Czerwcowe mamusie (2010) ciąża

Wysłane przez neff 

Justysia84 (offline)

25-02-2010 17:26:02

Vilemko panikować to chyba będzie każda z nas na swój sposób, szczególnie jeśli spodziewa się pierwszego dzieckasmiling smiley Ale nie ma co też popadać w paranoję, wydaje mi się że jednak będziemy na tyle zmęczone że przyda nam się odpoczynek i sen, dlatego lepiej zorganizować to tak, by nic nam go nie zakłócało a już na pewno jakieś lęki czy z dzieckiem wszystko oksmiling smiley
Dziewczynki a zauważyłyście może żeby Wam się już pojawiała jakaś wydzielina z piersi?? Bo ja ostatnio przyuważyłam, że coś bardzo delikatnie zaczyna się sączyć, ni dużo ale na tyle że widać małe plamki na staniku...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

Justysia84 (offline)

25-02-2010 17:30:57

wswp ten rożek który ja kupiłam jest taki że dziecku będzie ciepło ale nie sądzę żeby zbyt gorąco. Ma grubość takiej letniej kołderki a jest dodatkowo usztywniony wkładką kokosową więc noszenie malucha na pewno będzie znacznie bardziej wygodne i bezpieczne.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

wswp (offline)

25-02-2010 17:49:09

Justysia- ja co prawda plamek na staniku niemam, ale czasem sie zdarza ze na sutkach mam takie cos bialo-zoltawe,-byc moze wycieka malutko i odrazu przysychatongue sticking out smiley poza tym mam strasznie ale to strasznie wrazliwe cycochy:/
Justysia a jak z twoimi skurczami? nadal sie zdarzaja? i twardnieje ci wtedy macica? mi sie tak czasem zdarza, ale raczej w nocy. mam nadzieje ze poki jest to nieregularne to nic zlego?
a co dziewczynki myslicie o tym wozku [link widoczny po zalogowaniu] ??


[link widoczny po zalogowaniu]





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-25 17:50 przez wswp.

Vilemko (offline)

25-02-2010 17:56:12

Sosnowiec
wswp w takim razie też muszę zrobić rundke po sklepach i teraz zkolei przyjżeć się materacykom, przynajmniej mam juz jakieś pojęcie
Justysia mnie najbardziej chodzi o noc, bo chociaż będziemy na początku spać wszyscy razme to i tak będę panikować no cóż napewno mi to przejdzie po jakimś czasie smiling smiley, jeśli chodzi o dzień to tak jak mówisz napewno uda się to tak zoorganizować, żeby choć na chwilę mnie ktoś odciążył i pomógł w tych pierwszych tygodniach z maluchem, liczę tu na moich rodziców, którzy, już tak nogami przebierają, żeby się wnukiem zająć smiling smiley
a co do "siary" smiling smiley jak to się uroczo nazywa, to też się ostatnio zastanawiałm, że chyba już powinno coś lecieć jednak u mnie się jeszcze nic nie pojawiło

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

21kwiatuszek10 (offline)

25-02-2010 19:09:47

Słupsk
Justysia84 mi też ostatnio pojawiła sie plama ale to dobrze siara już sie produkuje.
wswp wózek fajny 3w1 coś podobnego kupujemy ale nie pamietam firmy
a jak tam wasze fasolki ? Mój maluszek to cały czas buszuje ...


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

sweetmeg (offline)

25-02-2010 19:48:18

Kraków
Cześć dziewczyny!
Widzę, że trochę mnie ominęło winking smiley Już nadrabiam zaległości smiling smiley
eliziatko mój synuś to różnie kopie. Zdarza się, że czuje szturchańce po bokach w okolicach pępka ale i w dole brzuszka. Nie wiem od czego to zależy?
Co do rożka to mam mieszane uczucie.. bo to w sumie tylko na chwilkę i chyba jestem bardziej za jakimś śpiworkiem. Zobaczymy, bo moja mama i teściowa chodzą i w kółko mówią, że taki rożek by był fajny... może kupią :p
Justysia84, 21kwiatuszek10 ja też zauważyłam taką białawo-żółtawą wydzielinę na sutku ale tylko z jednej strony... pewnie to ta tak zwana "siara" ale pewna nie jestem.
Problem kupna łóżeczka, materaca i pościeli mam już z głowy.. Kuzynka męża sprezentowała nam taki zestawsmiling smiley
Dziewczyny nie martwcie się.. ostatnio i ja się zastanawiam czy aby wyglądam atrakcyjnie... mąż mi powtarza, że wyglądam pięknie i nie powinnam się niczym przejmować ale ja jakoś tak mam inne wrażenie.. Może jak już ściągnę tę zimową kurtkę, zrobi się ciepło to będzie można się atrakcyjniej ubrać winking smiley
Ostatnio czuję się taka zmęczona.. ech.. ale to pewnie przez zmianę pogody. A pogoda u mnie piękna! W końcu można by powiedzieć, że wiosna idziesmiling smiley HUURAAAA!

