Lutówki 2019 <3

Wysłane przez Mandala 

natx22 (offline)

19-01-2019 14:52:01

Leżajsk
Część dziewczyn nam pouciekala a założycielka tematu się nie udziela bo poronila, druga która też pisała na początku miała ciążę pozamaciczna a o reszcie nie wiem.

Ja o tych szczepieniach muszę poczytać bo zielona jestem ale na pewno będę szczepić bo mam tak samo jak Hummel.

Magdalena222 (offline)

19-01-2019 14:55:14

Łochów
Czytałam kiedyś o szczepieniach na pneumokoki bo w tamtym roku można było zaszczepić nimi za darmo 5latki które nie miały tego szczepienia jako małe dzieci. Ale po w czytaniu się w temat zrezygnowałam bo straszne rzeczy wyczytałam. Lerixi jak masz jakiś link to podeślij.
No ja też będę szczepić ale lepiej być świadomym i uważać bo firmy robią sobie biznes niekoniecznie kierując się dobrem naszych dzieci.






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-01-19 14:56 przez Magdalena222.

pandoka (offline)

19-01-2019 16:44:31

Kraków
ja tylko wiem, że jak drukowałam sobie plan porodu, to tam było między innymi o szczepieniu i kąpaniu 1 dna, że sobie nie życzę. Więc chyba często się zdarza, że ktoś nie chce.

pandoka (offline)

20-01-2019 21:30:00

Kraków
[link widoczny po zalogowaniu]

Jeszcze tu Wam podrzucę, jakbyście nie wiedziały.

natx22 (offline)

20-01-2019 23:55:49

Leżajsk
Kupujecie jakieś zabawki dla maluszków? smiling smiley

hummel_girl (offline)

21-01-2019 07:58:10

Jeżów Sudecki
Ja mam gryzaki od 0+ ale watapie by sie bawil. No i mam ta hustawke hybrydowa na niej sa zawieszone zwierzatka do bujania.. Tez jest od 1 dni zycia.. To tyle. U nas polozna na wykladach mowila, ze przez pierwsze 3miesiace MAMA MAMA I JESZCZE RAZ MAMA. Tulic, nosic, calowac, przytulac, karmic piersia i kolysac w ramionach. Bo dziecko tego potrzebuje.

kinga36 (offline)

21-01-2019 08:16:18

Cieszyn
Hummell podpisuję się pod położną... Z tym całowaniem jedynie należy uważać, więc nie w usta tylko w główkę, czółko, uszko itp. żeby jakiegoś wirusa czy próchnicy nie przenieść... u nas nie pozwalaliśmy sobie ani innym na całowanie w usta i efekt jest taki, że była bardzo zdrowym dzieckiem na tle rówieśników i próchnicy nie ma do tej pory :-) no i dbaliśmy o dziąsełka przemywając je, a potem o szczotkowanie "elmexem 0-2" ( między włosie odrobinkę) od 1-szego ząbka..

Co do zabawek to jakieś dwa gryzaki kupiłam, grzechotkę i kostkę z metkami. Do 3 m-ca i tak to używane nie będzie, a podejrzewam, że w prezentach coś z zabawek też się znajdzie... Ale warto rysować dziecku na papierze czarnym flamastrem jakieś kształty i przykuwać nimi uwagę dziecka wieszając w łóżeczku - ono na początku niewiele widzi, ale takie silne kontrasty przykuwają jego uwagę i rozwijają.. są książeczki kontrastowe biało czarne, są też zabawki...


[link widoczny po zalogowaniu]

natx22 (offline)

21-01-2019 08:51:41

Leżajsk
Hummel z tym noszeniem to chyba też różnie bo dziecko się przyzwyczai i później trzeba będzie ciągle nosić smiling smiley Chociaż z chęcią bym nosiła ale nie ciągle bo w domu też trzeba coś zrobić.


Kinga a czym przemywaliscie dziąsła? Widziałam takie szczoteczki zakładane na palec i zastanawiam się czy to jest przydatne bo zamówiłam bo w sumie grosze to kosztuje.

Ja to się zastanawiam nad kupnem karuzeli do łóżeczka z projektorem bo wydaje mi się że fajna sprawa i dziecko ma na co patrzeć a nie na puste łóżeczko i tak rozkminiam smiling smiley

hummel_girl (offline)

21-01-2019 09:06:17

Jeżów Sudecki
Natx ja tez taka karuzele chce.. Ale licze ze dostane w prezencie bo cos kuzynka wspominala.

A wlasnie czytalam kilka artykułów i ksiazek o ciazy i wlasnie pisza, ze dziecko jest kolysane w brzuchu dlatego pierwsze tygodnie jest mu zle jak sie go nie kolysze. Wiadomo, ze sie przyzwyczaja.. Aczkolwiek takiej wiezi i relacji jak wlasnievte pierwsze tygodnie potem juz nie bedzie... A pierwsze 3 miesiace traktuje sie dziecko jakby bylo jeszcze w brzuch smiling smiley

kinga36 (offline)

21-01-2019 09:07:03

Cieszyn
Natx też kupiłam tą szczoteczkę na palec do masażu dziąseł - przy Weronice tego nie miałam... Natomiast jest taki zestaw 3 szczoteczek dla niemowląt [link widoczny po zalogowaniu]
To miałam... Dwie są silikonowe, jedna z włosiem taka wąziutka. Dziecko też samo może sobie potem przy ząbkowaniu masować tym dziąsełka. Można przemywać np. przegotowaną wodą, zaparzonym rumiankiem czy odrobineczką elmexu.


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-01-21 09:15 przez kinga36.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545892, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.