowo dla dziecka, żeby było spionizowane? Dodam, że ładnie trzyma wtedy główkę i sama odpycha się rączkami do tyłu a nie chce opierać główki na ramieniu mamy czy taty bo woli patrzeć w około.

Ja już po wizycie, wszystko jest ok i już możnasmiling smiley Ginek mnie ostrzegał, że karmiąc piersią można zajść w ciążę, tak więc uważajcie przygodniczkismiling smiley
Teraz czekam na jakiś romantyczny wieczorek, bo na razie mąż chodzi na nocki do pracy.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

anetaaa (offline)

18-08-2010 20:53:26

Radom

anetaaa (offline)

18-08-2010 20:58:04

Radom

mamusska (offline)

18-08-2010 21:04:23

Netherland
asik mnie panie w mopsie powiedzialy ze trzeba smiling smiley wiec czekam. co do pionizowania dziecka pediatra mi mowila ze przy ulewaniu nalezy duzo pionizowac niby pomaga a maly uwielbia tak wlasnie zasypiac smiling smiley

anetta sliczna ta twoja Majeczka :* i jakie ma duuuze oczeta tongue sticking out smiley pieknosci !!!
Aleks upodobal sobie zasypianie na rekach a najbardziej na piersi mamuni i tak wisi na mnie teraz tongue sticking out smiley ech ... spac!!!

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-18 21:05 przez mamusska.

ewabeata (offline)

18-08-2010 21:05:19

Witajciesmiling smiley Ja mam dziś już lepszy humor, bo okazało się, że podejrzenia reumatologa były błędne i póki co wykluczył reumatoidalne zapalenie stawów. Kamień spadł mi z serca i dopiero sobie uświadomiłam przez te ostatnie przeżycia jaką wartością jest zdrowie.
Asik myślę, że hormony jeszcze działają i możesz się nieco inaczej czuć. Ja sama mam jeszcze huśtawkę nastrojów, a jak coś przeżywam to widzę że w wyolbrzymiony sposób. Co do powrotu do pracy, to ja już w poniedziałek wyjeżdżam na 3 dniowe szkolenie z moim M i Zosią. Przeżywam to bardzosad smiley ale w trakcie przerw w prowadzeniu zajęć będę mogła ją karmić. Do stałej pracy nie wybieram się, jedynie od czasu do czasu poszkolę.
Paulieee fajnie, ze z bioderkami wszystko oksmiling smiley My idziemy na wizytę dopiero 15 września. Zastanawiam się, czy to nie za późno, ale u nas takie kolejki. Co do noszenia, to moja nie ma kolki, a i tak nauczyliśmy ją nosić, bo nam to zwyczajnie też sprawia przyjemność. Moja Zosia to czasem już sama ma dość i jak ją odłożymy to zasypiasmiling smiley
Monika_kuszka piękne zdjęcia !!!smiling smiley
Niespodzianka z tą miesiączką w trakcie karmienia to każdy ma inaczej. Ja karmiłam każde z moich trojga dzieci ponad 2 lata i w tym czasie nie miałam miesiączki, mimo, że czasem karmiłam tylko w nocy. Dopiero jak odstawiałam zupełnie od piersi to hormony wracały na swoje miejscesmiling smiley Myślę, że skoro u mnie 3 razy tak było to i za 4 będzie podobniesmiling smiley Ale bym się zdziwiła jakby nastąpiła w międzyczasie jakaś zmianasmiling smiley. Śliczne masz zdjęcie z córcią w tej chuście !!smiling smiley I jak malutka się cudownie uśmiecha do ciocismiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

ewabeata (offline)

18-08-2010 21:13:29

Anetaaa śliczna ta Twoja Majasmiling smiley Z tego co wyczytałam to nie dotrwałaś jednak do poniedziałku?


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

kasia24 (offline)

19-08-2010 06:45:58

zabrze
Witam dziewczyny

Ja dzisiaj pierwsza mała ładnie śpi za to ja nie umiem...
Byłam wczoraj z małą u lekarza bo zauważyłam białe grudki okazało się że to pleśniawki na szczęście powiedziała że jest ich mało i powinny szybko zniknąc, przepisała nestatyne i kazała smarowac sad smiley

ewabeata cieszę się że z lekarzem się wszystko wyjaśniło smiling smiley
anetaaa maja to śliczna królewna a jak sobie radzisz z macierzyństwem ?
assiula może Hubert jest troszkę zazdrosny o Wiktorię pewnie mu minie smiling smiley cieszę że Wiktoria jest taka spokojna moja Julia też jest aniołkiem choc zaczęła teraz miewac kolki ale podaje jej krople sab simplex i na razie jest ok.
alus mi też się wydaję że to trochę dużo Julia na cały miesiac najwięcej przybrałam mi 1,100 na twoim miejscu zapytałabym lekarza czy może tyle przybierac.

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546510, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.