krzywica

Wysłane przez laska 

laska (offline)

16-09-2010 12:53:46

pomorze
Witam.
Mój synek Patryk ma krzywe nóżki, do tego stopy stawia mocno do środka tak, że czasem obciera dużymi paluszkami o siebie i łamie przez to sam sobie paznokcie przy tych paluszkach. W maju na przedostatnim szczepieniu powiedziałam pani dr. o tym i ona go obejrzała i powiedziała, że niektóre dzieci tak mają, on jest jeszcze mały i mu to minie. Miałam się tylko przyglądać, czy nie przewraca się o własne nogi. I w sumie to tego nie robi. Teraz na początku września byłam z Patim na ostatnim szczepieniu i poprosiłam o skierowanie do ortopedy. Ortopeda go obejrzał: nóżki, brzuszek, ciemiączko ( zarośnięte już jakiś czas temu) i jego całą główkę. Zapytał się czy synek się pocił, tak w większej ilości? No więc TAK. I to dość sporo, bo pod kolanami i pod pachami miał takie odparzenia, że dermatolog i alergolog poprzepisywali nam na to różne maści. Główka też mu się pociła podczas spania i karmienia. No i ortopeda powiedział, że to wystarczyło, by weszła krzywica. Teraz mam pójść z synkiem do pediatry, żeby ta go przebadała pod kątem krzywicy. I jeśli potwierdzi ją, to spowrotem do ortopedy i on nam zapisze szyny do spania dla synka!

Czy któraś z mamuś bądź któryś tatuś miał podobne przeboje z nóżkami swojego dziecka? Na czym polega takie badanie pod kątem krzywicy? Będę wdzięczna za jaką kolwiek odpowiedź.


ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

AGATA78 (offline)

09-07-2014 11:33:45

Osiniec
Czasem idzie skordynować taki problem. Warto udać się do specjalisty. Moje dziecko ćwiczy z p. Pauliną Budzińską - bardzo dobra rehabilitantka. Stawia diagnozę i pomaga.

zbychun22 (offline)

27-08-2014 18:47:12

Szczecin
Wizyta u ortopedy będzie konieczna. Może w takiej sytuacj zalecić obuwie ortopedyczne jakąś rehabilitację i oczywiście postawi diagnozę czy to na pewno krzywica. Warto dziecku dawać dużo wapnia bo to wzmacnia kości.


Wybrać te [link widoczny po zalogowaniu] czy może [link widoczny po zalogowaniu] jednak?

rosiehw (offline)

16-10-2014 15:16:30

Warszawa
nie martw sie, moze brzmi to strasznie, ale na pewno bedzie dobrze, jesli konieczne sa szyny, to lepiej teraz, niz pozniej, bo synka bolalo by z czasem coraz bardziej, wiem ze to male pocieszenie, ale jesli sa na noc to przyzwyczai sie i bedzie wszystko dobrzesmiling smiley

kozik262 (offline)

23-10-2014 11:14:32

Bonów
Takie szyny to raczej ostateczność, bądźmy dobrej myśli, ortopeda powinien przepisać obuwie ortopedyczne, żeby skorygować wadę.


Takie [link widoczny po zalogowaniu] to są [link widoczny po zalogowaniu] przeważnie.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.