Październikowe mamusie 2018

Wysłane przez Aguska94 

84AndaLuiza (offline)

22-08-2018 21:20:15

Koniuchy
Marta2018 w mojej rodzince problemy skórne są na porządku dziennym i z tematem emolientów jestem zaznajomiona. Dla maluszka-noworodka na pewno przydaje się emolient do kąpieli...one mają różne nazwy 'olejek do kąpieli', 'oliwka' lub emulsja' i ich zadaniem jest natłuścić i utrzymać/przywrócić równowagę delikatnej skórce bobaska. Co do stosowania emolientów seriami, czyli najpierw do kąpieli, potem do smarowania i innej formy pielęgnacji to trzeba się już zastanowić. Odradzałabym całościową pielęgnację tylko i wyłącznie emolientami jeśli dziecko nie ma problemów skórnych...bo potem strasznie ciężko przejśc na zwykłe (drogeryjne) produkty. To tylko moja skromna opinia.

Wiem od specjalistów, że przesadnie długi skład kosmetyku to nic dobrego, więc wato zwrócić uwagę na ten aspekt przy zakupie. Dla siebie i innych członków rodziny używam produktów Mediderm, właśnie ze względu na skład i duże wydajne opakowania...Ale dla synka w brzuchu jeszcze nic nie mam i będę się rozglądać...bo nasze emolienty akurat nie nadają się na pierwsze dni życia.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Ajka2323 (offline)

24-08-2018 10:12:10

Czatkowice Dolne
Czesc dziewczyny,

Co u Was? Jak sie czujecie? Znow straszna cisza nastala na forum...

Alicja, jak po wizycie? Jesli dobrze pamietam to mialas isc 22 sierpnia...

Iwolid, a co u Ciebie? Jak dalej szyjka?

Mam nadzieje ze wszystkie dzielnie sie trzymacie no i przede wszystkim ze trzymaja szyjki winking smiley

Moja wizyta nieco sie przesunela, mialam miec w poniedzialek ale ostatecznie bylam wczoraj. Strasznie sie martwilam bo w sumie przez ponad 4 tyg nikt mi nie skontrolowal szyjki, a jak wiadomo przy problemach szyjka powinna byc kontroliwana minimum co 2 tyg sad smiley ale na szczescie niepotrzebnie, szyjka 29mm, zamknieta i twarda. W zwiazku z czym lekarz pozwolil mi powoli wstac, oczywiscie bez szalenstw i napewno nie na kilometrowe spacery ale powoli przynajmniej po domu czy wyjsc gdzies na godzinke... choc powiem Wam ze po 4 miesiacach lezenia to nawet chodzenie po domu jest niezlym wyzwaniem bo po 5 min bola nogi, jestem slaba i poprostu sama bym sie z checia polozyla sad smiley
Poza tym dostalam cala liste badan potrzebnych do porodu i jesli dotrzymamy do konca 38 tygodnia to w ostatnim tygodniu wrzesnia bede miec cesarke.

Magdusia, a Ty juz wiesz cos wiecej jesli chodzi o date Twojej cesarki?

Sciskam Was wszystkie mocno i piszcie Co u Was

Alanellify (offline)

24-08-2018 11:45:51

Poznań
Cześć Wszystkim winking smiley

AndaLuiza tak właśnie tez słyszałam, ale ponoc trzeba go poodac na 6 godzin przed porodem, wiec wczoraj podczas wizyty upewnilam sie, ze mam sie zjawic w szpitalu jak tylko cos sie zacznie i nie czekac do regularnych skurczow.
Wymazu w kierunku GBS nie bede miala robionego juz, bo majac to w moczu jestem juz uznana za nosicielke. I tak musze otrzymać antybiotyk podczas porodu, wiec wymaz nic nie zmieni.

Ostatnio po zajeciach w szkole rodzenia zwatpilam w szpital, ktory wybralam na poczatku i mam teraz wielka zagwozdke.. a Wy wiecie juz, gdzie będziecie rodzic?
Ja mam fajne ubezpieczenie z pracy, dzieki ktoremu mogę za free urodzic w jakimkolwiek prywatnym szpitalu na calym swiecie, ale najlepszy najblizszy jest w Warszawiez a to 3-4 godziny drogi, wiec zupelnie bez sensu tam sie transportowac i postawie na ktorys z miejscowych publicznych, pomimo wszystko..

Moj Maluch ma sie na szczescie dobrze. Wazy 1914g (w 31+6) i lekarz mowi,ze to takie srednie dziecko. Ale glowke ma juz 31cm :O i dopiero ponoc od 36 tyg przestanie rosnac... i nie wiem gdzie te dwie torebki cukru sie mieszcza w tym brzuchu winking smiley myslalam tez ze zmienił polozenie bo mam inny ksztalt brzucha od jakiegos czasu, ale jednak nie. Jest caly czas glowka w dole. Nie napiera juz tak na szyjke jak podczas infekcji i po wyleczeniu paciorkowca z moczu przestal mi twardniec brzuch, czuje sie dzieki temu duzo lepiej niz ostatnio i moge w koncu wrocic do spacerow.
Szyjke mam ponoc dosc krotka tym razem, wczesniej miescila sie zawsze z zakresie 37-39 mm, ale pierwszy raz nie mierzyl w usg tylko zbadal wylacznie palpacyjnie. Stwierdzil, ze teraz juz nie trzeba mierzyc, wazne ze jest twarda i szczelnie zamknieta.

Niestety zastalismy Malucha z pepowina na ustach. Mam nadzieje ze nie jest nia owiniety i to byl tylko chwilowy "wybryk". Niemniej siostra mojego M. byla ponoc mocno poowijana pepowina i teraz jak sie zdenerwuje to ponoc jej czerwone plamy wychodza w tych miejsach gdzie pepowina przylegala do malego cialka. Hmm..

