Problemy z zajściem w ciąże...

Wysłane przez basia33 

Evvelka (offline)

22-10-2011 17:29:05

centrum Polski
Witam,

jestem nowa na forum i chciałam się na początku przywitać ze wszystkimi radość

Ja także miałam problemy z zajściem w ciążę. Staraliśmy się z mężem ponad rok.
Wykryto u mnie PCOS i w związku z tym bezowulacyjne cykle. Lekarz do którego chodziłam chciał mnie leczyć tabletkami antykoncepcyjnymi (których nigdy nie brałam), żeby najpierw zmniejszyć pęcherzyki wywołane przez PCOS i następnie cytuję "może samo się wszystko naprawi". Po tej "diagnozie" postanowiłam zmienić lekarza. Było to w kwietniu tego roku. Pierwsze dwa m-ce jeździłam na sprawdzenie owulacji. W lipcu zaczęłam brać CLO, które powinno odblokować owulację. Dodatkowo lekarz zalecił mi wykonanie badań na poziom prolaktyny we krwi. Okazało sę, że to właśnie ona blokowała u mnie owulację, bo miałam jej trochę ponad normę (norma do 30, a ja miałam 39).
Niestety po CLO wystąpiły u mnie objawy hiperstymulacji i zamiast ślicznego pęcherzyka gotowego do zapłodnienia pojawiła mi się torbiel, która urosła do wielkości małej pomarańczy. Na szczęście okazało się, że torbiel jest wypełniona tylko płynem. Oczywiście biorąc pod uwagę moje szczęście torbiel mi pękła i zawartość rozlała się po brzuchu (obyło się bez operacji, bo organizm wchłonął cały płyn - uff). Po tej sytuacji miałam totalną załamkę i obawiałam się, że już nic z tego nie będzie. Lekarz stwierdził, że damy odpocząć jajnikom i nie będę brała niczego stymulującego.
Przez trzy miesiące brałam leki na obniżenie prolaktyny (Norprolac) i ciągle staraliśmy się z mężem o maleństwo.
Na początku października okazało się, że nam się udało radość i jestem w ciąży ciąża
Co prawda od samego początku ciąży mam problemy, bo boli mnie brzuch i mam plamienia, ale będę walczyć o to maleństwo, które rośnie w moim brzuszku radość
Mam małe skoki HCG, ale i tak mam nadzieję, że Maleństwo za 8m-cy urodzi się zdrowe i silne.

Trzymam za Was wszystkie starające się przyszłe Mamuśki kciuki i trzeba wierzyć, że będzie dobrze.
Czasem totalny przypadek i zmiana lekarza potrafią zdziałać cuda, więc walczcie smiling smiley

A wszystkim Mamusiom spodziewających się Maleństw życzę wszystkiego najlepszego i żeby ciąża była dla Was najpiękniejszym okresem w życiu smiling smiley

Pozdrawiam cieplutko


[link widoczny po zalogowaniu]


[*] Aniołek - 24.10.2011 :-*
[*] Aniołek - 18.11.2011 :-*

Aniołkowe Mamy..
Po szklistych oczach je poznasz,
po chwiejnym glosie,
po marzeniach w pył obróconych,
sercu na pół złamanym
i ramionach rozpaczliwie pustych..

virpi (offline)

22-10-2011 18:00:48

Katowice
Hej wszystkim
Evvelka twój przypadek jest kolejny który pokazuje że odpowiedni lekarz i diagnoza działją cuda. Ja w życiu bym nie przypuszczałą że jak u mnie tarczyca blokowała owulaccje.I zwykły euthyrox pomóg, gdybym nie poszła do kliniki mój lekarz nigdy by na to nie wpadł. bo TSH było w normie w górnej granicy ale w normie.

A co u mnie zaczęłam @. I zlałabym te pozytywne testy gdyby nie to że zadzwonili z że muszą przesunąć mi wizytę. A to przy okazji zapytałąm o wynik bety i co 917,5. Powiedziałąmże to niemożliwe bo mam plamienia jak @ więc od razu popołudniu do innego lekarza sprawdzić i co. Udało się. Teraz mam dalej jakieś lekkie plamienia mam brać duphaston a po tygodniu kontrola bety jak to lekarz powiedział jak będzie rosła można sięę zacząć cieszyć.

Narazie mam załąmkę i strach nie chcę płakać aby się nie denerwować może akurat, ale najważniejsze że zaczęło działąć że oboje jesteśmy "sprawni", nawet jeśli się nie uda to już wiem że jak będę leczyć tarczycę to się uda.

