przerośnięty trzeci migdał

Wysłane przez sswierczak2 

sswierczak2 (offline)

11-02-2011 20:13:23

Bydgoszcz
Witam.

mam ogromną prośbę do mam , które zetknęły się z tym tematem. Bo nie mam się kogo poradzic.
Mała ma 19miesięcy, od 2 tygodnia życia ma otwartą buzie, cały czas noc i dzień. W wieku 5 miesięcy byłam z nią u laryngologa nic nie stwierdził, chcieli wprowadzac jej jakąś sonde pod narkozą ale nie poszłam(bałam się). Mała chodzi do żłobka więc infekcje górnych dróg oddechowych to norma. Wizyta u lekarza raz w tygodniu i niby nic. Opinia learza katar a od kataru kaszel, nic nie robic, nie podawac leków bo nie ma sensu u żłobkowych dzieci. Tydzień temu wybrałam się ponownie do laryngologa, tym razem prywatnie, okazało się, że ma ropny przerośnięty migdał. Na usunięcie jest jeszcze za mała, u takich dzieci tylko w nagłych przypadkach(bezdech senny, chrapanie, częste zapalenia ucha) moja mała tego nie ma. Zapisała jej Xyzal, krople protargolowe, no i najgorsze steryd(podawac 6 tyg) Nasonex, który jak wyczytałam w ulotce od 6 roku życia. Nic nie mogę znaleź w necie o tym leku, żadnych opini, narazie nie podałam kurcze boje się. Może wiecie coś na ten temat? Bo do lekarza po poradę.........mam do nich uraz, jak pediatra mógł tego nie zauważyc?????

erii001 (offline)

22-02-2011 09:23:32

Kielce
U moich dzieci (wiek 4,5 i 3,5 roku) też występuje przerośnięty trzeci migdał. W czasie snu buzia otwarta, syn dość często chorował, córka co prawda mniej ale katary raczej ropne u niej występują.
Laryngolog póki co wstrzymuje się z usuwaniem (groźba odrośnięcia) czekamy aż skończą 6 lat...

Dlaczego pediatra nie stwierdził trzeciego migdała? Bo tego nie da się "wybadać" przy obserwacji gardła. Przecież badanie laryngologiczne wygląda trochę inaczej.
Co do leków to ich nie znam, ale jeśli lekarz je zalecił to ja bym podawała, jeśli nie jesteś pewna diagnozy to idź na drugą konsultację.
Steryd...? Wiem, że to brzmi złowieszczo,ale obecne sterydy to trochę inne leki jak te sprzed 10 a nawet 5 lat. Mój syn jest na lekach sterydowych od ok.2 lat. Wolałabym by ich nie brał,ale na tym polega jego leczenie.

Na Twoim miejscu załatwiłabym drugą konsultację dla dziecka.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

sswierczak2 (offline)

01-03-2011 19:59:05

Bydgoszcz
Właśnie zarejeatrowałam małą na jeszcze jedną wizytę. A jeśli chodzi o badanie laryngologiczne to wyglądało tak , poprostu zajrzała jej w gardło i już stwierdziła przerośnięty ropny migdał, niczym się nie różniło od zwykłej wizyty u pediatry, dlatego się tak zdziwiłam. Steryd mam kupiony i zawsze mogę dać, poczekam co drugi powie. Ja się boję tego że mała będzie miała szczękę wysuniętą bo ta buzia jest otwarta non stop, jak mówi to już jest to widoczne. Zobaczymy w każdym razie dzięki za odpowiedź.

Ruda2431 (offline)

15-03-2011 17:54:50

Słupsk
Witam! Mam takie pytanie. Moj 14 miesieczny synek strasznie chrapie w nocy i w dzien jak spi tez. I slyszalam ze to wlasnie moze byc przeosniety trzeci migdal tylko ze mowila mi to moja ciocia i nie wiem czy ma racje. Kilka razy juz bylam u lekarza pediatry o maly czesto choruje i lekarka zagladala mu do gardelka i chyba by cos widziala jakby cos nie tak sie dzialo

sswierczak2 (offline)

15-03-2011 19:34:17

Bydgoszcz
mojej też zaglądała do gardełka, nie jestem w stanie zliczyć ile razy i nic nie zobaczyła. Trochę się o tym naczytałam i rzeczywiście podobno chrapanie ( trzeba uważać na bezdechy senne) to też oznaka że jest powiększony migdał no i oczywiście częste infekcje górnych dróg oddechowych. Jedyną radę jaką mogę Ci dać to poproś o skierowanie do laryngologa jeśli Cię to niepokoi. Daj znak jak się czegoś dowiesz.
Pozdrawiam

aniad (offline)

23-03-2011 12:28:13

Katowice
Jasne, ze dobry pediatra od razu zauwazy przerosnięty (tym bardziej ropny) trzeci migdał. Przerabiałam tą samą historię z moją córką. Chrapała w nocy, miała bezdechy, zdarzało jej się zachorować na ucho czy anginę. Znalazłysmy swietnego specjalistę, który migdał usunął. Mała miała wtedy niecałe 4 lata. Operację zniosła dość dobrze, a od tego dnia (którego nota bene potwornie się bałam) nasze problemy zniknęły. dlatego serdecznie zachęcam do tego zabiegu. stach ma wielkie oczy, ale po co męczyć dziecko?? uiwerzcie mi, że mała nie tylko nie chrapie w nocy i spi jak anioł, ale całą zimę nie było ani jednego zapalenia ucha, ani jednek anginy, ani jednego zapalenia oskrzeli. Nareszcie może się prawidłowo wentylować. Aha, jeśli spotykacie lekarza, który mówi wam, że trzeba czekac do 6 roku życia, to jest to bzdura. Wogóle nie liczcie na to, że od razu traficie na dobrego lekarza, dobrego lekarza trzeba sobie wyszukać a nie ufać w to, że pierwszy lepszy pediatra pomoże. Ja spotkałam na swojej drodze takiego lekarza pediatrę, który leczył dziecko z przerośniętym migdałem na astmę - przez pół roku! warto iść na drugą, a czasem trzecią wizytę gdzie indziej i nie czekać, az sprawy się skomplikują.
pozdrawiam i powodzenia.

sswierczak2 (offline)

12-04-2011 20:44:10

Bydgoszcz
zgadzam się, ja idę na drugą wizytę do laryngologa, myślę, że na trzecią też pójdę. Najgorsze jest to, że mała przez tą wiecznie otartą buzie ma już szczękę wysuniętą do przodu i zaczyna seplenić. Rozmawiałam z logopedą w żłobku i mówi, że to może też być sprawa obniżonego napięcia mięśniowego wokół ust, jak poszlam do pediatry po skierowanie do ortodonty to mi powiedziała (standard), że ona nic nie widzi i że jest jeszcze za mała. To przecież do cholerki o to chodzi, że im wcześniej tym lepiej. Musiałam się z nią kłucić żeby mi to skierowanie dała małpa jedna. A operacji też się boje ,zapisałam małą, termin w przyszłym roku, czyli będzie miała niespełna 3 lata, nie wyobrażam sobie brrrrrrrrrrrrr.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545932, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.