Pytalam lekarza o szczepienie w ciazy przeciw krztuscowi, ale mnie zbyl i odradzil. Zastanawiam sie, gdzie sie teraz udac zeby dostac wiecej informacji nt. tego szczepienia no i gdzie mnie zaszczepia.
Macie z tym jakies doswiadczenia? Wiem ze za granica niektore z Was wspominaly,ze byly szczepione, a czy ktoras z Was mieszkajacych w Polszy tez sie zdecydowala na takie szczepienie i ma z tym jakiekolwiek doswiadczenie?

Co do emolientow, ja zdecydowalam sie kapac na poczatku w zwyklej wodzie, ew z odrobina naturalnego olejku. Jesli okaze sie ze maluch ma skore problematyczna to wtedy bede kombinowac.
Polecam bloga srokao.pl. Tam dziewczyna analizuje sklady kosmetykow, rowniez dla dzieci winking smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

magdusia81 (offline)

24-08-2018 11:57:04

Kraków
Ajka, Asia dobrze że na wizytach wszystko w porządku smiling smiley

Ajka ja w środę jadę na ustalenie terminu cc. Ale na pewno obie urodzimy we wrześniu.
Również muszę prawie wszystkie badania powtórzyć z początku ciąży. W przyszłym tygodniu mam gbs .

Alanellify gratuluję udanej wizyty. Nie przejmuj się tą pępowiną. Pewnie kilka minut później już była gdzie indziej.
Nie zgadzam się z tym, że dzieci rosną do 36 tyg. Moi chłopcy od 36 tygodnia przybrali blisko kilogram.


[link widoczny po zalogowaniu]

Marta2018 (offline)

24-08-2018 12:04:51

Tyniec Legnicki
Ajka cieszę się że już możesz zacząć chodzić. Życzę wytrwałości i siły nie tylko w nogach hihi.

Dziękuję za odpowiedź o emolientach. W sumie chyba też na początek będę kąpać w zwykłej wodzie i obserwować jaką skórę ma nasze maleństwo.

Wczoraj mieliśmy wizytę. Córcia ułożona prawidłowo, waży już 2300 (33+4). Lekarz mówi że to norma choć mi się wydaje że jest duuuuuża.
Dziś oddany wymaz na paciorkowca, wynik w środę. Ogólnie czuje się dobrze,często brakuje mi tchu ale to chyba wszystkie mamy...
Pozdrawiam Was dziewczyny i powiem, że już całkiem niedługo powitamy na świecie nasze wielkie małe człowieczkiciąża (kiedy to zleciało???)

magdusia81 (offline)

24-08-2018 12:16:36

Kraków
Marta2018 mnie na ostatniej wizycie ( 33tyg3d ) lekarka powiedziała,że waga córki w normie, a ważyla wtedy prawie 2500 gram.


[link widoczny po zalogowaniu]

Ajka2323 (offline)

24-08-2018 13:05:06

Czatkowice Dolne
To tylko moj maly taka kruszynka sad smiley wczoraj 33+4 waga 2100... choc lekarz caly czas mowi ze to cale szczescie bo 2100 jest jak najbardziej w normie a w przypadku mojej szyjki duze dzieciatko byloby zbytnim obciazeniem sad smiley
Ale nie ukrywam ze sporo o tym mysle bo w porownaniu do pierwszego synka jest jednak sporo mniejszy...

Alicja85 (offline)

26-08-2018 10:14:08

Wejherowo
Cześć dziewczyny trochę mnie nie bylo bo jakoś trochę się dzieje i też źle się czułam.
Ajka2323 na wizycie ok fakt że szyjka się trochę skrocila 1,7 Ale zamknięta, ale było ok. Niestety na drugi dzień pojechałam na pogotowie, cały dzień źle się czułam bóle podbrzusza, napięcia i mdłości. No i jestem od czwartku cały czas w szpitalu co jakiś czas mam skorcze i te mdłości no i jak mnie przyjmowali szyjka miała 1,1 Teraz mnie nie badali i nie wiem czy nadal taka jest. Ordynator coś mówił że może mnie wypuszcza w poniedziałek zobaczymy, jak na razie mam tak dosyć że z chęcią bym urodziła. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie. U mnie 33+4 I mała waży tak 2040



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-08-26 10:15 przez Alicja85.

Ajka2323 (offline)

26-08-2018 11:51:20

Czatkowice Dolne
Alicja, pobyt w szpitalu napewno nie wplywa dobrze na psychike i wiem z doswiadczenia, ze Twoje “mam dosc” jest zrozumiale i uzasadnione sad smiley glowa do gory bo jestes juz naprawde w dobrym punkcie, 34 tydzien i waga ponad dwa kilo <3 a poza tym mysle, ze skoro mowia cos o wyjsciu do domu to raczej wiedza, ze sytuacja jest opanowana i nie ma obaw ze zaraz urodzisz.
Trzymam mocno za Was kciuki!!!

magdusia81 (offline)

26-08-2018 13:34:24

Kraków
Alicja trzymam kciuki żeby córcia jeszcze posiedziala w brzuszku. Ale tak czy inaczej to już naprawdę bezpieczny okres. Daj znać po badaniu.

Ajka nie jest mały Twój synuś. Każde dziecko rośnie w swoim tempie. Moi chłopcy gdy się urodzili ważyli ponad 4 kg i może teraz córka też będzie duża.

Żaneta a jak u Ciebie?

Miłej niedzieli dziewczyny smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545892, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.