Jutro wybieram się do sklepu z rzeczami dla maluszków! Już nie byłam jakiś czas i muszę iść bo oszaleje smiling smiley Może kupie takie rękawiczki maleńkie jak Ty Jusysia84? smiling smiley

Miłej nocki!
Pozdrawiam(y)!


Pozdrawiamy mama Gosia, Filip i Piotruś!










[link widoczny po zalogowaniu]

GOYA (offline)

25-02-2010 20:26:18

Bydgoszcz
diogeneska - widać te nastroje ciążowe takie są, czasem podłe. Poza tym zbliża się wiosna i przesilenie, wiec tym bardziej wrażliwym na aurę, będą pewnie doskwierały tzw. humorki ciążowe winking smiley A no i trzeba było na kawę wpaść to byśmy ponarzekały obie winking smiley))))

eliziątko - miejsce kopniaków podobno zależy od ułożenia się malucha. U mnie tez jest jeszcze ułożony miednicowo, tak jak u wswp i większość ruchów czuje poniżej pępka, chociaż ostatnio zaczyna mi wymachiwać w okolicach sporo nad pępkiem, ale dość subtelnie winking smiley

Cytuj
Vilemko
ale dziś to mnie jakoś tak w brzuchu jakby w dół ciągnęło dziwne nie wiem o co chodzi ale nie jest to jakiś ból, tylko jakieś dziwne uczucie, ale chyba jeszcze za wcześnie, żeby się już główką w dół ustawiał co ?
a co myślicie o rożkach i śpiworkach dla takiego malucha do spania, ponoć lepsze jak kołderka bo się tak nie odkrywa , właśnie przeglądam na allegro ale to wszystko śliczniutkie smiling smiley
Co do tego ciągnięcia w dół to ja bym uważała, najlepiej się wtedy położyć i nie forsować jakiś czas. Ja bym już chciała, żeby mój się ułożył główką w dół.... ale podobno nie ma co panikować, bo bywa i tak, ze w ostatnich tygodniach, a nawet dniach się przekręcają dopiero główką w dół. Można próbować domowych sposobów i np. siadać okrakiem na krześle ustawionym tak żeby oparcie było z przodu. Podobno ułożenie miednicy itp jest wtedy korzystne do takich fikołków winking smiley

Jak dla mnie to rożek jest fenomenalną sprawa na pierwsze tygodnie - można spokojnie malucha na boku ułożyć i nie martwić się, że się zakrztusi,np. gdy uleje itp. Poza tym słyszałam, ze maluch w różku ma "ciasno" i poczucie bezpieczeństwa jak u mamy w ciasnym brzuszkuwinking smiley

Się już nieźle rozpisałam, wiec co do łóżeczka to mi się podoba to:[link widoczny po zalogowaniu] i najbardziej to: [link widoczny po zalogowaniu]

Pozdrowionka


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

haniaagata (offline)

25-02-2010 20:30:54

Hej dziewczyny !!! Dziś miałam męża do 16 w domu jak nigdy a rano wkońcu przyszła fura dla Mikolajka, mąż go rozpracował na maksa a ja siedziałam i patrzyłam ile mu to radości przynosi jak małemu dziecku kupic zabawke. A ja już go złożył to usiadł i się napatrzec niemógł. Później wam wkleje fotke. Na początku się bałam że to jakiś szajs będzie lub coś ale warto zamówic od konkretnego sprzedawcy jestem bardzo zadowolona z wyboru, niespodziewałam się że będzie taki fajny ten wózio.
wswp też fajny wybrałaś, podoba mi się i ma super kolorystyke do wyboru.
kasiaczku mnie osobiście bodobał się ten pierwszy co miał wszystkie równe koła, ja też mam takie ale większe i pompowane tylko że mieszkam na wsi i musiałm kupic na pompowanych i na paskach. Jak rozmawiałm z sprzedawcą to mówił że te mnijsze nadają się tylko do miasta, na nasze drogi miałabym problem.
Ullala bardzo fajny zestaw. Ja też już mam łóżeczko ale z szufladą i materacyk ten kokos i faktycznie jest twardy ale go dostałam i jeszcze się zobaczy.
Mnie tez piersi bolą i są mega wrażliwe ale narazie nic się nie pojawiło oprócz tego że brodawki mam bardzo suche i lekko się łuszczy na nich skóra może macie jakiś pomysł czym je smarowac, może też tą oliwką? A dzidzia kopie w większości w dole brzuszka ale jak leże to w boki, szybko się obraca. Ufff kto to bedzie czytał dam już spokój. Pozdrawim(y)





