Majówki 2016

Wysłane przez myszka12151919 

ciezarowka (offline)

29-10-2015 07:57:39

Bagno
Jitka mój brzucho chyba mnie troszkę przeraża, rośnie w szybkim tempie smiling smileyCo do usg miałam tydzień temu, przez brzuch,wszystko było świetnie widać. Przez 10 min nie mogła dzidka pomierzyc tak się ruszał, ale później się pięknie ułożył i wszystko zrobiła. Szkoda że u Ciebie tak wyszło, ale na następnym badaniu lepiej będzie widać. Udało jej się wszystko pomierzyc?

myszka12151919 (offline)

29-10-2015 10:42:13

Puck
Cześć Dziewczyny!

Coś mi się wydaje,że nudności powoli ustępują.Wczoraj było lepiej a dziś zobaczę,bo do wieczora jeszcze daleko.

JITKA I co ci w końcu powiedziała na koniec,że wszystko dobrze,udało się pomierzyć?Czy udasz się do innego lekarza?
Ja mam prenatalne 4 listopada.
Co do brzuszka to jeszcze malutki.Od 5mc zacznie być ładnie widoczny i będzie rósł i rósł,wtedy to już nie uniknione ciąża


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Karola83 (offline)

29-10-2015 14:35:16

Iława
Witajcie dziewczyny!
Trochę mnie nie było i tyle mnie ominęło, życzę wszystkim dużo zdrowia i samych dni bez mdłości.
Ostatnie badanie miałam 19.10. mój gin. powiedział, że wszystko ok. i że mogę powiedzieć w domu smiling smiley
{Dzidzia wyglądała na większą o 3 dni od planowanej daty porodu, czyli jest szansa, że wykluje się wcześniej smiling smiley }
Do tej pory trzymaliśmy z mężem "to" w tajemnicy smiling smiley Nie żebyśmy się wstydzili czy coś smiling smiley poprostu to moja 5 ciąża (mam dwoje zdrowych dzieci i dwa poronienia w 12 i w 14 t.c.) i nie chciałam zapeszyć, poza tym jestem trochę zabobonna. W każdym razie wszyscy się cieszą razem z nami. Wpadka* była z córką (8l.) jak wypadła mi książeczka ciąży smiling smiley "Mamo a co to jest? mogę zobaczyć..." i nie miałam wyjścia, musiałam jej powiedzieć, ale była zachwycona grinning smiley
*Wpadka - bo postanowiliśmy, że dzieciom powiemy na gwiazdkę, żeby nie czekały bez końca. W każdym razie syn (3l.) jeszcze nie wie, pomyślałby, że dzidzia będzie jutro i byłby rozczarowany. A Wy, jak powiedziałyście dobrą nowinę?
W przyszły poniedziałek 2.11. idę na USG prenatalne, podobnie jak inne dziewczyny tutaj nie mam obciążeń genetycznych ale dla świętego spokoju i świadomości, że zrobiłam wszystko - idę.
Brzuszek na razie bez zmian, mieści się w dotychczasowe jeansy.
Ale trądzik trzyma dalej już nie jest tak nasilony jak miesiąc temu ale jest i drażni mnie...Czy ma któraś z was problem z trądzikiem? Co stosujecie? Chętnie wypróbuję coś skutecznego i niezakazanego.
Pozdrawiam wszystkie Mamy!


Jitka (offline)

29-10-2015 16:45:19

Kraków
Myszka, ciezarowka - na szczęście udało się wszystko pomierzyć (mam nadzieje) z tego co piszę to chyba wszystko co trzeba sprawdziła, kość nosową widziała, przezierność sprawdziła i inne parametry również, powiedziała, ze niski wskaźnik wad wyszedł, także się cieszę. A na usg oglądałam głownie kręgosłupik smiling smiley ale chociaż rączką pomachało i poskakało parę razy bo później już się uspokoiło, mimo, że lekarka próbowała je pobudzić. Brzuszek widzę, że mam minimalnie większy, ale nie dużo. Niestety jeansy już odrzuciłam bo jak siedzę to mnie gniotą.

