wciaz czekam na ciaze

Wysłane przez sabaw 

Ewinek (offline)

12-12-2011 20:12:15

Justynad właśnie od dzisiaj już wiedzą wszyscy o ciąży bo mój D pojechał to swoim rodzicom obwieścićsmiling smiley Szczerze to ja bym wolała zaczekać jeszcze pare tygodni, ale ze względu na tą sytuację w pracy i ryzyko zwolnienia oraz zmianę lokalizacji biura musiałam powiedzieć szefowi, a przecież nie mogłam powiedzieć mu zanim nie powiedziałam rodzicom to chyba logicznesmiling smiley W pierwszej ciąży rodzinie powiedziałam ok 8-9tc już nie pamiętam dokładnie a w pracy w 12 tc. Aniau każda kobieta przechodzi takiego rozterki, ja to już w ogóle miałam fizia, jakby nie to, że zaszłam w ciążę tak szybko (chodzi o pierwszą) to nawet nie wiem czy bym się nie rozmyśliła, ja nawet noworodka czy niemowlaka nigdy na rękach nie trzymałam żadna matka nigdy mi tego nie zaproonowała widziałam ten strach w ich oczach jak się przymierzałam do brania dziecka na ręcę, że wiecie że ja to niepełnosprawna, że sobie nie poradzę, że nie utrzymam, ludzie niestety tacy są zresztą sama jestem matką i niechętnie dawałam moją córkę ludziom na ręcę bo miałam obawy wydawało mi się, że nikt inny nie umie jej dobrze trzymać tylko ja i mąż. Więc sama pomyśl ile ja musiałam mieć leków takie głupoty jak chociażby jak ja ją do piersi przestawię chyba się nie da jedną ręką, o samodzielnej kąpieli to nie wspomnę, bo takiej nie było poprostu strach że nie dam rady był silniejszy nawet jak D pracował do 22 to ją wtedy budziłam i dawałam do kąpieli jak on wrócił z pracy. Aniau macierzyństwo to jest ogromna odpowiedzialność, odpowiedzialność za czyjeś życie, za osobę tak bezbroną, której Ty musisz zapewnić wszystko, ale radość z tego wynikająca jest bezporównania większa niż ten strach. Dziecko się kocha najbardziej na świecie, bardziej niż faceta, bezgradnicznie i bezwarunkowo. Pomyśl na pewno nie chcesz tego poczuć? Nie wierzę!!


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

sabaw (offline)

12-12-2011 20:32:21

Karłowice
Witam wszystkie kobitki. Ale mam okropna zgage i piersi mnie pobolewaja. Co to moze oznaczac? W piatem mam miec@.

slonkoo6 (offline)

12-12-2011 20:44:49

Ostrów Wlkp.
Hej dziewczynkiwinking smiley Od razu witam wszystkie nowe koleżankismiling smiley

Ja od soboty cały czas 38 gorączki;/ Nic mi nie pomaga. Jutro mam wizyte u lekarza,ale znając realia naszej służby zdrowia będę tam siedzieć pół dnia;/ @ Nadal nie ma,ale tak jak mówiłam wcześniej to pewnie przez przeziębienie...znowu cykl będzie miał ponad 40 dni i wszystko się przesunie ahhh szkoda słów;/

Co do obaw przed macierzyństwem to Aniu każda z nas o mawinking smiley Przed wszystkim co nowe i nieznane jest obawawinking smiley Ja też się boję czy damy radęsmiling smiley

Idę pod kołderkę do mężusiawinking smiley Niech mnie wygrzejewinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]










...bo razem jest lepiej...winking smiley

Ewinek (offline)

13-12-2011 07:20:32

sabaw albo ciąża, albo PMS na dwoje babka wróżyła. Nie nakręcaj się piątek już blisko. Jeszcze aniau co do brzucha i egzaminów to lepszy egzamin z wielkim brzuchem niż z małym dzieckiem w domu. Sama się broniłam jak Marti była malutka i gdyby nie to że pracę mgr napisałam przed porodem to z pewnością bym się nie obroniła.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

siago (offline)

