kwiecień 2015

Wysłane przez natalia334 

virpi (offline)

17-11-2014 16:51:30

Katowice

mamaMilusi (offline)

17-11-2014 20:27:34

Świdnica
Dziewczyny jestem po wizycie.
Ogólnie wszystko ok. Ciąża bez problemów przebiega. Ale stwierdził,ze dziecko małe 280g waży. Hm...a ile ważą wasze bąbelki??? Wstepnie sprawa wygląda tak-powiedział ,ze dziecko małe i narządy małe,ale widzi,ze coś odstaje i że chłopiec!! Nie mogę uwierzyć w to! W końcu chłopiec w mojej rodzinie, spełniło sie moje marzenie. Mój tatuś się pewnie bardzo cieszy-pierwszy wnuk! A i dziadek pewnie też ,bo też nie ma wnuka to będzie prawnuk pierwszy smiling smiley Sprawdza się nasza reguła-teraz wypada,że dziewczynka powinna być.

No córeczki mi trochę szkoda, bo chciała siostrzyczkę,ale przyzwyczai się jakoś. Jeju jak się ogarnę i za miesiąc potwierdzi tą płeć to muszę zacząć sprzedawać sukienki i wszystko co różowe i coś dla chłopczyka pokupywać smiling smiley

Asiula to nie poznałaś dziś płci?? Odpoczywaj kochana. A lekarz co ci powiedział o tej krótkiej szyjce? Coś co zalecił?

Mam już na nastepnym badaniu tą glukozę pić. Ale jak to ? Bo kiedyś piłam w laboratorium i od razu krew pobierali i za godzinę znowu. A teraz cos gadał,ze piję i za dwie godziny pobierają. To co mam jechać do laboratorium,zeby tam tylko wypić ?? Nie mogę sama w domu? I nic jeść nie mogę w tym czasie?


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

emi866 (offline)

17-11-2014 23:32:10

Izabelin
Witam
Virpi - masz rację, trochę mi odwala w domu, ale powinnam zostać na L4. Zważywszy na to, że miałam plamienia i bóle w dole brzucha. Ciekawa jestem czy je dostanę, bo w moim kochanym szpitalu Bielańskim jest tak, że co chwila mi zmieniają lekarza, bo mój jest np. na zwolnieniu.
Jak jeszcze chodziłam do poradni leczenia niepłodności w owym szpitalu był jeden doktor, którego nie znosiłam. Zapisywałam się do innego a ciągle mimo to trafiałam na tamtego chama, bo tamci byli chorzy lub na urlopie.
W czwartek idę do zupełnie mi nieznanej pani doktor i nie wiem czego się spodziewać.

Wiecie co??? Ja nadal wymiotuję. I dzidzia nie daje mi jeść niezdrowych rzeczy. Dziś poszłam z mężem na kebab. Później bardzo tego żałowałam, niestrawność prawie mnie wykończyła dopóki tego dziadostwa nie zwymiotowałam. Do końca ciąży już nie tknę czegoś takiego... obiecuję :-)

W Lidlu były dziś fajne rzeczy dla dzieci, kupiłam małemu pierwsze ubranka (w tyłku mam zabobony, że za wcześnie). Dwa bodziaki i taką bluzę :
[link widoczny po zalogowaniu]

mamaMilusi - jak byłam na USG w piątek usłyszałam, że mój synuś jest duży, ma troszkę większe rozmiary niż powinien, a waży 250 g. Więc nic nie rozumiem ??? To w końcu mało czy dużo?

emilia_ - chciałaś zobaczyć dzidzie, ale te zdjęcia są kiepskie, bo dzidzia leży główką w dół i nie widać jej buzi. Może połówkowe będzie lepsze. Wtedy się pochwalę :-)

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

mamaMilusi (offline)

18-11-2014 08:20:14

Świdnica
No właśnie emi866 zdziwiłam się. Sprawdziłam wczoraj na necie ile waży dziecko w 19 tygodniu i napisane było ,ze 200g, więc o co chodzi temu lekarzowi?????? On ma jakieś inne statystyki czy co? To mój waży aż, 280g ,a twój 250g i lekarz powiedział,ze duzy. To już się nie będe martwić.

