Mamusie STYCZEŃ 2017 smiling smiley

Wysłane przez Tolusia1990 

iczka111 (offline)

16-10-2016 12:57:03

Nowogrodziec
Anula to nas pokonałaś - 120 cm to już brzuszek imponujący. Ale Kochana ty masz juz 31 tydzień smiling smiley
A napisz jeszcze - wszędzie czytam że dzidziusie są bardzo aktywne do około 28 tygodnia, a potem już z braku miejsca mniej. Masz tak?

ach jak bym chciała mieć już trójeczkę z przodu .
Z Łucją skończyłam na 112 cm, ciekawe jak teraz będzie.

Ja dziś wyżywam się artystycznie - zrobiłam już jeden stroik na 1 listopada, jeszcze 1 - i jutro zaniosę do szkoły.
I obiad mam już w planach - ale na razie nie mam dla kogo robić, bo mąż na meczu a dziewczynki nie głodne.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Anula91 (offline)

16-10-2016 13:22:31

Pod Bibowcem
Iczka ja tak tego nie odczuwam, teraz czuje więcej ruchów małej dlatego że ma mniej miejsca i wręcz czuje ich więcej tongue sticking out smiley w nocy daje popalić smiling smiley
No ja też obiadek muszę zrobić ale z pomocą męża, teraz mam dużo odpoczywać winking smiley eh muszę na nowo torbę do szpitala pakować tongue sticking out smiley
A brzuszek naprawdę mam duży smiling smiley


kass (offline)

16-10-2016 13:23:46

Piekary Śląskie
Witam mamusie smiling smiley

U nas tez dzis pochmurnie i od rana leze w łozku , a mezus robi obiadek smiling smiley

Iczka ja mysle, ze mnie lekarz skieruje juz do szpitala w grudniu, bo mam takiego co juz od 37-38 tc zostaja xo konca. Jakby tak bylo to mooje urodziny (20 grudzien), swieta i sylwestra spedze w szpitalu. Chyba ze daja przepustke. Zonaczymy, ale tez juz bym chciala 3 z przodu grinning smiley

Misia gratuluje coreczki smiling smiley waga sie nie przejmuj, moj synek w 27+0 tez mial 970 gram i jest o kilka dni do tyłu, ale pamietaj, ze jest to waga szacunkowa i jest 10 % granicy bledu. Moja chrzesniak przed porodem mial miec 3300 gr a mial 2980 smiling smiley wazne, zeby dziecko przyrastało z tygodnia na tydzien.
Co do szyjki to ja tez mam skrocona, ma 2,7 cm ale mam minimalne rozwarcie, wiec lekarz zdecydował sie na załozenie szwu i byłam 10 dni w szpitalu, w piatek z niego wyszłam.
Lez duzo i odpoczywaj a na pewno wszystko bedzie ok. Lekarz nie mowil ze chce ci zalozyc szew albo krazek?
Co do stawiania sie brzucha to ja tez mam to kilka razy na dzien. Biore spasmoline, lekarz kazal odstawic magnez i nospe, ktora wczesniej brałam, bo podobno spasmolina lepsza.

Winingam najwazniejsze, ze dziecku nic sie nie stało. A Ty lez i odpoczywaj. Duzo nam juz nie zostałosmiling smiley

Ewa odzyłam troszke, pierwsze wyjscie od 1,5 miesiaca do kogos, bo tak to tylko ja mialam odwiedziny kolezanek winking smiley

Anula super, ze jestes juz w domu, a wypisali Cie czy sama na wlasne zadanie?
Ja musze sie zmierzyc, bo nawet nie wiem ile mam cm w pasie, ale brzuszek juz jest duuuuzysmiling smiley

Iczka tez czytalam, ze do 28 tc dzieci sa bardzo aktywne, a pozniej juz mniej, bo maja mniej miejsca. Hmmm.. ciekawa jestem jak to jest rzeczywiscie.

Dziewczyny a wy idziecie na 3 prenatalne ? Bo ja mam zamiar jutro dzwonic i sie zapisac na kolejny tydzien to bede miala 29+3.

Kurcze mam zaparcia i od dwwoch dni nie umiem sie wyproznic sad smiley jakies sposoby na to ?


Winignam (offline)

16-10-2016 13:34:43

Kraków
Niestety muszę leżeć bo upadek był niefartowny i mam obie nogi uszkodzone i rękę. Mąż dba o nas i robi okłady itp. Teraz pojechał na zakupy i po kule abym mogła się przemieszczać po domu chociaż. W szpitalu jak już wiedziałam że z maluszkiem dobrze dostałam glupawki i cały wieczór wszystko mnie bawiło i ciągle się śmiałam.po wczorajszym chyba spakuje torbę do szpitala szybciej.
A jak wygląda opieka nad ciężarna w Norwegii?


