STARAJĄCE SIĘ INACZEJ - CZYLI NIE TYLKO O CIĄZY

Wysłane przez lady_blue 

synke (offline)

26-08-2010 10:07:50

Mysłowice
witam

marta, pamiętam, pamiętam smiling smiley. mieszkacie już na swoim?
co do rozmyślań, to nie wiem, czy to zależne od długości starań. ja też często powątpiewam, czy decyzja o dzieciach była słuszną. brak mi poczucia, że mogę sobie jechać, gdzie chcę i kiedy chcę (chociaż wcześniej nigdzie mnie nie ciągnęło), że jak coś pójdzie nie tak, to jakoś sobie poradzę (no bo z dzieckiem to nie tak łatwo ot tak se znaleźć pracę, chałupę i przetrzymać ciężkie czasy). no i mam jeszcze takie grobowe myśli, że muszę jakoś się trzymać życia, niezależnie od tego, jak mi będzie źle, bo mam zobowiązania, a nie lubię musieć.
nie wiem, ile w tym rozhuśtaniu emocjonalnym jest wpływu śmierci dziecka. wiem, że będąc w pierwszej ciąży czekałam na to uzależnienie. z drugim dzieckiem to uzależnienie mi ciąży od początku sad smiley

powiedz mi, po jakiego się wybieracie na te chrzciny, skoro to dla Ciebie takie trudne?

a dody nie trawię. u mnie ma krechę, chociażby nie wiem jaki hit wyprodukowała the finger smiley

mika, nie wiem, czego byś chciała, tak naprawdę, bo z jednej strony zespół szanownego cushinga brzmi niezbyt miło, ale z drugiej strony dalej tkwić w niewiedzy..? daj znać, co tam wyszło i jakie dalsze plany
i to samo pytanie co do marty - przeprowadziliście się już?

co do wspomnianego nowego wątku to mało która się wypowiedziała. ciężko w tej sytuacji decydować, ale chyba jednak wątek powstanie.

Andzia, czy dobrze rozumiem, że to Twoja pierwsza ciąża?

obratanka, głodnemu chleb na myśli... przyznaj się, że to Ty jesteś chętna na tego promocyjnego smoka spinning smiley sticking its tongue out


-------------------------------------------------
Krzyś ur. 29.10.2008 - zm. 30.10.2008
Agnieszka ur. 17.12.2009
Karolek zm. ? - ur. 11.08.2013
Jacuś ur. 14.08.2014

marta830324 (offline)

26-08-2010 16:25:36

poladowo
a nie chawialilam sie juz ze na swoim mieszkamy?? myslalam ,ze pisalam i nie chaialam siepowtarzac. a wiec tak od 12 czerwca jestesmy na swoim ,ale mamy skonczony (jesli tak to mozna nazwac) salon ,w lazience tylko wc (kapiemy sie w lazience na dole) a w kuchni mamy tylko zlew i naczynia (brak gazowki wiec stolujemy sie u tesciowej) a w sypilani spimy na materacach ale nie narzekam bo bardzo wygodnie. wykonczony mamy pokoj tzw goscinny. ale i tak jestem szczesliwa. musimy tylko kupic wklad kominowy aby nam znowu szlag komina nie wzial. i chate mielismy ocieplic ale fundusze sie nie nazbieraly. myalalam ze do wiosny wszystko skonczymy ,ale cos sie wz planami wyjazdu kielbasi i nie wiem czy wyjedziemy na 3 miesiace czy pojade tylko ja na 4 tyg.
na chrzciny wybieramy sie dlatego ,ze ja nie moge uciekac od wsszystkich dzieci na swiecie-to nie one mi krzywde zrobily lecz brak moich Aniolkow. a trudne dlatego ze ciezko jest patrzec na takie malenstwa,nie moc tulic swoich.
ile wy dziewczyny mialyscie lat przy pierwszej ciazy? ja mialam 25, ale marzylam o dziecku gdzies kolo20 tak jak Andzia. i do dzis zaluje ,ze nie zaliczylismy wpadki.
ale dzisiaj pogoda,mielismy rwac fasole i takim spsobem sobie teraz siedze przed kompem.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

synke (offline)

