Lutówki 2019 <3

Wysłane przez Mandala 

pandoka (offline)

14-11-2018 13:51:34

Kraków
O ten konflikt pytam, bo my mamy zagrożenie i miałam dostać jakiś zastrzyk z przeciwciałami w okolicach 28 tygodnia. Tymczasem ostatnio ginekolog powiedziała, że akurat ostatnio zmieniła sie jakaś ustawa i teraz podaje się przeciwciała dopiero po urodzeniu dziecka, jeśli okazuje się że konflikt wystąpił...

U mnie na pierwszych prenatalnych dziecko bardzo nie chciało współpracować, cały czas prawie odwrócone. Nawet mnie lekarka wysłała na spacer, żeby spróbować zmienić jego pozycję. I powiedziała, że tylko na 80% może powiedzieć płeć. Na kolejnych już potwierdziła, że dziewczynka smiling smiley.

O tych badaniach, o których piszecie też nic nie słyszałam, w ogóle wydaje mi się, że mało ich robię. Może na następnej wizycie dopytam o tego paciorkowca.

kinga36 (offline)

14-11-2018 13:53:48

Cieszyn
A ja Hummel robiłam pierwszy raz i chyba ostatni, bo mi już powiedział, że nie musze powtarzać.. co lekarz to inaczej zleca. confused smiley

Gratulacje dziewczynki Pandoka!


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-14 14:00 przez kinga36.

hummel_girl (offline)

14-11-2018 14:15:43

Jeżów Sudecki
Dlatego pytam o paciorkowca bo to bardziej przy naturalnym porodzie. Ze wtedy dziecko moze sie zarazic. Ale dziwi mnie to ze w szpitalu nie robia tylko z góry zakładają ze mamy go i antybiotyk podają dlatego lepiej miec badanie zrobione..

Kinga na to wychodzi. Ale najważniejsze zebysmy urodzily zdrowe bobaski smiling smiley

kinga36 (offline)

14-11-2018 14:40:33

Cieszyn
No wiadomo Hummel, wiadomo..

Chciałam Was poinformować o akcji. może Wam sie przydać bądź bliskim. Ktoś tu z Łukowa był?
Można sobie zrobić bezpłatne badania serca. 13 listopada ruszy kampania „Przystanek dla serca”, w ramach której prowadzone będą bezpłatne badania serca, w tym zaawansowane badania SATRO ECG. Kardiobus odwiedzi 50 miast.

W specjalnym kardiobusie będzie można m.in. wykonać EKG, sprawdzić wskaźnik BMI, zmierzyć ciśnienie. Co ciekawe, trasa kardiobusa ułożona jest w kształt serca, nawiązując do nazwy całej kampanii.

Badania rozpoczną się 13 listopada w Koszalinie i potrwają do 28 stycznia. Kardiobus pojawi się m.in. w Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, a także w mniejszych miejscowościach jak Łuków, Lipsk czy Zalewo.

Szczegóły:
[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

natx22 (offline)

14-11-2018 16:13:13

Leżajsk
Ja ostatnio robiłam przeciwciała i mi dobrze wyszły. Teraz mam zrobić mocz, morfologie i na żółtaczke

aga80_27 (offline)

14-11-2018 19:18:51

Wikaryjka
Dziewcxyny ja mam zupełnie inne pytanie mam lozysko na przedniej scianie i gin powiedział że ruchy dziecka mogą być slabo wyczuwalne i zebym zaopatrzyla się w detektor tetna. Czy posiada któraś z Was coś takiego

Ewaak62 (offline)

14-11-2018 20:22:30

Stockholm
Aga80_27 ja mam taki detektor

[link widoczny po zalogowaniu]

I jestem zadowolona. Szybko wyłapuje serduszko dziecka, możesz tez ściągnąć sobie apke na tel która nagra bicie serca i policzy w jakim tempie bije


kinga36 (offline)

17-11-2018 12:12:23

Cieszyn
Hey dziewczyny! Wczoraj miałam wizytę u ginekologa: młody ułożył się o dziwo głową w dòł ( gin powiedział że jeszcze ileś razy może zmienić pozycję), waży ok 720gr, serduszko biło jak dzwon, dostałam pierwsze L4 i teraz będę się meldować o 3tygodnie. Nie koniec grudnia chciałabym się załapać na prenatalne (koniec 31 tygodnia). Jak się czujecie dziewczyny?


[link widoczny po zalogowaniu]

pandoka (offline)

17-11-2018 14:14:39

Kraków
Cześć, super że wszystko u Was dobrze. A w którym jesteś tygodniu? Ja w 28 i mi gin mówiła, że mała już raczej zostanie głową w dół.

Ja się martwię, bo od wtorku mam biegunki, nie jakoś bardzo ostre, bez gorączki itd., ale jednak. Gin kazała mi iść do lekarza jak nie przejdzie do dziś. Poszłam więc, a on że nic więcej mi nie może zalecić poza tym co gin (elektrolity, woda i dicoflor). Niby mnie uspokajał, że powinno przejść samo, ale martwi mnie, ze zamiast odżywiać się racjonalnie jem tylko jakieś banany, albo ryż z jabłkami, a mam ochotę na coś konkretnego. Poza tym, nie mogę się ruszyć z domu a mam parę załatwieni ; /. Mam nadzieję, że to nic poważnego i minie szybko...

kinga36 (offline)

17-11-2018 16:11:20

Cieszyn
Pandora z mojego suwaka tutaj wynika, że w 26tc. Dzień wcześniej czułam, że jest bokiem ustawiony, a na wczoraj zaskoczył tą pozycją. Na biegunki dobre są też ryź rozgotowany, marchewka potartą ugotowaną, suche białe bułki można z czekoladą do smarowania. Smectę znasz? Jeśli niemowlęta mogą to w ciąży też nie zaszkodzi doraźnie.


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548500, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.