Ale powiem wam jedno radość mojego M bezcenna.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

virpi (offline)

22-10-2011 18:10:36

Katowice
A co tam z Wiki nic się nie odzywa. Ale mimo tego zaosu zazdroszczę wam tych remontów może jestem inna ale ja to uwieliam zmiany i remonty. my narazie wynajmujemy klitkę ciasną ale sami więc nic komuś nie robimy. Ale gdy się uda od razu coś zmieniamy teraz jednak praca trzyma.

kamciaop widże że i tobie wrażeń nie brakuje zwłaszcz w ciąży na zimę to raczej nie kupuj rowera chyba że M cię bedzie w przyczepce woził smiling smileydziecko na rowerku
Bardzo jestem ciekawa twoich maleństw moja kuzynka też będzie miała bliżniaki ale już w grudniu. Jedno napewno chłopak drugie chyba też acz kolwiek nie na 100%


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

coangel (offline)

22-10-2011 18:22:36

Virpi, też lubię remonty i zmiany, ale nienawidzę jak się to tak dłuuuugo ciągnie i jak jest syf yle czasu wszędzie. Chcę już mieć czysto i spokój... a M ciągle coś nowego wymyśla ;( Poza tym ja chyba jakaś mało rozgarnięta jestem, bo nic nie rozumiem z Twoich wpisów... to zagrożenie jak będziesz w ciąży, czy dobrze??


Ula

virpi (offline)

22-10-2011 18:38:14

Katowice
wiesz ja ze względu na ttarczyce to hashimoto ponoć zawsze będę mieć coś mie tak nie da się ponoć tego wyleczyć jedynie kontrolować tzn od pierwszych dni leki itd. Jeżeli będę wszystko kontrolować będzie ok. ale wiesz od pierwszeego dnia taka świadomość. Ale leki to ja będę brała już ponoć do końca życia. Wierzę jednak że w klinice jestem pod dobrą opieka. u pani ginekolog - endokrynolog więc wie co i jak. Gdybym wcześniej zaszła a nie brała leków jak od dwóch miesięcy dzidziuś mógł by mięć jakiś niedorozwój. Dalej jest strach boję się co powie bo jeszcze nie byłam bo mam czekać teraz tydzień Ale wiesz jak się udało to taka jest radośc, że znów boję się rozczarowania.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

virpi (offline)

22-10-2011 18:43:57

Katowice
Trochę mam narazie mało wiedzy bo o tej chorobie dowiedziałam się dopiero w zeszłym tyg. Trochę poczytałam na niecie ale wiesz W życiu jest troszkę inaczej. każda moja ciąża będzie mieć świadome ryzyko, ale chyba trzeba walczyć i wierzyć. Wiesz każda ciąza może różnie przebywać ale od pierwszego dnia takie informacje spadły na mnie. Mam mało wiedzy i taki strach. Jeszcze teraz to plamienie to dodatkowy jakiś problrm. Siedzę i czekam i myślę taka bezradna .


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

virpi (offline)

22-10-2011 18:58:09

Katowice
powiem jeszcze tak nie wiem czy to dobrze czy żle ja się cieszę ale może nie zdaję sobie sprawy do końca z zagrożenie, ale z drugiej strony często są momenty że lekarz każe czekać ale jesli się uda to robią wszystko by było dobrze, wiesz kobiety mają toxoplazmoze, raka, inne choroby a dzieci rodzą się zdrowe.

Ale u mnie trochę się nasila krwawienie wiec nie wiem czy coś z tegobędzie.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

kamciaop (offline)

22-10-2011 21:58:42

Nowa Sól
virpi trzymamy kciuki zeby było wszystko wporzadku i zeby fasolka zdrowo rosła w twoim brzuszku.A u mnie rewolucja normalnie bylismy na spacerku z mala a wieczorem miała goraczke to tego ja mam odrzut na niektore zapachy i widoki wiec wymioty mi sie zdarzaja sad smiley do tego jakies male kropeczki pokazały mi sie na plecach ale nie swedza ani nie bola. takze mała jutro moze wraca do domu szkoda troszke ale zdrowie wazniejsze.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

coangel (offline)

23-10-2011 00:54:40

Virpi, na pewno będzie dobrze, tylko musisz się oszczędzać! Zobaczysz, że za 9 miesięcy będziesz się cieszyć maleństwem, tego Ci życzę i trzymam kciuki!!!


Ula

zuzia27 (offline)

23-10-2011 15:35:51

Italia
hejka laseczki:-)

gratulacje virpi, lez ile mozesz, podnos tylek tylko do sikania, prosze cie, nie zartuj sobie z tych plamien, bedzie dobrze tylko lez:-)

a reszta bambusow???

tylko ulek na strazy z kamciaop ------ :-)))
buziaki

u mnie dalej nic, ale od 4 dni bola mnie cycki wiec @ przyjdzie lada dzien, kur.. bede musiala przesunac wizyte u gienka, i nastepny miesiac czekania...ufff

jak nie urok to sraczka:-)
buziaki wiesniaki-hehehe


zuzia:-)
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.