Spróbuję później zrobić i wstawić zdjęcie z USG smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

hania_162 (offline)

18-11-2014 09:06:09

Asiula7573 kochana z tego co ja wiem to skracanie szyjki może spowodować przedwczesny poród. Moja koleżanka z pracy tak miała i musiała leżeć. Urodziła zdrową córcię miesiąc wcześniej, mała ma 2 latka i wszystko jest ok. Nie martw się na zapas, oszczędzaj się, jak będziesz na siebie uważać będzie dobrze. Uszy do góry!!! A powiedział Ci czy będzie synek czy córcia?
virpi gratulacje dla szwagierki smiling smiley Ja od razu pisze w wordzie i kopiuje bo szlak mnie trafiał bo też mi nie raz posta zjadło. Co do dźwigania obiecałam poprawę i już się poprawiłam melduję posłusznie smiling smiley Dziękuję za komplemety pod kątem mojego synka, wiem że jest śliczny bo mój a każda matka swoje dziecko ma za najpiękniejsze. Warto iść na taką sesję, ja teraz pójdę jak schudnę bo nie chcę straszyć winking smiley Bardzo Ci dziękuję za opinię o x-landerze a powiedz mi czy masz 3 w 1 czy tylko spacerówkę? Ja kupuję 3 w 1 ale fotelik maxi cosi bo taniej. Widzę, że nie tylko ja mam problem z kompem i dzieckiem, chyba ten popęd do elektroniki jest coraz mocniejszy u coraz młodszych dzieci co wg mnie nie jest dobre ale chyba sama kupię tablet Miśkowi w kwietniu, już sobie trochę nazbierał resztę dzidziuś dołoży i będzie prezent jak znalazł a ja tak jak piszesz będę miała chwile spokoju. Kiedy masz następną wizytę?
krecikowa83 karmi na tylko 0,5% alkoholu jak wypijesz pół nic się nie stanie, cola i napoje gazowane też są zabronione bo niezdrowe to tyle, ja piję wiadomo nie hektoliytrami ale szklaneczka jest dla mnie ok winking smiley Ty mi tu mówisz o 50 kg ja mam już teraz z 70 a w 9 m-cu ciąży z Miłoszem miałam 84 kg to dopiero słonica ze mnie he he...
Adela wiesz ja myślę, że ważny jest umiar we wszystkim, jak Misiek dostanie tablet to na komórkę i komp będzie miał zakaz. Moja koleżanka ma 4letnią córę, która dostaje tablet na max godzinę dziennie i to w nagrodę za to, że była grzeczna, coś ładnie zrobiła i myślę, że to jest zdrowe podejście. Nie wiem na jakim etapie jest Twój synuś, jest starszy to pewnie mądrzejszy i bardziej słucha, mój ma 3 lata i jest bardzo zbuntowany i po 20 razy powtarza że coś chce żeby to wymusić ciężko jest ale muszę go temperować za wczasu. JAk jestem u rodziców jest ok, gorzej u teściów bo teść strasznie rozpieszcza i psuje mi dziecko. Wy sami mieszkacie? Już jutro masz wizytę jak fajnie, oby się dzidziuś pokazał ładnie, wiadomo pod jakim względem smiling smiley
mamaMilusi gratulacje na tego synusia, wiesz jak się bardzo cieszę!!!! Super – marzenia się spełniają smiling smiley rewelacja smiling smiley Milenka będzie kochała braciszka zobaczysz, Mój Miłosz na przekór chce siostrzyczkę smiling smiley I najważniejsze, że mały czuje się dobrze, co do wagi napiszę Ci we wtorek bo teraz w czwartek mi nie powie ten mój mruk na pewno. Ja też piłam w laboratorium w poprzedniej ciąży ale nie wiem kiedy mi mieli pobrać drugi raz i czy coś jadłam bo jak dojechałam do pracy po pierwszej dawce to zwymiotowałam więc badanie było nieważne, teraz też pewnie nie dam rady ale jakby co będę czekać tą godzinę lub 2 w laboratorium bo jazda samochodem nie robi dobrze. Czekam za fotę z usg smiling smiley
emi866 jeszcze wymiotujesz? Strasznie Ci współczuję sad smiley mogłoby już się uspokoić. Bluza sliczna, ja mam ten biały kombinezon z pluszu – dziadek kupił smiling smiley