26-08-2010 22:52:48

Mysłowice
Cytuj
marta830324
ile wy dziewczyny mialyscie lat przy pierwszej ciazy? ja mialam 25, ale marzylam o dziecku gdzies kolo20 tak jak Andzia. i do dzis zaluje ,ze nie zaliczylismy wpadki.
33. mając 20 lat zdobywałam zawód mając w założeniach najpierw usamodzielnienie, a rozmnażanie było gdzieś tam w bardzo odległych planach (inna sprawa, że upadły rynek pracy niezbyt mi pozwolił na to usamodzielnienie...)

a z robotami budowlanymi to tak jest, zawsze coś wyjdzie i się opóźnia. u nas to samo, końca nie widać.

co do chrzcin i dzieci to z jednej strony masz rację, ale dlaczego robić sobie przykrość, skoro można to ominąć. podejrzewam, że po powrocie będziesz to odchorowywać sad smiley


-------------------------------------------------
Krzyś ur. 29.10.2008 - zm. 30.10.2008
Agnieszka ur. 17.12.2009
Karolek zm. ? - ur. 11.08.2013
Jacuś ur. 14.08.2014

marta830324 (offline)

29-08-2010 14:09:47

poladowo
i juz po chrzcinach....bylo 3 dzieci, milam moment ,ze myslalam ,ze sie schowam bo ryczec mi sie chcialo a do tego kobieta w 36tyg ciazy i opowiadania, ale jestem juz w domu i psychicznie odreagowuje. jesli tak mozna powiedziec. oczywiscie maz i szwagier schlani a ja w nocy ratowalam moje wykladziny w pokoju bo jeden z nich zarzygal-myslalam ,ze zabije, smrod w calym domu. jutro dzwonie po karchera a ile moglam tyle posprzatalam. doslownie szlag mnie szczelil bo w domu jest 50m2 plytek a on sie zrzygal na wykladzine. ale mieli dzisiaj suszone lby, ale czy to daje jakies efekty-moze jeden dzien skruchy. mam tylko nadzieje ze da sie to doprowadzic do porzadku.
powiedzce mi dziewczyny czy was podczas okresu bola piersi? ja nigdy nie mialam takiego przypadku tylko jak zaszlam w ciaze, ale niema takiej mozliwosci bo mam @ a pozatym dla pewosci zrobilam test w 28dc (bo czasami jest tak ze jakies tam lekkie krwawienie jest ale i ciaza jest) chyba nym zeswitowala jakby sie okzala ze jestem-oczywiscie ze szczescia i guzik by mnie interesowalo ,ze moje podanie o prace jest juz we francji zlozone. ale nie robie osbie nadziei bo sie nie staralismy w tym miesiacu, tylko jak wspomnialam zastanawia mnie bol piersi-czyzby mi sie cos poprzestawialo?? niby jak jest wysoki poziom prolaktyny to bola, ale ja mialam i bylo ok a jak ja zbilam (w zeszlym miesiacu przestalam brac bromergon) to takie zjawisko.
sama sie zastanawiam co sie stalo ,gdzie te wy dziewczyny sie podziewacie?


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Andzia2905 (offline)

30-08-2010 13:08:59

Zabrze
hej dziewczyny smiling smiley wróciłam smiling smiley uropik się udał smiling smiley
Ślub mamy już zaplanowany na 30 października jak nas nie było rodzice się wszystkim zajęli smiling smiley Sala zamówiona itp - oglądaliśmy i wszystko nam się podoba smiling smiley
Mieszkanie też już mamy więc wszystko się układa smiling smiley

Aaa.. i zaczęły się poranne nudności...

mika83 (offline)

30-08-2010 17:28:24

Grójec
hej ja byłam teraz z M na kilkudniowym urlopie.... synke co do waszego pytania tak mieszkamy juz na swoim od połowy czerwca mamy cisze spokój itd... a co do wieku 1 ciąży to ja zaliczyłam wpadkę jak miałam 18 lat i wcale tego nie żałuje.... tak to u mnie wszystko w porządku.... niestety szkoła mi się zaczyna na szczęscie to juz ostatni semestr a w maju maturaurodzinowe baloniki napisze po wizycie u lekarza

marta830324 (offline)

