Druga ciąża po długiej przerwie

Wysłane przez sylwik777 

sylwik777 (offline)

06-01-2012 21:33:00

prot
Hej smiling smiley
Założyłam ten wątek bo może są wśród Was dziewczyny, które są po raz kolejny w ciąży po długiej przerwie.
Ja swoją starszą córcię urodziłam prawie 9 lat temu, a teraz oczekuję narodzin drugiego dziecka smiling smiley
Bardzo się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się że rodzina nam się powiększy, ale teraz towarzyszy temu sporo obaw (czy dam sobie radę). Po pierwsze niewiele pamiętam z poprzedniej ciąży więc przeżywam ją jakby była moją pierwszą ciążą, a po drugie w tym roku skończe 35 lat tak więc jestem z grona tych starszych mam. Na szczęście mam u boku kochanego męża, który jest cały czas przy mnie i w tych trudnych i lepszych dniach i wiem, że zawsze mogę liczyć na jego pomoc. smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

JolciaKKK (offline)

06-01-2012 22:12:02

Grójec
oj są są i ja jestem jedna z nich.
Mam na imie Jola w tym roku skończę 32 lata moja córeczka w lutym skończy 6. Hihi wiesz mamy podobnie tez niewiele pamietam z poprzedniej ciąży ale od tamtego czasu wiele sie tez zmieniło a poza tym każda ciąża jest inna więc może to że mało pamietamy nie jest minusem ale plusem ????


Mam nadzieję że watek się rozwinie i bedzie nas tu więcej smileys with beer


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

koprowianka (offline)

06-01-2012 22:17:03

Ciechanów
witam.
u mnie będzie 5,5 roku różnicy, boję się że chłopaki nie będą mieli kontaktu ze sobą, bo raczej 5 latek nie będzie najleszym towarzyszem zabaw dla 10 latkasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

julka2404 (offline)

06-01-2012 22:24:00

gdzieś tam...w krainie szczęścia miodem i mlekiem płynącej
Koprowianka znajdą wspólny język . Mój synek ma w tym roku 9 lat a ja parę dni temu straciłam drugą ciąże niestety . I jeśli w ogóle kiedyś urodzę drugie dziecko to będzie dopiero przepaść wiekowa.sad smiley

sylwik777 (offline)

06-01-2012 22:36:11

prot
Moja starsza córcia jak się dowiedziała, że będzie miała rodzeństwo to oszalała z radości. Już nie może się doczekać. Tak więc mimo dużej różnicy wieku myślę, że dzieci się dogadają. Jak na razie nie znam płci dziecka, ale wydaję mi się, że niezależnie od tego czy będzie to chłopiec czy dziewczynka moja Starsza pociecha będzie bardzo szczęśliwa (w końcu nie będzie sama). smiling smiley

julka2404 wiem, że nie jest ci teraz łatwo, ale jeszcze przyjdzie dzień, że kolejny raz będziesz szczęśliwą mamusią,,,, a jeśli chodzi o dużą różnicę wieku to się nie martw ,,, zobaczysz przy kolejnym dziecku, twój starszy synek będzie ci bardzo pomagał smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-06 22:42 przez sylwik777.

Dudusia83 (offline)

07-01-2012 09:26:14

Warszawa
Ja jestem teraz w ciazy a mam juz corcie. Bedzie prawie 6 lat roznicy. Moja corcia sie cieszy mowi ze bedzie mi pomagala, wszystko dzidzie nauczy itp.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-07 10:00 przez Dudusia83.

ula1219 (offline)

07-01-2012 14:08:43

Lublin
Hej dziewczyny!
U moich dzieci dużej różnicy wieku nie będzie, bo nie całe dwa lata, ale za to moje rodzeństwo jest ode mnie starsze o 10 i 6,5 roku, a całe życie dogadywaliśmy się super.
Więc nie martwcie się o relacje między pociechami. Nie będą one jak wśród rówieśników, ale też będzie super smiling smiley
Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązania.


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

JolciaKKK (offline)

08-01-2012 08:18:42

Grójec
ech, ja przyznam że jak patrzę na różnicę wiekową to na pewno będzie ciężko ale tyllko w wieku dziecięcym bo później jest lepiej. Wiem to na przykładzie swojej rodziny i rodziny meża gdzie różnice wieku też były 5-6-7 lat. Za to jak się słyszy opowidania z lat dziecięcych to było wesoło i będzie trezba uzbroic się w cierpliwość


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

sylwik777 (offline)

08-01-2012 17:55:33

prot
Hej dziewczyny smiling smiley
Przez weekend nie miałam kiedy tu zajrzeć bo byłam na uczelni (nadrabiam zaległości i jestem na drugim roku magisterki).
Cieszę się, że mogę sobie z Wami popisać, zwłaszcza teraz kiedy siedzę od początku ciąży na zwolnieniu i większość czasu spędzam w domu.
A jak tam przebiega Wasza ciąża, czy jest dużo bardziej uciążliwa niż pierwsza??????????
Ja niestety przez pierwsze 12 tygodni miałam potworne mdłości. Nic prawie nie mogłam jeść. Na szczęście prawie wszystko ustąpiło. Teraz to jedynie słodycze, czekolandki itp. mi nie smakują. Za to ogórki kwaszone, pomidory i manadrynki mogłabym jeść bez przerwy. No i niestety nabiał niezbyt mi smakuje. Wiem, że powinnam go jeść ale jakoś nie mogę się przekonać.
Nasze babcie by powiedziały, że to pewnie dlatego, że będzie chłopiec,, ale przy pierwszej ciąży miałam podobnie i urodziła się córcia. Ja na razie nie znam płci dziecka bo usg miałam robione w 12 tygodniu, ale za to już 25 powinno się wszyskto wyjaśnić smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

mama37 (offline)

09-01-2012 12:40:24

Olesno
Cześć dziewczyny smiling smiley Ja akurat mam juz dwoje dzieci ,teraz jestem w trzeciej ciąży,no i tak sie składa,że w moim przypadku to będzie 15 i 13 lat różnicy winking smileyPowiecie,że to sporo,ale ja mam czworo rodzeństwa,starszego,moja najstarsza siostra jest starsza ode mnie o 20 lat!A ta najmłodsza z tej czwórki jests statsza ode mnie o 11 lat.I mimo takiej różnicy zawsze świetnie się dogadywałysmy.A z drugiej strony moje dzieciaki,od początku bardzo się cieszą,że będą mieć rodzeństwo - no...przynajmniej narazie się cieszą winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561819, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.