Aktywność fizyczna w ciąży

Wysłane przez celinka 

celinka (offline)

06-08-2019 11:51:51

Dobra
Drogie Panie czy uczestniczycie w zajęciach fizycznych i ćwiczycie?

Rafael (offline)

06-08-2019 12:04:38

Łomża
Do 32 tygodnia chodziłam na basen. Później przestałam mieścić się w strójtongue sticking out smiley. Spacery i raz w tygodniu zajęcia dla ciężarnych. Wszystko za zgodą lekarza prowadzącego.


julia_niem (offline)

06-08-2019 15:31:39

Przy pierwszej ciąży "biegałam " do pracy i to dosłownie, bo zawsze za późno wychodziłam na autobus. Natomiast teraz ćwiczę na siłowni winking smiley, mam zaprzyjaźnioną instruktorkę, która mnie prowadzi. Jak na razie czujemy się dobrze i oby tak zostało do rozwiązania smiling smiley. Zauważyłam, że dzięki ruchowi fizycznemu jestem "lżejsza" i dopisuje mi dobry humor.

placuszeek (offline)

07-08-2019 09:58:06

Położne z prenalen (szkoła rodzenia) twierdzą, że aktywność fizyczna poprawia ogólną sprawność organizmu, przygotowuje ciało do porodu, pomaga kontrolować wagę, redukuje ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej a także poprawia nastrój. Poza tym dotlenienia organizm, także organizm dziecka. W czasie wysiłku fizycznego naczynia krwionośne rozszerzają się i transportują więcej tlenu. Lepsze dotlenienie jest bardzo korzystne dla mózgu, który jest bardzo podatny na brak tlenu. Dlatego dziewczyny ćwiczmy smiling smiley

ka_dolecka (offline)

07-08-2019 15:44:02

Gdańsk
Ja w obecnej ciąży mam strasznego lenia, ruszam się tylko w koniecznych sytuacjach, ale w poprzedniej ciąży było wprost przeciwnie. Byłam bardzo aktywna, roznosiła mnie energia, uczestniczyłam w zajęciach organizowanych specjalnie dla kobiet w ciąży, dodatkowo ćwiczyłam w domu. Bardzo lubiłam chodzić na spacery i na basen. Szkoda, że teraz nic mi się nie chce sad smiley

dorka_9 (offline)

08-08-2019 10:49:49

Nowy Tomyśl
Mam możliwość i chęć uczestniczenia w zajęciach fizycznych, drobne i spokojne ćwiczenia pomagają mi w zachowaniu sprawności. Myślę, że jeśli mamy możliwość to powinniśmy z tego korzystać. Nikt zapewne nie będzie podnosić ciężarów lub też biegać w maratonie.

majka_k (offline)

09-08-2019 10:48:03

Kielce
Taki sport mam w domu, skłony, przysiady, bieg na krótki lub długi dystans, podnoszenie ciężarów, rzut dyskiem, itp. winking smiley , na inną aktywność nie mam już ochoty.

werka96 (offline)

12-08-2019 12:21:42

Wrocław
Moja położna dała mi zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży uzależniony od wielkości ciąży , na razie wszystko się sprawdza dobrze. Ja ćwiczę i mój brzuszek też smiling smiley

mishka (offline)

14-08-2019 11:20:27

Gdańsk
Polecam każdą aktywność fizyczną, w ciąży i nie tylko. Zauważyłam (przy pierwszej ciąży) że gdy ja jestem sprawna i wygimnastykowana to mam lepsze samopoczucie, humor mi dopisuje i jestem w stanie przenosić góry. Poza tym pierwsze dziecko udało mi się urodzić bardzo szybko (tylko 4 godziny od chwili przekroczenia szpitalnego progu) i szybko wróciłam do formy i figury po porodzie. Teraz również ćwiczę, ale z małą towarzyszką.

atepe (offline)

16-08-2019 08:27:29

Gdańsk
Teraz liczy się tylko basen. Woda odciąża mi plecy i w miarę normalnie mogę się poruszać, a to wszystko zawdzięczam swojej położnej. Ona namówiła mnie na taki rodzaj ruchu. Myślę, że powinniśmy rozmawiać jak najwięcej z położnymi, one znają ciało kobiety, jej fizjologię i wiedzą co może jej pomóc.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561819, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.