Jakie zupki po 7 miesiącu ??

Wysłane przez Anulka92 

Anulka92 (offline)

15-02-2013 13:37:59

Pola de Laviana
Witam, mam pytanko jakie warzywka można podawać dziecku po 7 miesiącu życia? Ja dodaje do zupki ziemniaczka, marchewke, kalafior oraz brokuł i co drugi dzień kawałek piersi z kurczaka. Czy mogę dać np. pomidorka (jako pomidorową)? proszę o odpowiedź.

Batka_2011 (offline)

17-02-2013 22:22:46

Wrocław
Po 7 m-cu możesz dawać następujące warzywka :

Brokuł
Brukselka
Burak
Cukinia
Dynia
Fasolka szparagowa
Groszek zielony
Kabaczek
Kalafior
Kalarepa
Kapusta biała
Kapusta czerwona
Kapusta włoska
Kukurydza
Marchewka
Patison
Pietruszka
Por
Seler
Soczewica czerwona
Soczewica zielona
Ziemniak

Polecam krem z groszku (moja Ala bardzo lubi) - garnuszek groszku z mrożonki (nie konserwowy), troszkę pietruszki, marchewki, selera, pora. Gotujesz, miksujesz bardzo dokładnie bo zazwyczaj z mrożony groszek zostawia twarde łupki, więc trzeba super dobrze zmiksować. Wychodzi zielona papka. Pyszna. Ale to tylko czasami coby dziecko nie za często papkę jadło.

Polecam również zupę z dyni - garnuszek dyni, seler, pietrucha, marchewka, por. Ja kroiłam w kosteczki. Super przeczyszcza jak dziecko ma np. zatwardzenie. Podobnie z zupą z cukinii.

Ponadto możesz gotować też barszczyk i tysiac innych zup.

Ja generalnie do każdej dodaję por, seler i pietruszkę. Unikam marchewki (a jesli już to dosłownie kilka kostek - brokuł ma więcej karotenu niż marchewka) i ziemniaka. Mnie się zdaje, że od tego dzieci mają zaparcia i wzdęcia.

Do zup dodaję w formie zagęszczacz kaszę jaglaną lub kaszę kukurydzianą. Czasami ryż.


[link widoczny po zalogowaniu]

Batka_2011 (offline)

17-02-2013 22:26:14

Wrocław
Aha, pomidorka zgodnie z wykazem nie można, ale możesz spróbować oczywiście. Generalnie chodzi o to, że 7 mio miesięcznego malucha może pomidor uczulić. Ja dałam swojej pomidora w 10 miesiącu. Moi znajomi dali w 9tym.

No i z tego co słyszałam pomidory uczulają w postaci zwykłej, surowej. Te przetworzone, czyli ugotowane, już podobno nie.

Decyzja nalezy do Ciebie.


[link widoczny po zalogowaniu]

Anulka92 (offline)

18-02-2013 12:41:10

Pola de Laviana
Dziękuje za odpowiedź smiling smiley narazie jeszcze boję się podać pomidorka

AnimaVilis (offline)

22-04-2013 22:07:23

Gliwice

kolacka_marysia (offline)

25-06-2013 14:52:35

Ja zupki kupuję w sklepie bioterra, jest świetny dział dotyczący dzieci. Na dodatek obsluga bardzo miła, profesjonalna która w razie jakich kolwiek problemów doradza.

MAMA (offline)

25-09-2014 12:22:45

Warszawa
Rozszerzanie diety dziecka od 5. Miesiąca życia do trzecich urodzin. Poznaj zasady, porady eksperta. Dowiedz się, jakie produkty wprowadzać do menu dziecka miesiąc po miesiącu


Ewcia842 (offline)

13-10-2014 10:57:37

Janów
Jeśli puree z ziemniaka, marchewki mu nie szkodzą, możesz rozpocząć podawanie kolejnych warzyw: kalafiora oraz kabaczka, pietruszki, selera i brokułów. W tym miesiącu możesz też włączyć fasolkę szparagową oraz cukinię. Oczywiście wszystkie podane maluszkowi warzywa powinny być wcześniej porządnie umyte, ugotowane oraz zmiksowane.
Pamiętaj, że za wcześnie jest na gotowanie zup na wywarze – może on uczulić maluszka. Najlepiej do przecieru z warzyw dodać zmiksowane mięso, odrobinę ryżu lub kaszki kukurydzianej oraz z wody z gotowania jarzyn. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami ryby można podawać niemowlętom już po ukończeniu 6. miesiąca życia. Należy przy tym zwracać uwagę na źródło ich pochodzenia oraz jakość.
Jeśli chodzi o owoce, to oprócz jabłka możesz podać przeciery z jagód albo dzikiej róży. Niektóre maluszki chętnie je jedzą z dodatkiem kleiku ryżowego lub kaszki kukurydzianej.
Jeśli chodzi o soki owocowe (najlepiej klarowne) to podawaj szkrabowi te, zrobione z jabłka, porzeczki lub winogron. Pamiętaj aby posiłki podawać w miarę regularnie. Ważne, aby minimum 2 razy dziennie podać szkrabowi dania mleczne.

monisia03 (offline)

24-10-2014 13:18:55

Łódź
ja to dal maluszka robiłam i teraz tez powoli drugi wchodzi na ten etap, głównie zupki kremy z dyni, marchewki, brokuł
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561869, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 128, Posty: 2365.