A jak z Waszą pracą, pracujecie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-29 16:45 przez Jitka.

polka_91 (offline)

30-10-2015 09:39:21

Jordanów Śląski
Hej dziewczyny, mnie też dawno nie było. Mąż tydzień temu trafił niespodziewanie na stół operacyjny bo miał taka przepuklinę kręgosłupa że chodzić nie był w stanie 3tyg i trochę nerwówka była bo we wtorek pojechał na wizyte do ortopedy a w środe rano miał już operację więc bez żadnego uprzedzenia to było :O , ale już po, wszystko się udalo i przynajmniej już go tak nie boli i może chodzić smiling smiley , plus taki że 3 miesiące będzie na zwolnieniu i będzie ze mną w domku siedział bo ja też juz nie pracuje smiling smiley Końcem listopada odbieramy klucze do mieszkanie więc szał zakupów jest i wybierania tongue sticking out smiley Od przyszłego tygodnia planuje zapisać się na zajęcia dla kobiet w ciąży żeby troche plecy wzmocnić i się poruszać smiling smiley. Byłam na badaniach prenatalnych w ubiegły piątek, wszysto super, wczoraj dostałam jeszcze wyniki pappa i ryzyko we wszystkich chorobach <1:20000 także jestem spokojna smiling smiley W czwartek ide na wizyte do mojej lekarki i licze po cichu, że może będzie już płeć widac bo mają tam bardzo dobry sprzęt, no ale zobaczymy tongue sticking out smiley smiling smiley Najpierw myślałam, że chłopczyk a teraz to już nic nie wiem, każdy też co innego mówi, zgłupieć idzie tongue sticking out smiley Mój mąż od początku mówi że chłopak smiling smiley A wy macie jakieś przeczucie? Jak wasze rodziny obstawiają ?smiling smiley

Co do samopoczucie - jest super, wymioty, mdłości przeszły z zaparciami też jako tako sobie radzę więc czekam z niecierpliwością na brzuszek i pierwsze ruchy <3 smiling smiley


kasiulina (offline)

30-10-2015 15:02:53

Warszawa
Cześć Kobietki,
Mam takie pytanko,czy wy wykonywałyście to usg prenatalne albo test pappa??

marzena0607 (offline)

30-10-2015 16:36:26

Lublin
Hej ją też byłam na usg prenatalnym w środę i też wszystko dobrze. Dzieciątko sobie spało i nie było widać nic sterczącego smiling smiley jak mówił lekarz i powiedział że płeć w 20 tygodniu powie na 100%. A teraz to za tydzień możeby było widać .
Ja testów pappa nie robiłam. Gin powiedział że koło 35 lat jak się jest w ciąży to powinno się zrobić.
Ja jeszcze pracuję i w przyszłym tyg zamierzam powiedzieć. Córeczce już powiedzieliśmy i bardzo się ucieszyła że mama ma dzidziusia smiling smiley w brzuchu.


maggiemcr (offline)

30-10-2015 20:06:25

Manchester
Hej! Jestem mama 35+ i przy pierwszej ciąży nie robiłam żadnych testów. Nawet na USG genetycznym dzidzia skakała tak, ze nawet przeziernosci nie zmierzyli winking smiley W rodzinie nie było przypadków chorób genetycznych, poza tym nie miałabym siły podjąć decyzji o ewent aborcji. Na dziecko czekałam 12 lat, więc czekałam z nadzieją i tyle. Tym bardziej, ze test potrójny daje tylko procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób genetycznych i tylko 5 na 100 wysokich wyników to chore dziecko. Po co się denerwować? Teraz jeszcze nie miałam USG. Dopiero we wtorek mam wizytę u położnej i zostanie założona karta ciąży. USG pewnie w za ok 2 tyg. Dziś kończy się nam 11 tydz.
Pozdrawiam


Jitka (offline)

30-10-2015 21:57:44

Kraków
Ja testu pappa nie robiłam. Tylko USG już na kolejne genetyczne jestem umówiona na 15 grudnia.
U mnie lekarz powiedział, że 27 listopada powie mi już co będzie, a dzisiaj na postawie wzgórka łonowego powiedział, co myśli na temat płci smiling smiley

myszka12151919 (offline)

31-10-2015 08:03:18

Puck
Hej Dziewczyny!

U mnie niestety nadal nudności,słabo...przedwczoraj było lepiej i myślałam że przechodzą sad smiley Do tego doszły wymioty.Dziś w nocy była masakra sad smiley A najgorsze jest to uczucie ciągłego przejedzenia,a uwierzcie mi że kompletnie na nic ochoty nie mam.Otwieram lodówkę i zaraz nudności mam.Na nic specjalnie apetytu nie mam.

Kasiulina Mam usg prenatalne 4 listopada.

Maggiemcr Podziwiam za wielki spokój.Ja bym nie potrafiła wyrzucić myśli z głowy żyjąc w niepewności aż do porodu.

Miłego weekendu Dziewczyny!


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-31 08:09 przez myszka12151919.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546930, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.