wciaz czekam na ciaze

Wysłane przez sabaw 

sabaw (offline)

22-05-2011 18:50:01

Karłowice
Witam, jestem nowa na tym forum. Nigdy nie czytałam wypowiedzi innych osób, bo sadziłam przecież mnie to nie dotyczy....jednak jest inaczej. Staramy sie z mężem o dziecko od 2,5 lat, wcześnie trafiliśmy do lekarza, jednak nie był on najlepszy, zwłaszcza ze mieszkamy w uk. Służba zdrowia jest tutaj okropna. Skierowano mnie na badania hormonów: FSH, LH (w 4 dniu cyklu) i progesteron w 21 dniu, męża na badanie nasienia. Moje wyniki były bardzo dobre, jednak maż powtarzał badanie w przeciągu 2 tyg. Wynik drugiego badania był już dobry. Skierowano mnie do kliniki leczenia niepłodności w uk. Specjalista skierował mnie na badanie HSG, wynik prawidłowy ( nawet tak bardzo nie bolało, zwłaszcza ze dostałam tylko tabletkę przeciwbólowa). Na kolejna wizytę czekam do specjalisty 8 miesiąc.......koszmar. Dlatego wzięłam wyniki badan i pojechałam do Polski. Zlecono mi zrobić ponownie badanie hormonów: FSH, LH, prolaktynę, Tsh, testosteron, estradiol, progesteron (4 dzień cyklu). Wyniki dały ze mam podwyższona prolaktyne 3-krotnie niż wskazuje norma. Lekarz przepisał mi Bromergon, ciągle biorę go. Po dwóch miesiącach miałam robione USG, wszystko dobrze....owulacja wystąpiła. Endomertium prawidłowe, cykle 28-dniowe. Również powtórzyłam badanie prolaktyny...teraz mam 0,3 (poniżej normy, która jest 4.75-23). Lekarz powiedział ze prolaktyna może mieć wpływ na brak ciąży, jednak owulacja występuje. Stwierdził niepłodność idiabatyczna. Czy któraś z Was miała coś podobnego. Przyznam ze nie mam już siły, chyba odpuszczę, co ma być to będzie. Skoro jesteśmy zdrowi, to co można jeszcze zrobić!Ostatnio wróżka powiedziała ze będę mieć dzieci (bliźniaki) w 2012. Dobrze ze nie wierze we wróżby, jednak trochę mnie to zastanowiło, ponieważ ja jestem z bliźniakówsmiling smiley.

8marta5 (offline)

25-05-2011 14:02:30

Slupsk
Witaj SABAW! Ja jestem w podobnej sytuacji. Tez staramy się z mężem od 2,5 roku o dzidziusia, jednak nie jest to takie proste. Na początku miałam podwyższona prolaktyne 9 - krotnie. Cały czas stosuję Bromergon 2,5 mg i niby juz jest w porządku. Następnie było podejrzenie niedoczynności tarczycy - wizyty u endokrynologa... Ciągle biorę Euthyrox, ale własnie zrbiłam wyniki; TSH, FT-4, cukier, wapń... wszystko już jest w normie, ale usg tarczycy bez zmian. Ciągle jakies dziwne nacieki na niej występują. Teraz u mojego męża stwierdzono żylaki powrózka naisennego - czeka go operacja. Ciągle pod górę... ale nie poddajemy się smiling smiley Trzymam kciuki za wszystkie Staraczki smiling bouncing smiley pozdrawiam


[link widoczny po zalogowaniu]

sabaw (offline)

25-05-2011 20:41:04

Karłowice
Zycze Wam powodzenia. Jak dlugo bralas Bromergon aby ustabilizowac prolaktyne? Ja bralam tylko 2 miesiace, po ktorych prolaktyna spadla do 0,3. Mysle teraz ze przyczyna jednak tkwi w psychice. Jak bardzo sie czegos chce to niestety nie ma sie tego zawszesad smiley.

8marta5 (offline)

26-05-2011 08:05:44

Slupsk
Ja nadal biorę bromergon już od ponad roku non stop... Ginek mi tylko kazał zmieniać dawkę co miesiąc - jeden m-c 1 tabl., drugi m-c 0,5 tabletki. A poziom prolaktyny badałam tylko raz... Czy na to badanie potrzebne jest skierowanie czy moge je zrobić prywatnie? bo już nie pamiętam... sad smiley Też myślę, że psychika ma bardzo dużo do powiedzenia w tej kwestii... Ja już się zaczynam zastanawiać nad próbą inseminacji, ale jeszcze muszę o tym porozmawiać z lekarzem. Uszy do góry - na pewno nam się kiedyś uda smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

sabaw (offline)

26-05-2011 20:16:16

Karłowice
Prolaktyne bada sie bez skierowania i nie jest wazny dzien, ani godzina.Pozdrawiam

8marta5 (offline)

27-05-2011 07:39:26

Slupsk
Będę musiała zrobić to badanie. Dziękuję za informację smiling smiley również pozdrawiam


[link widoczny po zalogowaniu]

katarzyna364 (offline)

06-07-2011 09:07:36

Wrocław
hej
nazywam sie Kasia. Od dwóch miesiecy staramy sie z mężem o dziecko, Narazie nic z tego nie wychodzi. Mój mąż leczy sie na powazne alergie dlatego obawiam sie czy bedziemy mogli mieć dziecko. Co sądzicie o tym?? myslicie ze to moze być przyczyna niepłodności?

Martys (offline)

06-07-2011 10:06:31

Hiszpania
Cześć jestem Martyna i mam to samo zmartwienie co Ty również z mężem staramy się dwa miesiące. To niby nie wiele ale kiedyś myślałam, że jak się zdecydujemy na dziecko to wystarczy przestać się zabezpieczać (trochę postarać) i już ale niestety tak nie jest i też nie wiem czy mamy jakiś problemy czy po prostu nie trafiliśmy w te właściwe dni. A jeśli chodzi o Ciebie i Twojego męża Kasiu to trudno powiedzieć czy sama alergia ma coś wspólnego czy może leki które zapewne przyjmuje a może to zwyczajny nie fart póki co...miejmy taką nadzieje. A może ktoś nam może coś doradzić?? Będę wdzięczna. Pozdrawiam

katarzyna364 (offline)

06-07-2011 10:13:18

Wrocław
hej Martys - a moge cie zapytac o intymne sprawy? kiedy i jak sie kochacie?

Martys (offline)

06-07-2011 15:24:25

Hiszpania
Wiesz co z pozoru to nie trudne pytanie ale muszę przyznać że nigdy nie stosowaliśmy specjalnych metod po prostu jak mamy ochotę i jeśli chodzi o pozycje to w kilku w zależności od dnia że tak powiem, ale dziś spędziłam sporo czasu na czytaniu na tematy związane z zajściem i chyba muszę troszkę bardziej popracować nad dzidzią a raczej musimysmiling smiley właśnie kupiłam kwas foliowy bo niestety nie brałam wcześniej i na wielu portalach wyczytałam że wskazana jest pozycja (od tyłu). A jak jest u Was jeśli można zapytać? Pozdrawiam
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561819, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114716.