GRUDZIEN 2016

Wysłane przez AgnOss 

Mariola1989 (offline)

04-07-2016 14:40:34

Siedlce
Steliyah dziwne ze lekarz machnął ręka na badanie toxo to ze masz dwa koty to nie znaczy ze kiedyś złapałaś toxo. Moja koleżanka jest w ciąży ma kota robiła badania i nie ma toxo i cały czas sie boi ze ja złapie w ciąży.
Mnie plecy tez bola jak cholera nie daje rady wystać 45 minut w kościele, jak siedzę to tez bola, zawsze cos hehe wymioty odeszły to co innego przyszło :sm191:



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-04 14:42 przez Mariola1989.

Anguz (offline)

04-07-2016 17:53:21

Gdansk
Zabieracie partnerów na usg? Mój chłopak chce byc na nastepnym usg i ja nie mam nic przeciwko,ale czy wszedzie lekarze tak chetnie wpuszczaja na badanie? ;p

Mariola1989 (offline)

04-07-2016 18:18:42

Siedlce
Mój mąż był ze mną raz bo tylko wtedy miał luźniejszy dzien w pracy. Ale jak pytałam gin kiedy mąż Moze przyjsc na usg bo chce zobaczyc dzidziusia to powiedziała ze zawsze moze przychodzić ze mną ona nie ma nic przeciwko. Ale znam takich lekarzy którzy z wielka łaska pozwalają partnerom wejść i zobaczyc usg. Wiec to zależy jakiego masz lekarza.

Miri6 (offline)

04-07-2016 22:14:28

Poznań
Mój lekarz nie ma nic przeciwko, nawet ma kanapę w środku w gabinecie, żeby osoba towarzyszaca chwile poczekała podczas badania ginekologicznego. Jeśli chodzi o sport w ciąży, to przy graniu w badmintona podnosisz ręce, nie wiem czy w tym miesiącu to szkodzi, ale słyszałam, że w późniejszuk okresie należy uważac przy podnoszeniu rąk bo naciąga się mięśnie brzucha, poza tym środek ciężkości jest inny, co moze spowodować ból, jednak nadzieję, że już się dobrze czujesz? smiling smiley

Ps. Steliyah piękne torty, a jak cudne szyjesz! Spodziewaj się zamówienia smiling smiley!

staraczkaKLA (offline)

05-07-2016 07:33:40

Dziewczyny - ja matka panikująca panikuje znowu
dzisiaj mam 15 tydz 3 dzień
i nie czuje ruchów ani nic tylko ból pleców. i To taki że nie mogę ustać! jak ja dociągnę do końca :/

Zaliczyłam ostatni semestr ale obrona i tak we wrześniu. Śpieszyłam się żeby zrobić jeszcze w lipcu ale ustalili termin na tą sobotę i zwyczajnie nie wyrobię się ze wszystkim. Szkoda, potem pójdę jak baleron na obronę.

Ja też przechodziłam toxo, mam przeciwciała. U mnie w domu zawsze były zwierzęta ale mimo to zarówno poprzednio jaki teraz lekarz kazał zrobić badania.
Ja się najbardziej boje różyczki, bo nigdy nie przechodziłam a Mała może przynieść w gratisie z przedszkola.

Myślicie że jak pojadę jutro do lekarza to będzie widać płeć??
oooo
A może macie tanie kwatery w zakopanym?? szukamy czegoś fajnego na weekend.

Miłego dnia - ide pakować paczki. buu

anna_manna (offline)

05-07-2016 08:55:14

Szczecin
staraczkaKLA - ja poczułam pierwsze ruchy w 16tc , to było takie bulgotanie, gilgotanie od środka, jakbym miała rybkę w brzuchu. Obecnie jestem w 19 i moze z raz było jakieś kopnięcie (nie jestem pewna) w każdym razie raz ruchy są delikatniejsze, raz bardziej odczuwalne, jak jestem bardzo zajęta to nawet ich przez cały dzień nie zauważam, dopiero wieczorem, jak się skupię i położę do łóżka to czuję jak się Maluch wierci.

