:joliecouette:LiSTOPAD 2015Wszystkiego najlepszego!

Wysłane przez sarahia 

dorottea (offline)

25-06-2015 21:00:13

Łódź
agnieszkaskl - ja też dostaje 100% pensji z 12msc, ale w każdym miesiącu kwota jest trochę inna zależy jak mi zwolnienia wypadają. Tylko jak w jednym miesiącu mam mniej to w następnym wyrównują. Tylko, że ja mam dużego pracodwace, więc cały czas on mi płaci, a później rozlicza się z ZUSem. Za to koleżanki, którym płacił ZUS narzekały, że płacił od zwolnienia do zwolnienia i jakoś nie zawsze regularnie to było...
Aha - wiem też, że nie wszystkie dodatki wliczają się do średniej do zwolnienia.
Jak potrzebujesz porady mi kilka rzeczy wytłumaczyli na tym forum: [link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

agnieszkaskl (offline)

25-06-2015 21:06:18

tzn tak : ja też mam dużego pracodawcę i to od niego dostaję wypłatę na konto za cały miesiąc-średnia z 12 miesięcy( również paski od niego dostaję)
W mojej sytuacji wiem, że jest pomyłka w programie bo tak powiedziała mi kadrowa i ksiegowa i niby powinni mi to wyrównać. Chodzi mi o to że jeśli by mi nie wyrównali to gdzie bym mogła się z tym udać?


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Cataleya (offline)

25-06-2015 21:07:59

Bydgoszcz
Natalia 875 są jeszcze wózki pomiędzy ciężka spacerówką a zwykłą parasolką, ja mam teraz qiunny zapp xtra 2 i moje dziecko lubi w nim jeździć.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Madziulek88 (offline)

25-06-2015 21:22:08

Jaworzno
Ja tez sie z wami zgadzam dziewczyny jezeli chodzi o nowy wozek warto go kupic jesli planuje sie drugie dziecko ja tak zrobiłam wozek sie nie psuje dbam o niego teraz bedzie z niego korzystala coreczka. O kolorze tez pomyslelismy wczesniej zeby pasowal i do dziewczynki i do chlopczyka jest czerwony. Lozeczko juz mam syna przeloze do lozeczka turystcznego bo i tak za nie dlugo bedzie trzeba mu kupic juz lozko. Pozostalo mi tylko dokupic szafe na ciuszki dla malej cos pod kolor lozeczka i komody a reszta to juz drobiazgi po polowkowym zamierzam juz cos kupowac.Wizyte ma na 7 tak jak ty Anna0407 jezeli chodzi o l4 nie wypowiadam sie bo teraz na nim nie jestem a nie pamietam jak to bylo wczesniej ale mam nadzieje ze sie wszystko wyjasni :-)


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Natalia875 (offline)

25-06-2015 21:49:38

Zamość
Chyba każda z nas nie może doczekać się tego polowkowego :-)


[link widoczny po zalogowaniu]

agnieszkaskl (offline)

25-06-2015 21:58:09

nooo ja mam we wtorek 30,06 smiling smiley i może odsłoni w końcu to, na co czekamy smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

katharzyna (offline)

26-06-2015 07:04:07

Agnieszkaskl powiedziałabym, że dostaję więcej. A wyliczyć mi trochę trudno,bo do końca września byłam pod jedną firmą a od października pod inną.


[link widoczny po zalogowaniu]

learta (offline)

26-06-2015 07:27:07

Warszawa
Agnieszkaskl jak napisałam wcześniej jest już na zwolnieniu 3 miesiąc i za każdym razem (nawet wtedy kiedy pierwsze dni płacił mi pracodawca dostawałam 100% swojej wypłaty w pierwszym miesiącu 100% w kolejnym już 60 zł więcej - nie wiem czemu ale się nie dopytuje. Może wyliczanie zwolnienie dla kobiet w ciąży ma inną zasadę i jak jest 30 dni to jest mnie a jak 31 to więcej - tego nie wiem. Może dzisiaj albo w poniedziałek dostane kolejna wypłatę, wtedy zobaczę jaki mi płace, bo to będzie 3 wynagrodzenie za zwolnienie. Ale na Twoim miejscu jeżeli chodzi o te 200 zł to zadzwoniłabym, albo najlepiej przeszłabym się do ZUSu osobiście, żeby choć oni Ci wyjaśnili dlaczego. Chyba że masz zaufaną księgową to się jej podpytaj.
Natalia niestety ale w przypadku zwolnienia płacą średnia z ostatnich 12 miesięcy, chyba, że u danego pracodawcy nie pracowałaś tyle a poprzedni nie udostępnił informacji nt. Twoich zarobków, to wtedy bierze się średnią z miesięcy przepracowanych u ostatniego pracodawcy. Taki mi tłumaczyła znajoma księgowa. Ale ja niestety nie jestem księgową więc sama nie mam pojęcia jak to jest, przekazuje tylko słowa usłyszane.




[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-26 07:27 przez learta.

learta (offline)

26-06-2015 07:32:08

Warszawa
Dziewczyny co do wózka, to wczoraj podjechała do jednego sklepu i ceny sa różne już za 1100 można kupić 2w1, ale nie wpatrywałam się w jakość tego wózka.
My jeszcze nie ustaliliśmy kiedy zaczniemy kupować, ale póki co chciałabym odświeżyć mieszkanie i modle się, żeby ten gościu co nam będzie malował przyszedł już od poniedziałku. Przy okazji chcemy zmienić parapety i z tym pewnie będzie więcej bałaganu, ale przezyje, ważne, żeby do końca lipca mniec spokój. Wtedy tez może zaczniemy biegać po sklepach.
Ja połówkowe mam za sobą.
Aha, czy któraś z Was otrzymała może zalecenia wykonania echo serca płodu?????




[link widoczny po zalogowaniu]

learta (offline)

26-06-2015 07:35:38

Warszawa
Jeszcze jedno mi się przypomniało:

Korzystacie czasami z przepisów LIDLA??
Dzisiaj mam w planie zrobić minitorciki czekoladowe [link widoczny po zalogowaniu]
Jadłam je 2 tygodnie temu u sąsiadki i bardzo mi smakowały. Mój tata w środę miał imieniny - mieszkam od rodziców prawie 100km więc dzisiaj je zrobię, żeby wieczorem zawieść smiling smiley Mam nadzieję że mi wyjdą, bo ostatnio zauważyłam że jak się staram to mi nie wychodzi sad smiley




[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547510, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.