Ja dzis o dziwo się wyspałam, super. Za 2 dni wizyta jupiiiii...!!! Mam taki plan żeby zjeść przed wejściem do gabinetu pół tubki tego mleka skondensowanego z gostynia – czekoladowe oczywiście po tym dzidzia się mocno rusza i nawet jak będzie spać to się obudzi i mam nadzieję odpowiednio się odwróci he he...

Adela (offline)

18-11-2014 10:33:14

Witam z pracy smiling smiley

hania masz rację umiar najważniejszy ale nie jest to takie proste. Mój syn ma 6 lat ale wcale nie słucha. To pewnie też kwestia charakteru a z mojego jest niezły diabełek. Jak nie dostanie tego co chce do błaga i prosi ile się da, jak nadal nie dostanie to drze sie jak 2 latek. Wstyd przed sąsiadami jak nie wiem, bo w bloku wszystko słychać. My mieszkamy sami ale jak Kamil choruje to przebywa z babcią a ona niestety też na wszystko pozwala.. Też masz wizytę lada chwila, mam nadzieję że obie poznamy płeć smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-18 10:34 przez Adela.

hania_162 (offline)

18-11-2014 10:51:37

Adela a ja myślałam, że im starsze dziecko tym mądrzejsze a tu patrz 6-latek też potrafi wymusić sad smiley I tak plus, że mieszkacie sami to dużo ułatwia, my jak jesteśmy sami Miłosz jest zupełnie inny. Zatem powodzenia na wizycie smiling smiley

krecikowa83 (offline)

18-11-2014 11:14:11

Warszawa
hania_162 no właśnie chyba we wszystkim umiar trzeba zachowywać. Ja napojów gazowanych nie znoszę i nie piję, ale karmi to zawsze lubiłam winking smiley Kochana żadna z Ciebie słonica winking smiley kości masz pewnie ciężkie i tyle. Ze mnie się wszyscy śmiali, że kamienie w kieszeniach muszę nosić, by mnie wiatr nie przewracał winking smiley a tam z wagą! Przecież nie często jesteśmy w stanie błogosławionym winking smiley Haniu pracujesz cały czas, dobrze pamiętam? Myślisz już o L4 czy raczej z niepewności czy przedłużą umowę będziesz pracowała jak najdłużej? Ja pracuję i zastanawiam się jak sobie czas organizować winking smiley

emi866 współczuję wymiotów, ale doskonale rozumiem Cię w kwestii jedzenia niezdrowych rzeczy. W prawdzie nie jadłam kebaba, tylko mega wysmażonego kotlecika (ogromnego) i frytki, miałam na niego straszną ochotę i cały wieczór bolał mnie żołądek.. może dla wielu z Was smażony kotlet nic takiego, ale ja na codzień nie jadam smażonych potraw i to był szok dla organizmu. Wiele prawdy jest w tym, że w ciąży lepiej unikać smazonych potraw, zwłaszcza przy wrażliwym żołądku. Nie powiem, że więcej mięsa smażonego jeść nie będę, ale raczej nie chcę słuchać swoich "zachcianek", może nie zawsze...

mamaMilusi gratuluję chłopca!

virpi weekend fajny, dziękuję :-) Lubię choć na kilka dni zmienić otoczenie i patrzeć jak szybko zmienia się malutkie dziecko, nie do poznania smiling smiley Myślę o dzieciach, ale nigdy nie wiadomo jak się życie będzie układało.


[link widoczny po zalogowaniu]

virpi (offline)

18-11-2014 11:53:08

Katowice
mamaMilusi mi ostatnio lekarz powiedział, ze dopuszczlna jest różnica dwóch tygodni. Czyli nie ma ustalonych norm ile dziecko w danym okresie powinno mieć. Problem jest wtedy gdy nie przybiera. Albo zatrzymało się w rozwoju. Ja szczerze nie wiem ile moje ma bo byłam tak zestresowana że nie dotarło do mnie, ale wiem że młodsze o 2 dwa czyli też mniejsze. A glukozę idziesz rano robisz badanie glukozy potem pijesz i po dwóch godzinach robisz znów. Wtedy wiadomo ile masz na czco i jak reaguje organizm na dawkę 50 czy 75 gram.

