MARZEC 2019 <3

Wysłane przez Mysza9 

Ewaak62 (offline)

23-02-2019 11:07:55

Stockholm
Dziewczyny widzialyscie u lutowek? Wczoraj urodziły kolejne dwie dziewczyny, obie przed terminem. Została u nich jeszcze tylko jedna dziewczyna i czas na nas smiling smiley


Jegna_89 (offline)

23-02-2019 11:15:03

Kamień Pomorski
No właśnie widziałam. Już mają to za sobą i cieszą się swoimi bobaskami. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Co to znaczy że dziecko jest owinięte pępowiną? To nie może się ruszać? Dusi się? Czy jak będę w poniedziałek na wizycie u lekarza to z usg będzie widział ze się owinął pępowiną? Trochę mnie to przeraża.


Ewaak62 (offline)

23-02-2019 11:19:18

Stockholm
Jegna tez mnie to zastanawia i przeraża zwłaszcza ze mi od paru miesięcy nikt nie robi usg sad smiley mam tylko nadzieje, ze mimo wszystko te szwedzkie/ średniowieczne metody biorą poprawkę na wszelkiego rodzaju nagle wypadki.

Znowu mi się suwak zaciął, mam dziś 38+6 a w opisie 2 dni mniej


Osa (offline)

23-02-2019 11:58:22

Ja tez zaglądałam do lutowek i tez mnie przeraziła ta pępowina , zaczelam mieć znów wątpliwości co do porodu a już byłam tak dobrze nastawiona. Wiem ze nie trzeba się porównywać do nikogo ale jczaem te emocje i obawy biorą górę. Ehh dziś mam taki spadek nastroju , taz bym chciała być już po i mieć małego obok siebie ...


Kaska52 (offline)

23-02-2019 12:52:08

Warszawa
A o co chodzi z ta pępowina? Co się stało?


[link widoczny po zalogowaniu]

Kaska52 (offline)

23-02-2019 12:55:10

Warszawa
Podczas naturalnego porodu cały czas byłam podpięta do ktg, i jeśli dziecku spadaloby tętno np. Poprzez podduszanie się pępowina to wtedy robią cc na jodynie, czyli pilne cięcie. To wiem. I mam znajoma która miała cięcie i po otwarciu jej okazało się ze dziecko ma na szyi obwiązaną pępowinę, dwukrotnie. Lekarz jej wtedy powiedział ze nie urodzilaby tak i tak naturalnie.


[link widoczny po zalogowaniu]

Kaska52 (offline)

23-02-2019 12:56:16

Warszawa
A moja siostra miała przy pierwszym dziecku bardzo krótka pępowinę i dziecko jej się cały czas cofało do środka i tez jej w końcu zrobili cięcie.


[link widoczny po zalogowaniu]

Justyna198323 (offline)

23-02-2019 13:17:15

Ruda Śląska
Też zaglądałam do lutówego i zaraz czytałam w google jak to jest z tą pępowiną. Pisało że niekiedy na usg nie widać tego że dziecko się zaplątało. Lepiej chyba nie czytać bo później mamy obawy i wciąż myślimy ehh za dużo tego jak na mnie. Na ktg podczas porodu zauważaja że dziecko może być owinięte pępowiną a co jak jest pare tygodni przed porodem owinięte niby ruchy stają sie nasilone lub w przeciwnym razie są obniżone ruchy dziecka. Wczoraj też mąż mi mówił o tym że żona kolegi miała to samo jakies fatum bo tu czytam na forum to mąż mi mówi i noc nieprzespanasad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Justyna198323 (offline)

23-02-2019 13:18:46

Ruda Śląska
I jeszcze jak ta dziewczyna z lutówek pisała że cięcie czuła jak nacinali brzuch bo znieczulenie nie działało jeszcze bo nogami ruszała wielkie oczy


[link widoczny po zalogowaniu]

Kaska52 (offline)

23-02-2019 13:26:21

Warszawa
Dziewczyny u mnie tez tak cięcie wyglądało ze nacinali na szybko. Żadna trauma, nie można powiedzieć ze to był ból, raczej przez moment jeszcze czułam ze coś tam robią. Nie stresujcie się tym, zreszta jakbym miała wybierać zdrowe dziecko i cięcie na szybko to wybrałabym cięcie na szybko. Ale to nie jest tak ze czujesz ból wbijanego noża. A ze złymi rzeczami jest tak ze do końca może się coś stać, tak jak w życiu. Trzeba być dobrej myśli. Na ktg nie widza pępowiny tylko monitorują bicie serduszka dziecka, i jak widzę ze tętno jest nieregularne albo spada nagle to zawsze trnął na szybko. Jak leżałam już na patologii to raz widziałam jak wybiegali wszyscy z porodówki i rodząca na łóżku okryta tylko prześcieradłem z krzykiem cięcie na jodynie! Cięcie na jodynie! Ale myśle ze super ze można zareagować w porę i uratować dziecko!


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548530, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.