Lutówki 2019 <3

Wysłane przez Mandala 

kinga36 (offline)

09-08-2019 21:13:00

Cieszyn
Ja własnie w tych słoiczkach robiłam swoje słoiczki... wlewałam kiedy wszystko było wrzące prosto z gara i same się pasteryzowały chyba tzn te wieczka wklęsłe się robiły... ja je jeszcze mroziłam, ale teraz myślę, że zupełnie niepotrzebnie.... ?

Jak najbardziej Natx zamroź warzywka jak macie swoje :-)


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-08-09 21:14 przez kinga36.

natx22 (offline)

09-08-2019 22:07:48

Leżajsk
Nie gotowalas później tych sloiczkow? No ja właśnie zbieram sloiczki i tak samo myślę robić, a co dawalas do sloiczkow?

Magdalena222 (offline)

10-08-2019 08:03:53

Łochów
Hej ja też tak gotowałam zupki dla Karolinki i też tak jak u Kingi nalewałam gorące i wieczka się wklęsłe robiły. I też je mrozilam...






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-08-10 08:10 przez Magdalena222.

kinga36 (offline)

10-08-2019 09:53:55

Cieszyn
Natx no własnie nie gotowałam.. to był mix warzyw np. ziemniak, marchewka, pietruszka, brokuł+ np. zagęstnik ryż/kasza.. wszystko miksowalam, dodawałam zdrowy olej, nalewałam gorące i słoiki się same pasteryzowały. Potem jak rozmrażałam dorzucałam kawałek ugotowanego np. kurczaka (zmiksowany lub póżniej juz drobno pokrojony) lub ugotowane rozgniecione żółtko i był obiadek.


[link widoczny po zalogowaniu]

natx22 (offline)

11-08-2019 08:11:15

Leżajsk
A po co mrozicie takie sloiczki?
Kinga a warzywa gdzie kupowałas?

kinga36 (offline)

11-08-2019 18:33:40

Cieszyn
Natx wtedy kupowałam normalnie w sklepie (niestety nie eko) tylko ziemniaki i marchewkę miałam z ogródka teściowej. A teraz zamierzam kupować Bio warzywa skoro dostęp jest w sklepie.

Mały nas dziś wystraszył bo zaczał poo pierwszej drzemce tak chlustająco wymiotować i tak z 6 razy... nie zdąrzyłam mu nic dać po 1szym a tu nastepne chlusty w odstępach minutowych.. masakra. Zaraz potem zrobił rzadką kupę i stwierdziłam że mamy komplet i pewnie rotawirus albo cos podobnego... był biały jak kreda, nie chciął pić cycka i dałam mu chyba z 10ml wody w strzykawce i poszedł spać.. obudził się po 1,5h i zjadła cycka. Mąz po tych wymiotach i kupie zaraz zadzwonił po poradę do szpitala i kazali nam przyjechać... nie pojechaliśmy, stwierdziłam że jak nie będzie jadł to pojedziemy... na szczęście obudzil się zjadł z cyca już kilka razy, sika też jeszcze dość skąpo, ale sika. Trzymcie kciki żeby na tych dopoludniowych ekscesach się zakończyło... edit. mała żółta kupka była, taka śluzowa i grudkowata dość. Oprócz cuycka wodę mineralną (nie mam elektrolitów) ze strzykawki pije u mnie na kolanach, tyle dobrego... z butki nie chce, z kupka tym bardziej.


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-08-11 19:21 przez kinga36.

Magdalena222 (offline)

11-08-2019 22:10:42

Łochów
Kinga i jak u was?


natx22 (offline)

12-08-2019 10:26:12

Leżajsk
Kinga ciekawe czy te bio są faktycznie takie bio.

O matko i jak się teraz czuje?

kinga36 (offline)

12-08-2019 11:28:44

Cieszyn
Dziewczyny odpukać mały raczej fajnie to przechodzi - od doby nie było wymiotów, noc spokojna... kupy w sumie trzy ... dziś rano kolejna mega kupa była i na razie spokój.. je, pije, gorączki brak, trochę marudny jest, ale to mu wybaczam. Daje mu probiotyki, trochę wody mineralnej ze strzykawki i pierś i wydaje mi się będzie ok. Sika też już normalnie.
Jeśli to rotawirus jest to uniknęliśmy ostrego zapalenia żołądka dzięki szczepionce.. jeśli co innego to i tak się cieszę, że zaszczepiłam. Naprawdę mi nie śpieszno żeby w szpitalu z nim siedzieć, źle wspominam poprzedni pobyt jak młody miał 6 tygodni (gorączka wysoka), a w sumie był też niepotrzebny.

Natx no własnie nie wiem jak z tym Bio... powinny być, mieć certyfikaty czy coś. moja koleżanka z drugiego forum dawał ziemniaka niby ze sklepu Bio a dziecko drugi raz wysypało na twarzy - czyli coś stosowane było przy uprawie co uczuliło dziecko. Pediatra kazała jej starego ziemniaka podać jak alergia zejdzie, tylko gdzie je znaleźć...?


[link widoczny po zalogowaniu]

natx22 (offline)

12-08-2019 12:07:52

Leżajsk
Kinga no to super że już lepiej bo w szpitalu by było raczej nie fajnie.

No właśnie to bio to taka wielka niewiadoma. Ale kurcze dziecko cos jeść musi. A starego ziemniaka to myślę że najszybciej można dostać na wsi od kogoś komu jeszcze zostały ale z drugiej strony takie zlezane dla niemowlaka to też średnio.. I bądź tu mądry. Człowiek by chciał jak najzdrowiej żywic swoje dziecko ale kurcze nie da się
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545852, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.