Termin porodu WRZESIEŃ Zaprzyjaźnimy się?

Wysłane przez kaska89c2 

Mika90 (offline)

31-07-2018 21:12:49

Oliwkax - Tak, dokładnie, kopniaki solidne czuję na żebrach i wszędzie dookoła. A maluch dopiero ma niecałe 2 kg, to co będzie potem grinning smiley Już teraz jak czasami mi walnie to aż się w pół zginam grinning smiley

Dziewczyny chciałam Was zapytać o dwie rzeczy jeszcze. Jak często macie wizyty lekarskie teraz? Ja do tej pory miałam raz na miesiąc, kolejną mam za tydzień i właśnie jestem ciekawa czy lekarz w ogóle będzie mi kazał przychodzić częściej czy powie mi, że znów przyjść za miesiąc. I druga sprawa - w którym tygodniu miałyście lub w którym tygodniu Wasz lekarz zaplanował badanie na GBS? Ja czytałam, że wykonuje się nie prędzej niż w 35 tc. Za tydzień na wizycie będę w 34 tc, więc jeśli lekarz mi nie zrobi badania i karze przyjść za miesiąc to mogę już nie zdążyć i zostać bez wyniku przy porodzie. A jak to u Was wygląda?

Pozdrowionka :*

oliwkax (offline)

31-07-2018 22:45:55

Szczecin
No widzisz Kochana,
moj lekarz mi nawet o tym nie powiedzial, a sama nie wyczytalam. Ale z tego co teraz zerkam to miedzy 35 a 37 tygodniem ciazy te badanie GBS. Ja wizyty przewaznie co miesiac, a nie raz co poltora. Teraz bylam 23lipca i ide 21sierpnia. Bylam teraz na wizycie u drugiego ginekologa, bo moj byl na zwolnieniu, to byl w szoku, ze mam ponad miesieczne przerwy pomiedzy wizytami i mowil, ze wlasnie 3 tygodniowa przerwa jest ok.

Mika90 (offline)

01-08-2018 13:15:32

Z tego co ja wiem, to wynik gbs jest wymagany już na wszystkich porodówkach, a jeżeli nie ma się wyniku, to jest się traktowanym tak jakby wynik był pozytywny, czyli jakbyśmy były nosicielkami paciorkowca, którym maluch może się zarazić podczas porodu, no i wtedy przed porodem muszą podać jakiś antybiotyk.

Moje wizyty wyglądały bardzo podobnie jak Twoje, lekarz miał takie podejście, że skoro wszystko ok, to nie ma potrzeby częściej się widywać. No i rzeczywiście tak było do tej pory, ale teraz jak jestem już w 33 tc to rzadkie wizyty mnie stresują. Np. właśnie z tym wynikiem gbs jeśli nie zrobi mi w przyszłym tygodniu, bo powie, że to za wcześnie i każe przyjść znów za kolejny miesiąc to mogę już nie zdążyć, także dla świętego spokoju pewnie zrobię sama badanie u innego lekarza grinning smiley

A ile razy w trakcie ciąży miałaś robione ogólne badania krwi (mocz, morfologia etc) ? Ponoć powinno powtarzać się co miesiąc. Ja przyszłam do mojego gina w 10 tc ze świeżutkimi badaniami, a potem on sam zalecił mi badania tylko raz eye popping smiley w 22 tc, wyszły wszystkie prawidłowo więc już na nic mnie nie skierował więcej. Sama sobie powtórzyłam komplet badań w zeszłym tygodniu, bo już się martwiłam. Na szczęście znów wyszło wszystko ok, ale mimo wszystko wydaje mi się, że powinny być wykonywane znacznie częściej :confused:

oliwkax (offline)

01-08-2018 17:10:00

Szczecin
Mika90 ,
akurat mocz i morfologie miałam w sumie na każdą wizytę, ze względu na spadek wyników i w sumie do tej pory muszę brać np. żelazo. No i mam ujemną grupę krwi, a mój partner dodatnią także w punkcie pobierania krwi Paniom zdawało się, że jestem tam codziennie. Gdzieś mam właśnie gazetkę M jak Mama i tam właśnie jest rozpiska jakie badania w jakich tygodniach muszą być robione.

WiolaiMarcelcia (offline)

17-08-2018 19:25:07

Drewnica
Cześć dziewczyny

WiolaiMarcelcia (offline)

17-08-2018 19:28:29

Drewnica
Cześć dziewczyny

oliwkax (offline)

17-08-2018 22:12:17

Szczecin
WiolaiMarcelcia hej! smiling smiley

Mika90 (offline)

27-08-2018 11:55:32

Hej Dziewczyny! smiling smiley Jak się czujecie już na końcówce ciąży? Macie jakieś objawy już typowo zwiastujące poród? Mi się bardzo nastrój zmienił, jestem płaczliwa, poddenerwowana i ciągle zmęczona, dość mocno mnie podbrzusze boli - tak jak przy bolesnej miesiączce, ale brzuch mam cały czas wysoko.

oliwkax (offline)

27-08-2018 13:50:34

Szczecin
Mika90 Hej!

Ja właśnie tak samo, od wczoraj mnie mega boli podbrzusze. Ale nie mogę wyłapać skurczy, czuje tylko ten ból. A i spać nie wiem jak, co chwilę się budzę. Nastrój też mi się zmienia z minuty na minutę. Zostało 21dni. smiling smiley

Buziaki duże!

Mika90 (offline)

08-09-2018 20:35:15

Oliwkax, jak się czujesz na końcówce? smiling smiley Myślisz, że dotrwasz do terminu czy już coś się zaczyna dziać? smiling smiley U mnie cały czas bóle podbrzusza i problemy żołądkowo-jelitowe od kilku dni (brak apetytu, biegunka, mdłości, parę razy też wymiotowałam). No i spadek wagi o około 1kg.

Serdeczne pozdrowionka! smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547500, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.