13-12-2011 08:11:44

Łódź
Witam, Aniu moja siostra przed porodem nigdy nie trzymała małego dziecka, po porodzie nie odważyła się go kąpać - starszego pierwszy raz wykąpała jak już w miarę siedział, a młodszego jak miał 3 miesiące, bo po prostu się bała, a do tego nie ma pełnego zakresu ruchu w lewej ręce. Strach jest zawsze, ale po to są bliscy, żeby Ci pomogli, a z czasem sama się przełamiesz. Przy pierwszym pomagał jej mąż, choć nie miał również kontaktów z małymi dziećmi to radził sobie świetnie, przy drugim codzienni wieczorem ja jeździłam, bo on był już w delegacji.
Mnie też popadł PMS lub ciąża smiling smiley na pewno jedno z tego, trochę mnie wysypało, piersi bolą na maxa, pobolewają mnie plecy i ciągle chce mi się spać, tyle, że w nocy jakoś nie za bardzo mogę, więc wstaję nieprzytomna, najśmieszniejsze że dzisiaj mam na 15 do pracy, a wstałam przed 8. Coś mi się poprzestawiało.


[link widoczny po zalogowaniu]

KRzymi (offline)

13-12-2011 08:14:37

Lublin
Witam,
chciałabym do Was dołączyć o ile się zgodzicie. Staram się o dzidziusia od 3 m-cy. Niby mało ale bardzo chciałabym zostać mamą więc każdą kolejną @ traktuję jak porażkę. Dziś zrobiłam test- jedna kreska, do @ zostały dwa dni ale myślałam, że może tym razem się uda. sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

staraczkaKLA (offline)

13-12-2011 08:38:07

Krzymi! nie martw się, ja się staram dopiero 4 miesiace i tez myślałąm ze to masakrycznie długo, ale są kobiety któe juz kilka lat czekaja wiec uzbrajamy się wcierpliwośc!poszłooo!

jakos damy rade

a jeśli chodzi o ten strach i lek, to kazda w jakims stopniu odczuwa obawy! ale jak napisała SIAGO po to są rodzina, bliacy, przyjacielesmiling smiley

ja dzisiaj 22 dziec cyklu, całą noc nie przespana z powodu głupich koszmarnych snów ..moody smiley

piersi mnie bola i tak jak by nabrały juz wody, ale chyba szybko troche??;]
ale kawe ciagele pije ze smakiem to raczej nic z tego....
no nic, zobaczymy!

siago (offline)

13-12-2011 08:44:19

Łódź
KRzymi - witam, ja w sumie staram się już prawie 6 miesięcy, to forum nauczyło mnie pokorności i nie nakręcania się, i dało nadzieję, bo dziewczyny są w ciąży i nadal pomagają, a jak trzeba to delikatnie ochrzanią grinning smiley To co mogę Ci napisać to musisz uzbroić się w cierpliwość i spokój, choć sama wiem, że to strasznie trudno, bo nasza świadomość wyszukuje objawów ciąży, które są w sumie takie same jak na @. Ja teoretycznie mam ternim @ na 16, choć od 3 cykli moja @ robi sobie ze mnie żarty i każe czekać dodatkowo kilka dni, jak to będzie tym razem, to się okaże, jakieś tam objawy mam, ale to mogą być zarówno na @ jak i na ciążę. Czas pokaże.


[link widoczny po zalogowaniu]

megiem (offline)

13-12-2011 12:19:15

Skierniewice
Witam, jestem nowa więc mam nadzieję na miłe przyjęciesmiling smiley

z moim narzeczonym staramy się o dziecko od pół roku i jak do tej pory nic.

Za każdym razem pojawia się @ i jest załamanie i brak wiary w to, że się uda.

Obecnie czekam niecierpliwie na piątek bo wtedy planowo powinnam dostać @, może tym razem się nie pojawi.. Moje objawy to obolałe piersi, zwiększone zmęczenie i senność a także zgaga.



Sabaw trzymam kciuki smiling smiley

Pozdrawiam

justynad (offline)

13-12-2011 13:26:35

Witam nowe koleżanki grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley
Slonkoo6 dużo zdrowia życzę !!!!
Ewinek dziękuje za odpowiedź


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548160, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.