Michalina smiling smiley [link widoczny po zalogowaniu]

Mikołaj [link widoczny po zalogowaniu]

Piotr i Hanna [link widoczny po zalogowaniu]

Córeczko Kochanie choc byłaś we mnie tylko 54 dni Kochałam Cię nad życie. 17 wrzesnia 2012 będę tą datę zawsze pamiętac [*]

katka (offline)

25-02-2010 20:31:04

Hej. Dlugo nie pisalam, wiec nadrabiam... Moj wynik z glukozy byl niepokojacy, bo ponad 140 normy, mialam 148! Fakt, ze weszlam na pobranie krwi po 50 min. bo by zamkneli laboratorium (takie rano byly kolejki, ze nim weszlam juz sie zrobilo pozno, a pozniej jeszcze 1h czekania). Laborantka po odbiorze wynikow powiedziala, ze te 10 min. mogloby wynik obnizyc o jakies 10. Lekarka wyslala mnie wiec na powtorke tym razem 75g i niedawno odebralam wynik - 119 smiling smiley a na czczo 68. Czytalam, ze ta 75g jest bardziej miarodajna, a tamten skok moze to nie odczekanie tyle ile trzeba do ponownego pobrania, a moze to po tym tlustym czwartku za duzo paczkow itptongue sticking out smiley Dobrze, ze ten wynik jest dobrysmiling smiley

Co do wagi to ja od poczatku ciazy przytylam 6,5 - 7 kg, choc mysle, ze to i tak niezle zwazywszy, ze odkad mam prawko to wszedzie tylek woze i malo teraz chodze, do tego ani razu w ciazy nie wymiotowalam wiec w miedzyczasie nic nie schudlam, a ponadto od poczatku ciazy bylam juz na 32 imprezach rodzinnych typu (wesela, rocznice, chrzciny, urodziny, jubileusze, a tam sie sporo zjadlosmiling smiley
Co do lekow to choc wyniki moczu i krwi mam super, to jednak lekarka powiedziala, ze skoro hemoglobina spadla z 12,4 na 11,4 co i tak jest dobrym wynikiem (bo anemia jest ponizej 10) to jednak spadek odnotowano, a teraz na zelazo bedzie wieksze zapotrzebowanie,wiec biore teraz asekuracyjnie Tardyferon (tam jest zelazo i kwas foliowy - 1 tabl/dz.). Pewnie pamietacie, ze poczatkowo obawialam sie drozdzycy, ale z cytologii wyszlo, ze mam jednak poczatki, ale infekcji bakteryjnej i przepisala mi na to Metronidazol na 10 dni, a 12.03 ide na wizyte to zrobi wymaz i zobaczymy czy podzialalo.

Szkole rodzenia jak pisalam kiedys zaczynam 8.03 i juz sie nie moge doczekac tych 5. spotkan!
Witam nowe mamy i dziekuje Natalii za super tabelke!

Moj maly tez nisko kopie, wg usg z konca stycznia wyszlo ze jest poki co ulozony miednicowo i tam gdzie ma nozki najczesciej czuje kopniaczki, wiec chyba ok. Lekarka sprawdzala 19.02 szyjke macicy i jest odpowiedniej dlugosci i scisle zwarta, wiec ja sie tym niskiem polozeniem nie martwie... A na odwrocenie sie jak mowili obaj lekarze ma jeszcze czas.

Ja mam upatrzony wozek ten co haniaagata i Natalia (kolor grafit banan jak kiedys pisalam. Dzis spotkalam na miescie znajoma z czasow SP i miala o dziwo wozek tej firmy Baby Merc i b. zachwalala, wiec tylko mnie utwierdzila w tym wyborze), a lozeczko chce drewniane ze zdejmowanymi plozami kolyskowymi i kolkami-cos takiego [link widoczny po zalogowaniu] .
Ostatnio tyle ciuszkow nakupowalam, ze musze sobie zrobic chwilowa przerwe, bo juz sie miejsce w szafce skonczylo, a rodzina meza z Niemiec tez juz dla nas kupuje ubranka, wiec nie ma co przeginac, bo niewiadomo co od nich dostaniemy, ale jak tu sie powstrzymac jak wszystko takie slodkiesmiling smiley
A to moja aktualna fotka brzuszka!



[link widoczny po zalogowaniu]

haniaagata (offline)

25-02-2010 20:31:22

katka ślicznie smiling smiley





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-25 20:37 przez haniaagata.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546280, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.