kupka przy alergii

Wysłane przez minuLuli 

minuLuli (offline)

31-05-2010 21:47:35

Xxx
Hej smiling smiley
Moja coreczka ma skaze bialkowa, postac brzuszna alergii dominuje u niej, bo wysypki mielismy naprawde sladowe, za to ciagle kupka ze sluzem i 4 razy pojawila jej sie niteczka krwi. Karmilam piersia do 6 miesiaca, ale przestala przybierac na wadze i jak sie okazalo, ze sie juz odwadnia powoli, a ja mam coraz mniej pokarmu, to w ciagu miesiaca przeszlismy stopniowo na nutramigen. Wtedy skonczyl sie problem ze sluzem w kupce. Ale ostatnio w odstepie chyba 3 dni miala dwa razy kupke z niewielka iloscia sluzu (na piersi wygladalo to jak rzadziutki kisiel, a teraz nie byla rzadka, taka zwykla papka, tylko ze jak zlozylam i rozlozylam pieluszke to ciagnela sie lekko, takie niteczki sie ciagnely w kolorze kupy wiec to chyba sluz...) Nie wiem, czy spotkalyscie sie z tym, ze przy rozszerzaniu diety takie male ilosci sluzu moga sie czasem pojawic a nie oznacza to alergii?
CZy moze wychodzace zeby moga cos takiego spowodowac? Bardzo bym nie chciala, zeby sie jeszcze na cos uczulila :/
Na razie wprowadzilam kleik ryzowy, kukurydziany, kaszke z malinami i jablkami, puree ryzowe z dynia, dynie, ziemniaka, marchew, szpinak, jablko, banana i winogrono. Od dzisiaj zaczynam ekspozycje na gluten, mala ma 5,5 miesiecy. Oczywiscie to wszystko w odstepie kilku dni, pod opieka lekarza itd, ale na punkcie sluzu jestem przeczulona...:/
Jak Wasze dzieci reagowaly na nowosci? Szczegolnie dzieci z alergia, ale te bez alergii tez mnie ciekawia smiling smiley


Sympatyczna (offline)

31-05-2010 21:55:47

podstawowe pytanie - jakie mleko dostaje mała?




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

minuLuli (offline)

31-05-2010 22:03:47

Xxx
Cytuj
Sympatyczna
podstawowe pytanie - jakie mleko dostaje mała?

Nutramigen. Kaszki je bezmleczne, zupki daje na razie ze sloiczkow, bo na dzialce jeszcze nic nie wyroslo, a jedna z tych kup ze sluzem byla dzien po tym jak malej ugotowalam sama zupke z warzyw z targu, wiec juz nie wiem... Z drugiej strony tego samego dnia wyszedl zab. Tyle sie dzieje na raz, ze ciezko mi stwierdzic co i dlaczego smiling smiley


Bernadetta (offline)

01-06-2010 17:36:18

MinuLuli - u mojej młodszej córy jest wieczny problem z kupami (niedługo będzie miała 1,5 roku). Jesteśmy pod opieką gastroenterologa pediatry, teraz pije nutramigen. Ma nietolerancję laktozy. Czytałam co pisałaś na wątku AZS i może tutaj się odniosę do tego - Janka na piersi była niecałe 6 miesięcy, później Bebilon Pepti i powoli wprowadzałam inne pokarmy, był straszny problem przy marchewce. Soję wprowadziłam od bardzo niedawna. Gluten po skończeniu roku. Odstawiliśmy 2 miesiące temu pszenicę, je chleb 100% żytni. Generalnie postępowaliśmy bardzo ostrożnie z nowym jedzeniem, nadal je obiadki oddzielnie gotowane mięso a oddzielnie warzywa.
U niej objawy skórne były bardzo mocne, ale po odstawieniu przeze mnie nabiału przeszły, pozostały tylko problemy brzuszne, które w postaci brzydkich kup trwają do dziś. Robiliśmy badania na pasożyty, lamblie salmonelle - nic nie wykazały.
Uważaj jakie obiadki podajesz, czytaj skład, czy nie ma tam mleka. Z tego co pamiętam banan też potrafi pozostawiać takie nitki w kupie. No i idące zęby lub stan podgorączkowy też mogą rzutować na kupę. Tak więc można sobie gdybać od czego są brzydkie kupy - my analizujemy je już prawie półtora roku i ciężko nam idzie postawienie 100% diagnozy.