Emii jakoś tak strasznie masz z tymi lekarzami, a nie idzie się zapisać do danego w jego dyżur? A co do kebaba nam nie musisz obiecywać pewno na sam widok cię odrzuci smiling smiley ja tak miałam z tym nieszczęsnym żurkiem co pisałam. A wczoraj po tym poście aż poszłam zobaczyć , otwrłam butelkę takiego surowego i prawie całą wypiłam oooo rewelkasmiling smiley Ubranka extra też tak bardzo bym chciała już myśleć może dowiem się wkrótce jaka płeć.

hania ja mam 3w1 nosidełko tylko dane z innej firmy ale chyba własnie maxi cosi bo do kompletu x-lander nie ma

[link widoczny po zalogowaniu]

dokupiłam jedynie torbę. sorry jakoś mi ten głupek dziwnie wkleił ten adres. Może misiek też jak będzie dzidziuś będzie bardziej zajęty i nie będzie myślał o grach, ja bynajmniej teraz tak sobie tłumaczę. Moja wizyta w kolejny czwartek hmmm 27.

krecikowa jak lubisz karmi to teraz wyszły takie nowe smaki tiramisu i jakiś tam ale nawet względne.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

hania_162 (offline)

18-11-2014 13:26:50

krecikowa83 masz rację, kit z wagą smiling smiley Ja mam biust ciężki bo aż 80H!!! Co do pracy - tak pracuję kochana i mam zamiar jaknajdłuzej a jak mi przedłużą to nawet na macierzyńskim będę miała kontakt z pracą. Tylko, że ja mam specyficzną pracę bo jestem kierownikiem tego bajzlu i cały czas nadzoruję pracę, pilnuję terminów i wykonywania zadań , sama mam więcej obowiązków w takich rzutach, teraz np. październik i listopad mam luźniejszy, grudzień i połowa stycznia są masakryczne - nie będę wiedziała gdzie ręce włożyć ale muszę dać radę, mam tylko nadzieję, że śnieg nie spadnie bo dojeżdzam 25 km w 1 stronę a to jest najgorsze. Ogólnie mam takie rzuty, że ciągle jeżdzę na szkolenia i konferencje kilkudniowe i często mnie nie ma w domu przez to innym razem mogę pracować krócej i wychodzę np. godzinę wcześniej. Miłosza pilnują moi rodzice, od września chodzi do przedszkola z tym, że w kratkę bo choruje (norma w 1 roku) z reszka przedszkole od 8:00 do 13:00 ja o 7:00 wyjeżdzam do pracy i wracam o 16:00 więc i tak muszę mieć kogoś do opieki - ogólnie moja mama to skarb! Tata nie gorszy! Bez nich bym zginęła. Mąż długo był na bezrobociu, teraz otworzył własną firmę ale na razie bardzo mało zarabia więc to ja muszę utrzymać rodzinę. Sama rozumiesz, taka praca to skarb więc dbam. Taka to moja historia smiling smiley A Ty gdzie pracujesz? Co robi tatuś maluszka (nie wiem czy jesteście po ślubie). Uwierz mi, że nie taki diabeł straszny jak masz dziecko, najgorsze są pierwsze dni, później to już norma, czasem rutyna a maleństwo dodaje skrzydeł smiling smiley Ty będziesz miała córcię więc mniejsze prawdopodobieństwo kolek, mój Miłosz miał 4 miesiace i to dopiero jest koszmar, najgorszemu wrogowi nie życzę.
virpi ten wózek jest rewelacyjny, zwłaszcza duża spacerówka ale muszę jeszcze obejrzeć ten x-pulse bo chciałabym granatowy smiling smiley Torbę dokupię zwykłą, nie podobają mi się te x-landera.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546570, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.