Słodkie maluszki - wsparcie dla mam z cukrzycą ciążową

Wysłane przez duszek03 

martusia7 (offline)

25-08-2015 12:28:33

Toruń
No ja mam dziś jakiegoś mega głoda na słodkie - w domu za dużo nie mam ale Monika mi narobiłaś smaka na krówki, dobrze że deszcze kropi bo już bym była w sklepie smiling smiley idę na kawę...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Monika91 (offline)

25-08-2015 12:57:38

Pabianice
aa..jeszcze wczoraj na noc wciągnęłam kisiel grinning smiley jakieś nowe w biedronce są, takie na szklankę, owoce leśne chyba miałam, dobry smiling smiley

ja po śniadaniu, kromce chleba z baleronem i serkiem topionym (myślalam, że podniesie ale mówie taką ochotę mam..), ketchupem, do tego pomidor skrojony, ogórek, cebulka i chudziutki kabanosik, cukier 93.. szok tongue sticking out smiley więc wcinam teraz galaretkę zrobioną z pomarańczą i brzoskwinką tongue sticking out smiley i krówki mam pod rękąwinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Monika91 (offline)

25-08-2015 14:43:33

Pabianice
Nie no nie wierze! bałam się, ale aż sprawdziłam z ciekawości cukier.. godzinę temu wciągnęłam tę galaretkę, sporo krówek grinning smiley, 7daysa i takie 2 biszkopto-ciastka z biedry...oczywiście zero ruchu przez tę godzinę..cukier 113!!! i gdzie ta cukrzyca się pytam..

a wczoraj gołąbka zjadłam, nie chciało mi się nic gotować do niego, to zjadłam z kromką chleba i ogórkiem, pomidorem i cukier za wysoki.. 127.. na kolacje kiełbasę i 2 kromki, pomidor, ogórek 132.. i to z 2j insuliny... chyba muszę słodkie jeść grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

martusia7 (offline)

25-08-2015 16:42:03

Toruń
Monika - zazdroszczę smiling smiley u mnie dzisiaj coś się dzieje dziwnego z cukrami - rano po mniejszym śniadaniu niż wczoraj 120 :/ (wczoraj po 3 kromkach 100), po obiedzie tym samym co wczoraj dziś na jednym palcu 140, na drugim 128 (wczoraj 99) - zjadłam trochę więcej fasolki a tak to to samo, wpisałam ten niższy wynik. Dziś wariuje. A jak u Was - Duszek, Tynka?

Jak ja mam dość :/


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

duszek03 (offline)

25-08-2015 19:09:51

Łódź
ja znowu od wczoraj cukry b. ladnie
ten jeden raz co wczoraj miałam powyżej 120 to było 130 i to po objedzie, którego nie powinnam jeść... tzw. prażoki (ziemniaki gotowane, jak są już prawie dobre, odlewa się 3/4 wody i zasypuje mąką, żeby się zaparzyła pod pokrywką, jak ziemniaki już dobre, to odlewam resztę wody i tłukę z tą mąką) do tego przesmażona kiełbaska z cebulką jako okraszenie tych prażoków i do popicia taki kapuśniak na samej kapuście, bez mięsa ale na wodzie od parzenia wędzonki. Zjadłam taką mniejszą porcję, bo bałam się cukru po tym.... niepotrzebnie winking smiley
dzis to samo, tyle, że odsmażyłam resztki prażoków na tym tłuszczyku z kiełbaską. Porcja dziś troszkę mniejsza niż wczoraj i właśnie się zmierzyłam.... 100!!!!!
Na śniadanie dziś zjadłam też przecież "nieładnie" bo mi się vasa skończyła a cukier 111. Po tej rybce co wczoraj (zjadłam ją na niby przekąskę koło 12, cukier 106.

kurcze zaczynam się łudzić, że jest tak jak pisałyście, że cukry się poprawiają tuż przed samym porodem...
eh te moje złudzenia...
Ada wyłaź już !!!! Mama mówi!!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

tynka03 (offline)

02-09-2015 15:21:18

witam smiling smiley

Dawno mnie nie było, nie zawsze mierzyłam ostatnio (skoro pani diabetolog pozwoliła grinning smiley ) No ale do wizyty niedługo wiec wracam smiling smiley Dzis na czczo miałam 91 a po sniadnaiu pierwszym 118 a po drugim 109.. ale teraz na obiad tak sie objadłam sphagetti ze czuje bedzie duuży cukier sad smiley ale jeszce o 16 pomiar smiling smiley

Jak u Was poczatek roku szkolnego? Moja córa na razie zadowolona, a dzisiaj idę na 17 na zebranie smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Kasiullka (offline)

02-09-2015 19:45:45

Łódź
Nas początek roku na razie nie dotyczy winking smiley

oj mierzyć niestety trzeba do końca - dobrze ,że już coraz bliżej. Zauważyłam ,że cukry mi się powoli normują dziś po obfitej kolacji 2 kanapki biały chleb eye rolling smiley 2 parówki zaledwie 102 winking smiley


duszek03 (offline)

06-09-2015 11:45:52

Łódź
Kasia mnie też się unormowały na kilka dni przed porodem smiling smiley
U Ciebie to jeszcze z tydzień i możecie się rozpakowywać smiling smiley Bo chyba już skończysz 38 tc...?

Ja zgodnie z zaleceniami mierzyłam się w szpitalu (nie po każdym posiłku, bo mała ciągle na cycu ale chyba tylko raz miałam za wysoko, pewno dlatego, że mierzyć mam po 2 godzinach a po takim czasie to nie było mozliwości, żeby czegoś nie podjeść winking smiley
w domu mam wybrać jakiś dzień i sobie mierzyć.
wczoraj, na poprawienie laktacji wypiłam pół Karmi po kolacji i cukier dzić 103 sad smiley pewno dlatego, ale już w domu miałam raz na czczo 96...
trzymajcie kciuki żebym się tego cholerstwa jednak pozbyła

Buziale dla Was ode mnie i Ady smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

duszek03 (offline)

06-09-2015 11:52:30

Łódź
tynka u mnie córa tez zachwycona szkołą smiling smiley oby im to zostało jak najdłużej winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

martusia7 (offline)

06-09-2015 12:19:31

Toruń
Duszek a jak cukry u Ady? Ok? Ja mam nadzieję, że u mnie już niedługo się ruszy - ostatnio mam takie cukry, że sama się dziwię - po posiłkach rzadko przekraczam 105 -110, zazwyczaj mam do 100 a na czczo w normie więc może to oznaka porodu smiling smiley

A jakie masz teraz zalecenia? masz mierzyć codziennie czy tylko kilka razy w tyg.?


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545882, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.