Koleżanka jest w 21tc i dopiero teraz czuje to ,co ja w 16. (była u lekarza z małą wszystko w porządkusmiling smiley Także każda ciążą inna. Myślę, że spokojnie poczekaj na ruchy, a płec już moze lekarz okreslic, tylko w zalezności od współpracy maleństwasmiling smiley Moje się zazwyczaj odwraca na brzuszek i nic nie chce pokazac, dlatego do tej pory słyszę "prawdopodobnie chłopiec, ale niech sie pani jeszcze nie przyzwyczaja"smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-05 08:57 przez anna_manna.

agagoc82 (offline)

05-07-2016 14:36:32

Warszawa
Mój partner był ze mną na USG prenatalnym i lekarz nie miał nic przeciwko oczywiście przed wejściem zapytałam grzecznie. Narazie ruchów dziecka też nie czuje

Mariola1989 (offline)

05-07-2016 16:32:38

Siedlce
Ja czytałam ze ruchy dziecka miedzy 14 a 18 tyg odczuwają kobiety które juz Były w ciąży a te ktora sa w ciąży pierwszy raz odczuwają ruchy około 20 tygodnia

staraczkaKLA (offline)

05-07-2016 17:31:01

u mnie to druga ciążą i panikuje tak jak w pierwszej albo nawet gorzej :p

Mnow (offline)

06-07-2016 09:07:33

Blich
Hej dziewczynywinking smiley też długo nie pisałam bo wiele się działo winking smiley tak czy inaczej od początku na moim usg mój lekarz widział coś ( sprzęt jak sam stwierdził słaby) co go niepokoiło ,obok pęcherzyk z dzidzia. Na jednej wizycie stwierdził że to 2 pęcherzyk albo krwiak, na kolejnej że może mam przegrodę macicy. A na jeszcze kolejnej że może to taśma owodniowa ( kto nie wie co to niech nawet się nie Zagłębia, straszna sprawa). Tak czy inaczej stwierdził żebym poszła na konsultacje na lepszym sprzęcie , na wszelki wypadek. Poradził poczekać, ale ja oczywiście w te pędy umowilam się już na kilka dni później do wawy na USG do wygooglowanej lekarki z dobrym sprzętem , nowoczesnym z 3d. Weekend poprzedzający badanie, wiadomo, przeplakany ewentualną " Pomyslem" mojego lekarza. Tak czy inaczej byłam u pani doktor w poniedziałek (. (16 ,,tydz 5 dzień) robiła mi usg prawie godzinę! Pokazywała maluszka w 3d, narządy, paluszki, dokładnie wszystko opowiedziała o jego rozwoju. Co do powodu naszej konsultacji stwierdziła że to jakiś zrost na macicy( pokazywała nam to w 3d) który jest przy dziecku ale nie ma czym się stresowac, nie ma wplywu,zdarza się. Często u kobiet po jakiejś ingerencji na macicy, ja co prawda nigdy nie miałam jakiś zabiegów itd ale stwierdziła że taka moja uroda. I nawet pochwaliła mojego lekarza że taki przeczulony. Ale ile mnie to jego przeczulenie kosztowało! Tak czy inaczej uspokoiła nas, stwierdziła że ona się spotkała z takimi przypadkami i żeby się nie . Tak czy inaczej na badania połówkowe też zapisałam się do niej. A do tamtego lekarza nie wiem czy wrócę...tak mnie nastraszyl sad smiley
Tak czy inaczej chłopczyk rozwija się prawidłowo i ufając już tamtej lekarce mam nadzieję że będzie dobrze! Tym bardziej że się specjalizuje w usg prenatalnym i ma ok sprzęt więc ufam że ma pojęcie.
Co do Chodzenia razem na badania od tych rewelacji z moim lekarzem i jego domnieman chodzę na USG tylko z mężem. I ani u tamrgo lekarza ani u tej dr w wawie nie spotkałam się z jakąś dezaprobatą. Po tych jego pomysłach to już nawet sama nie będę chciała pójść. ( Wiem że może już też przesadzam ale serio tak mnie nastraszyl...).
takie rewelacje u mnie...i szczerze mówiąc zaczynam się coraz bardziej zastanawiać nad porodem w prywatnym szpitalu, za kasę.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545902, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.