Aktywność fizyczna w ciąży

Wysłane przez celinka 

celinka (offline)

18-09-2019 13:01:46

Dobra
Dziękuję za posty, zapisałam się na basen bo ból pleców zaczął mnie męczyć. Już po 3 zajęciach czuje ulgę. Na razie jestem zadowolona smiling smiley

kujawianka_z (offline)

20-09-2019 07:39:47

Dębinka
Trzeba się ruszać, ale wszystko z umiarem. Nie biegnę już do autobusu, ale ciągle mogę szybko kroczyć, nie robię już skłonów, ale robię przysiady, nie robię brzuszków, ale robię skłony boczne. Mam zestaw ćwiczeń odpowiedni do mojego stanu.

asterek92 (offline)

20-09-2019 10:59:37

Utrata
Ruszajmy się dziewczyny, bo ruch to zdrowie. Głęboko oddychajmy i to całymi płucami, prostujmy plecy, stawiajmy sprężyste kroki,róbmy koci grzbiet, rozciągajmy się, itp. Przy porodzie będziemy miały lżej smiling smiley

barbara2 (offline)

23-09-2019 07:24:36

Dobieszowice
Ćwiczenie fizyczne są bardzo ważne i przydatne i jeśli jest to możliwe to rozwijajmy wszystkie partie mięśni.Każdy mięsień odpowiedzialny jest za coś. Zauważyłam, że podczas leniuchowania winking smiley czyli w czasie leżenia lub siedzenia również możemy napinać i rozluźniać mięśnie. Osoby dobrze znoszące ciążę i bez żadnych komplikacji mają to szczęście, że w każdej chwili mogą z tego korzystać. Gorzej jest z tymi którzy mają jakiś problem.

malinkka86 (offline)

10-10-2019 11:39:01

Kazimierzówka
Ja polubiłam w ciąży nordic walking, którego wcześniej nie znosiłam winking smiley, zauważyłam że zaczęłam oddychać głębiej i sprawniej i nie garbię się. Przeszły bóle kręgosłupa i stawów skokowych. Co prawda nie chodzę szybko, ale jednostajnie i miarowo. Polecam taką formę aktywności, zwłaszcza że jeszcze mamy kolorową jesień smiling smiley

dorka_9 (offline)

11-10-2019 15:45:24

Nowy Tomyśl
Podpowiem, że czasami położne posiadają takie fajne broszury z zalecanymi ćwiczeniami w czasie ciąży i w czasie połogu. Warto zapytać i zapoznać się z nimi smiling smiley

Lillka88 (offline)

14-11-2019 12:17:30

Turkowice
Ja regularnie chodzę na jogę i nie planuję przerwy nawet w ciąży, lekarz powiedział że aktywność fizyczna zdecydowanie pomoże zajść w zdrową ciążę, poza tym testuje cykle monitorując owulację testerem ze śliny, zobaczymy kiedy będzie ciąża, może na święta winking smiley

endrju33 (offline)

23-12-2019 09:09:25

Rowerek stacjonarny jest świetny dla kobiet w ciąży. Moja żona tak ćwiczyła.

Jeśli życie daje ci cytrynę, zrób z niej lemoniadę.

Kyca3 (offline)

23-12-2019 12:25:00

Warszawa
Moja żona regularnie ćwiczy. Jestem z niej po prostu dumny.

Wszystkie wspaniałe rzeczy są proste i mogą być wyrażone pojedynczym słowem: wolność, sprawiedliwość, honor, obowiązek, miłosierdzie, nadzieja.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5206, Posty: 1287084, Użytkownicy: 72830.
Ostatnio dołączył/a Motylek1989.

Statystyki tego forum
Wątki: 779, Posty: 147535.