Prosze o radę - dieta niemowlęcia

Wysłane przez kinia1986 

kinia1986 (offline)

31-10-2010 11:24:50

Sulechow
Mój 5-miesięczny synek nie lubi owoców w żadnej postaci. Wszystkim sie kwasi. Toleruje zupki marchewkowe i marchewkę ale teraz zauważyliśmy, że maluch ma żółty nosek i przeczytałam, że związane jest to z nadmiarem witaminy A. Ponieważ nie mogę dawać mu marchewki (przynajmniej nie przez najbliższe dnii aby wątroba odpracowała swoje na spokojnie) to co moge mu dawać?


Rano daję mu kaszkę na mleku
na drugie śniadanie kaszka na mleku
na obiad zupka lub marchewka (która obecnie wykluczam)
na kolację mleko

w między czasie cos do picia. Herbatkę albo soczek.

Czy mogę dawać mu cały dzień tylko kaszki?
Kaszki uwielbia.

Co mogę mu przygotowywać ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-08 15:17 przez Sympatyczna.

Sympatyczna (offline)

31-10-2010 14:25:55

a kisiel?? ja robiłam z soczków przecierowych typu bobofrut




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

kinia1986 (offline)

31-10-2010 16:25:14

Sulechow
on nie chce jeść owoców w żadnej postaci po za nektarem brzoskwiniowym ale to raczej nie posiłek ?

Sympatyczna (offline)

31-10-2010 18:01:00

to ten nektar można zagęścić kleikiem ryżowym smiling smiley i już będzie posiłek smiling smiley
zresztą pieciomiesięczniak nie musi mieć w jadłospisie jakichś oszałamiających ilości owoców, jednak mleko to wciąz podstawa, a skoro je merchewkę czy zupkę to bym poczekałą jakiś i spróbowała wprowadzić coś nowego





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

kinia1986 (offline)

01-11-2010 22:22:46

Sulechow
Dziękuję za odpowiedzi na moje posty smiling smiley Jesteś bardzo pomocna smiling smiley Bardzo to wszystko miłe smiling smiley

minuLuli (offline)

05-11-2010 21:13:57

Xxx
moja corcia tez na poczatku nie tolerowala owocow, zreszta za zupkami tez nie przepadala, ale zjadla. Za to wmusic w nia lyzeczke jabluszka, czy bananka, to byla prawdziwa meczarnia winking smiley powoli sie jednak przekonala, gdzies po miesiacu od poczatkow rozszerzania diety jako tako juz dala sobie podac troche owoca. Dla malucha przyzwyczajonego do smaku mleka owoce moga miec zbyt intensywny smak.
Ja robilam tak, moze to Ci pomoze smiling smiley tarlam na tarce np jabluszko, czy brzoskwinke, niewiele, dolewalam do tego troche wody i dodawalam kaszke ryzowa taka bezmleczna. Jesli Twoj synek lubi kaszki, to taka z dodatkiem owocow powinna mu zasmakowac a jednoczesnie smak nie bedzie tak intensywny. Jednak lepiej mieszac owoce z ta bezmleczna, zeby sie maluch przyzwyczajal do innych smakow niz mleko smiling smiley
nie wiem, czy napisalas wszystko, co dajesz synkowi do jedzenia, ale 4 posilki to chyba troszke malo? Z tego co wiem, to dzieci powinny jesc 5-6 razy na dobe...
Ja tez mialam dylemat kiedy i co dawac, ale w koncu wypracowalismy taki schemat:
6:00 mleko
9:00 sniadanko - swierze owoce z dodatkiem kaszki ryzowo-owocowej na wodzie
11:00 drugie sniadanko - mleko
14:00 zupka
16:30 podwieczorek - mleko
19:30 kolacja - kaszka mleczno-ryzowa

oczywiscie opcje sa rozne smiling smiley to mleko, ktore ja podaje malej mozna tez dawac z dodatkiem kaszki, nie ma przeszkod zeby dziecko jadlo mleko zageszczone kaszka jesli lubi i nie ma zaparc smiling smiley

zamiast marcheweczki mozesz synkowi podawac ziemniaczka - wiele dzieci baaardzo je lubi, z maselkiem smiling smiley w tym wieku mozesz gotowac mu zupki np dwuskladnikowe, np ziemniaczek ze szpinaczkiem, mozesz podawac groszek zielony ugotowany (ja kupuje mrozony i dodaje do zupek), mozesz dynie (sa sloiczki ziemniak z dynia, Julianka je jadla jak miala 5 miesiecy)

rozpisalam sie smiling smiley mam nadzieje, ze jakos Ci pomoglam smiling smiley zobaczysz, za pare tygodni juz sama bedziesz najlepiej wiedziec co dawac synkowi smiling smiley


Tabasco (offline)

20-11-2010 21:48:27

Słupsk
Moja mała ma pomarańczowy nosek..czyli to nadmiar marchewki?Fakt,że prawie w każdym obiadku dostaje.


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546270, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 128, Posty: 2365.