minuLuli (offline)

02-06-2010 14:07:58

Xxx
Bernadetta - no wlasnie o to chodzi sad smiley mam staly kontakt z jedna mama z synkiem z bardzo podobna historia choroby i ostatnio stwierdzilysmy, ze w zasadzie nasze wysilki sa skazane na niepowodzenie - mozemy wprowadzac nowe pokarmy raz na tydzien, a dziecko alergiczne moze sie na cos uczulic nawet po miesiacu, roku jedzenia czegos. Ta znajoma mi pisala, ze pojawily sie objawy alergii i miesiac jej zajelo wytropienie skladnika diety, ktory wczesniej byl dobrze tolerowany przez wiele miesiecy :/ Takze ja jestem troche przerazona, ale nic tam, jakos to przezyjemy winking smiley tez bylismy u gastroenterologa, jesli dalej sie bedzie cos dzialo to znow sie wybierzemy. Dzisiaj byla kupka bez sluzu - wczoraj jej podalam kaszke Nestle zdrowy brzuszek ryzowo marchwiowa, taka przeciwbiegunkowa, i chyba to pomoglo, a takze 2 kapsulki Dikofloru 30. Takze na moja intuicje to nie marchew, bardziej winilabym szpinak...
Ja soi nie bede na razie wprowadzac, wprowadzam powoli, wiec wole teraz podac jej np indyka, pietruszke, jakis rosolek, brzoskwinie, a soje bede wprowadzac jak juz jej jadlospis nie bedzie taki monotonny i bedzie jesc wiecej takich "popularnych" rzeczy, wtedy bede mogla "eksperymentowac" z tymi bardziej "nietypowymi" smiling smiley
Jak cos Ci przyjdzie do glowy, to pisz, bardzo chetnie skorzystam z rad kogos z wiekszym doswiadczeniem niz ja smiling smiley


ulinka (offline)

03-06-2010 00:51:56

Gdynia
minuLuli Jeśli śluz w kupie pojawia się raz na jakiś cały czas to nie ma się czym martwić. To może być od zębów a jeśli to alergia to prędzej czy później odkryjesz jaki produkt uczula Twoją córeczkę.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

minuLuli (offline)

03-06-2010 10:33:45

Xxx
niestety dzisiaj tez kupka sie ciagnela, wiec zaczekam do poniedzialku i chyba zrobie posiew, bo nie widze innych objawow alergii, wiec moze zaatakowala jakas bakteria, a jak nie, to chyba jednak od rozszerzania diety, albo zebow i moze powinnam po prostu wyluzowac i patrzec co dalej smiling smileyp


minuLuli (offline)

04-06-2010 20:00:31

Xxx
Dziekuje Wam bardzo za pomoc, ale bylam dzisiaj u lekarza, pokazalam pieluche, a lekarka mi powiedziala, ze... tam nie ma sladu sluzu! Kupka sie "ciagnela" bo ma konsystencje papki, faktycznie jak juz doszlam do lekarza i otworzylam pieluszke, to sie ta kupka "ulozyla" i nie ciagnela sie wcale winking smiley Pani doktor powiedziala, ze jakby byl sluz, to by zobaczyla, bo to nie "znika" winking smiley Wiec panikara ze mnie i tyle smiling smiley


ulinka (offline)

06-06-2010 00:35:21

Gdynia
minuLuli No to supersmiling smiley Ja też nie raz panikowałam i później się okazywało że bezpodstawnie, ale i tak lepiej dmuchać na zimnewinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

marlena09 (offline)

04-11-2010 15:59:57

Warszawa
Przy biegunce ja podawała i podaje enterol.
Najszybciej uspokaja brzuszek i działa jeszcze na bakterie.
Natomiast teraz milion razy przegladam skład produktu który mam podać dziecku.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.