[link widoczny po zalogowaniu]

iczka111 (offline)

16-10-2016 14:02:12

Nowogrodziec
Kass ja na zaparcia bardzo dużo piję, i przede wszystkim nie staram się na siłe wypróżnić, tylko czekam aż samo przyjdzie. Tylko że mnie nie boli , nie wiem jak ciebie. Ale ty pisałaś że dostałaś syrop od lekarza na zaparcia prawda?

Co do grudnia to mam nadzieję że święta wszystkie spędzimy w domu. Pamietam że jak Łucję urodziłam to na Wigilię wyszłam do domu i chyba bym się zapłakała w szpitalu.

Nie wiem co z tymi prenatalnymi zrobić, moja gin na razie nic mi o nich nie wspominała. Ale pewnie warto.

ANula dobrze że miałaś tą torbę spakowaną. Kurde wezmę się za to wreszcie.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Winignam (offline)

16-10-2016 14:38:01

Kraków
Ja Idę na 3prenatalne. Gin powiedziała że czasem wysyła nawet w 38 tygodniu na jeszcze jedno bo to długi okres i różnie bywa.




a


[link widoczny po zalogowaniu]

Misia86 (offline)

16-10-2016 15:56:37

Lusina
Kass ja to chyba za bardzo się wszystkim przejmuje i chyba niepotrzebne.lekarka kazała mi dużo leżeć,odpoczywac.mam brać luteine 2×1,3×2 tab.magnezu.a jak pobolewa brzuch nospe.o krążku czy szwie nic nie mówiła.gdyby się coś działo jechać do szpitala.powiedziala że mała jest tydz.mlodsza z om wychodzi mi termin 7stycznia,a teraz z usg 16stycznia.termin się przesunął.
Mi na zaparcia pomaga sok z jabłek.smiling smiley

Lunapalomablanka witaj w śród nassmiling smiley

Winignam.Ty chyba jesteś z Krakowa to tak jak jasmiling smileywybralas już szpital w którym będziesz rodzić?


Natalia88 (offline)

16-10-2016 15:58:44

Biała
Tolusia w końcu się odezwałaś;-) Dobrze, że wszystko ok
PozitiVibration jak tam po weselu:-)
Kass super, że już w domku:-) Ja też mam brać żelazo na czczo, ale u mnie to jakoś inaczej się nazywa:-) Świetnie, że w końcu możesz spokojnie wyjść z domu do znajomych:-) Na prenatalne pójdę na pewno ze względu na ta główkę. Mi lekarz na zaparcia kazał brać syrop Lactulosum. Trzeci dzień go biorę i tak średnio pomaga. Ostatnio ratowałam się czopkami eva/qu. Ponoć są przyjazne dla kobiet w ciąży i przede wszystkim skuteczne. Oprócz tego rano jem suszone śliwki zalane maślanką plus siemię lniane. Do tej pory taka mieszanka była skuteczna.
Iczka dostałam dzisiaj gołąbki od babci to będą jutro na obiad:-) To ja pisałam o syropie na zaparcia;-)
Misia gratuluję córeczki. To leż i dużo odpoczywaj:-) Trzymam kciuki żeby mała odpowiednio przybrała:-)
Winignam współczuje Ci, ale najważniejsze, że dzidziusiowi nic się nie stało. Dobrze, ze mąż się Tobą opiekuje:-)
Lunapalomablanka witaj:-)
Anula dobrze, że już w domu:-)


[link widoczny po zalogowaniu]

iczka111 (offline)

16-10-2016 16:49:06

Nowogrodziec
Natalia widzisz w którymś kościele dzwonili ale w którym? Haha. To Ty masz ten syropek.

Misia powiem Ci coś w wielkiej tajemnicy:wszystkie tu jesteśmy przewrazliwionesmiling smiley


mnie dziś rozbolal brzuch i się przestraszylam ale to trwało może 2 minuty i na razie jest ok. Ale zaraz pewnie coś innego wymyslesmiling smiley co z tego że to moja 3 ciaza jak jest zupełnie inną niż poprzednie.
Ja myślę że te nasze maluchy są już całkiem spore i stąd wszystkie nasze dolegliwości.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Misia86 (offline)

16-10-2016 17:16:29

Lusina
Iczka111 hehe ja to się czasem zachowuje jak bym była pierwszy raz w ciążywinking smileya mam już 3letniego synka..tylko że w pierwszej ciąży nic mi nie dolegalo pracowałam do 7miesiaca..teraz jest inaczej..ale będzie dobrzewinking smileymusi byćsmiling smileystrasznie cieszę się że będę mieć córeczkę.
Dziewczyny a podoba Wam się imię dla dziewczynki Martynka?smiling smiley


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545882, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.