02-09-2010 19:57:53

poladowo
i cisza jak makiem zasial...............
ale zisiaj pogoda pada i pada a ja z T na polu w fasolceale zastrajkowalam i powiedzialam ze dosyc moczenia sie teraz relaks. a w domu te zzimno 17 stopni. jeszcze pare dni i palic zaczniemy chyba. ja jestem cieplolubna u mnie optymalna temp tp 22-24 wtedy jestem szczesliwa. ale 17go wyjezdzamy do francji a tam jest ciepelko ponad 30 stopni. dzisiaj dzwonil szef od kasztanow wiec wujade na 3 miesiace ale za dwa zamierzam zaczac starania o dzidzie, mam nadzieje ze sie uda zanim oszaleje. a tak nic owego ,co druga noc sama w domu siedze bo T na gildy jezdzi z warzywami i pusto troche w domu. zreszta zawsze jest tak ze jak zostaje sama to wyobraznia plata figle i sie sytraszne rzeczy wymysla a potem sie bojesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

synke (offline)

06-09-2010 14:55:22

Mysłowice
witam w nowym tygodniu grinning smiley

mika, zazdraszczam świętego spokoju. u nas przeprowadzka na swoje cały czas się odwleka i mam coraz większe wątpliwości, czy w tym przypadku to, co się odwlecze, to nie uciecze... zobaczymy. dość długo mój małżonek trzymał się wersji, że wrzesień to już na pewno, ostatnio już tej wersji się tak nie trzyma eye rolling smiley
jakie wieści od lekarza??

marta, i co, grzejecie? my na razie podgrzewamy w łazience, co by się umyć w ludzkich warunkach i dać praniu doschnąć
tak swoją drogą to ja też ciepłolubna, chociaż ostatnio staram się troszkę zahartować i wytrzymać nieco niższe temperatury bez wkładania kilku par skarpet... wstyd, co? winking smiley

no a to jest wspomniany równoległy wątek [ebobas.pl]


-------------------------------------------------
Krzyś ur. 29.10.2008 - zm. 30.10.2008
Agnieszka ur. 17.12.2009
Karolek zm. ? - ur. 11.08.2013
Jacuś ur. 14.08.2014

knopcia (offline)

10-09-2010 12:36:18

Witam się po przerwie

Andzia2905 gratulacje!!! smiling smiley

Co do zdjęć to nie mam ani przed.. ani po farbowaniu..
a nie odzywałam się, bo...... jakoś naszła mnie ogólna załośc na wszystko

i...wszystkich... wewnętrzny żal... bo minął rok.....[link widoczny po zalogowaniu]
mimo, że tyle się zmieniło... i jest mi ogólnie lepiej,
bo..wszystko układa się u mnie bardzo dobrze...
to jednak jest brak...
no, ale tak to już jest...

no i wszystko odbiło sie na nim....
byłam straszna dla mego lubego....
a najgorsze było( jest? ) to, że on nie wiedział i nie wie o co chodziło..
bo on nic nie wie na tamten temat....
bo możliwe, że by pytał... a ja nie nie chce...
wyglądaliśmy o tak---> JA: [link widoczny po zalogowaniu] o ON: [link widoczny po zalogowaniu]
biedny nie wiedział o co chodzi i przyszedł do mnie i powiedział
(tak mniej więcej: Nie wiem za co, ale przepraszam, jeżeli nie świadomie zrobiłem coś co Cie zabolało, ale jak byś mi powiedziała o co chodzi było by łatwiej
a ja nie wiem czemu, ale strasznie śmiać mi sie zachciało...[link widoczny po zalogowaniu]

zaliczyłam pobyt w szpitalu... ale jest dobrze

byliśmy też na wakacjach...
aaaaaa.... i bym zapomniała zaręczylismy się .... [link widoczny po zalogowaniu]
a pomysł drugiego wątku b.dobry smiling smiley
ja też niedługo na chrzciny się wybieram...

a co do Dody ... hmm... pozytywnie, ale nie do przesady smiling smiley

Dobrego dnia [link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-10 13:30 przez knopcia.

knopcia (offline)

11-09-2010 00:07:32

halloo

kobity żyjecie tam ??

Andzia jak tam po rozmowach z rodzicami ??smiling smiley

jak się czujesz?smiling smiley

do jakiej szkoły chodziłaś wcześniej bo jakaś znajoma się wydajeszsmiling smiley

buziaki trzymajcie sie!! smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548010, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.