Sposoby na katar

Wysłane przez jmijeczka 

jmijeczka (offline)

19-11-2009 19:53:42

Wlkp
My ostatnio mialysmy mega katar. Stosowalam: Pulmex Baby na klatke piersiowa i kark,plecy, masc majerankowa pod nos, Nasivin Soft do nosa, wode morska kilka razy dziennie + aspirator Otrivin baby .. dziecko spalo w miare spokojnie, w dzien bylo ok.. gilki same juz pozniej wyplywaly.. grinning smiley

erka (offline)

19-11-2009 22:34:32

International
Moją Zuzię włąśnie męczy od kilku dni taki mokry, wypływający katarek . Nie wim jak się tego pozbyć, nie ma co stosować wody morskiej, bo przecież samo spływa, ale dziecko wygląda niezaciekawie z takim cieknącym gilem...smiling smiley


...

Sympatyczna (offline)

23-11-2009 19:09:17

słyszałam w radiu reklamę plasterków aromatycznych, które przyklejone na noc na piżamkę "emitują" olejki eteryczne ułatwiające oddychanie zakatarzonym smiling smiley nie stosowałam, ale pomysł wydaje się trafiony smiling smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

23-11-2009 19:52:20

Wlkp
Tak, te plastry to Aromactiv.. u nas sie srednio sprawdzily.. lepszy chyba olbas na poduszke..

katelka (offline)

29-11-2009 17:54:39

Na katar polecam krople do nosa. xylometazolin stosuje od lat i bardzo sobie chwale. Tylko nie wolno stosowac dluzej niz tydzien, bo to bardzo mocne krople. Ale jestem rowniez zwolenniczka inhalacji metoda domowa, na soli morskiej najlepiej lud z soda. pozdrawiam

karlita (offline)

04-12-2009 14:37:10

Lublin
ja przeczyszczałam Gabi nosek solą morską , później nasivin soft, po 30 min flegaminka w kropelkach do odksztuszenia smiling smiley
na szczęście to był delikatny i krótki katarek smiling smiley


ZAGŁOSUJ NA BRZUSZEK [ebobas.pl] ORAZ [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka (offline)

08-12-2009 22:15:13

Gdynia
Piotruś właśnie wyleczył się z kataru tylko tym razem nie pomógł ani nasivin ani woda morska - po tygodniu stosowania poszliśmy do pediatry a ona zaleciła tylko dużą dawkę witaminy C i oczyszczanie noska ale tylko to co samo wypływa.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

atyde12 (offline)

14-12-2009 13:13:30

Tarczyn
Zgadzam się, że odciąganie fridą jest super sposobem by pomóc maluchowi. My zapuszczamy Marimer i po ok. minucie odciągamy smiling smiley małemu katar przeszedł po ok 2-3 dniach (bo miał go dopiero raz, na szczęście) smiling smiley smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

zabol22 (offline)

19-12-2009 21:09:47

okolice / Starogardu Gdańskiego
My też stosujemy fride
katarek dopadł Go w 6 tygodniu zycia
ale porawdziliśmy sobie jakoś
Novisin, sól morska, maść majerankowa i przeszło

przyznam że nam chyba najbardziej pomogła ta maść bo Szymonowi od razu lepiej sie oddychało
no i ta soł morska która była i jest nadal podawana kilka razy na dzien
teraz gdy w domu takie suche powietrze, mroz na dworze że az nosa nie chce się wytknąć - śluzówki są szubko suche

a tak przy okazji jak stosujecie fride - to zatykacie druga dziurkę maluchowi? Bo gdzieś to wyczytałam.. i przyznam że Szymon boi się tego, ale inaczej ten katarek nie chciał schodzić jak drugiej dziurki nie zatkaliśmy


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

28.10.2009 Szymon Piotr ( 3700g i 56cm) 21:05 CC

jmijeczka (offline)

19-12-2009 21:13:05

Wlkp
Ja jak stosuje aspirator to zatykam lekko druga dziurke. Wczesniej przed odciaganiem zakraplalam woda morska lub sola fizjologiczna.. 10 min czekalam i odciagalam wydzielinke a pozniej zakrapialam Nasivin.. po takich zabiegach katar szybko znikal.. ale byl tez moment ze w ogole Emilka sie bala aspiratora i jak tylko go widziala to uciekala..
Ostatnio jednak przy katarku dawala sobie za kazdym razie odciagac.. dzielnie i tyle ile trzeba bylo.. tym samym po 3 dniach nie bylo sladu po katarku grinning smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545872, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.