Jedzenie może być niebezpieczne

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

13-02-2009 15:31:15

Konserwanty i barwniki dodawane do większości produktów spożywczych, u dzieci mogą powodować alergie. Zamiast serka smakowego zawsze lepiej kupić biały ser i samemu doprawić go jogurtem naturalnym i wanilią lub owocami.

czytaj więcej

anialadeevit (offline)

24-03-2013 14:14:36

Wrocław
Bardzo trudno jest wybrać zdrowe produkty, a wiadomo że zbilansowana dieta to podstawa. Wielokrotnie kupując coś zdrowego, np warzywa czy sery nie mamy pewności, że zawierają one wystarczająco dużo mikro i makroelementów, bo nie wiemy w jaki sposób zostały wyprodukowane, transportowane i przechowywane.

wojtaszek (offline)

14-01-2015 20:35:26

Tarnów
Kilka lat temu postanowiłam zdrowiej się odżywiać i zwracać uwagę na skład produktów które kupowałam i - efekt był taki że wychodziłam ze sklepu z pustym koszykiem. Tak naprawdę to najlepiej samemu w domu gotować, piec chleb, robić przetwory i starać się ograniczać jedzenie zawierające konserwanty, cukry, słodziki, barwniki itp. Ja kupiłam maszynkę do wyrabiania i pieczenia chleba, urządzenie do gotowania na parze a od czasu do czasu piekę sama szynkę którą wcześniej moczę w solance z dodatkiem ziół. Zdrowe jedzenie na pewno wymaga większego poświecenia podczas jego przygotownia ale samopoczucie i zdrowie jest zdecydowanie lepsze.

joani (offline)

14-01-2015 22:58:33

Ciężko nam żyć bez tych "e", sa obecne wszędzie. Można oczywiście samemu piec chleb czy szyneczki, pić wodę i ogólnie patrzeć na to co się kupuje aby zniwelować paskudztwo do minimum. Jak tylko przekonać ludzi do czytania etykiiet i że "smacznych" szynek nie kupuje się w marketach, jeśli ktoś płaci mało, to jest zadowolony i nie patrzy na skład.

martynka002 (offline)

15-01-2015 17:01:00

tak naprawde chemi jest pelno wszedzie. Nie jestesmy wstanie za kazdym razem jej uniknac

donnavito (offline)

18-01-2015 23:47:55

Iława
Trzeba czytac etykiety, hydrolizat bialka to w zasadzie glutaminian sodu pod inna nazwą, olej roślinny to zwykle palmowy bardzo niezdrowy...

mikaa997 (offline)

02-03-2015 11:26:18

Wrocław
Staram się czytać etykiety szczególnie jeśli wybieram pordukty dla dziecka. Im krótszy i prostszy skład tym lepiej

Doris85 (offline)

05-04-2015 12:58:50

Świecie
Ciężko czasem wykluczyć niektóre produkty, które mają nie do końca dobry skład, ale warto poświęcić na zakupach więcej czasu na sprawdzenie etykiet i wybrać produkty z jak najmniejszą ilością chemii. A przy odrobinie zaangażowania można naprawdę w prosty i szybki sposób przygotować zdrowe dania. W sezonie warto poświęcić trochę czasu i zrobić domowe przetwory, które bardzo nam się przydadzą w okresie zimowym (musy owocowe, soki, kompoty itp.). Nie wyobrażam sobie również kupowania gotowych dań jak zupki w paczce czy ciast. Mimo natłoku codziennych obowiązków zawsze staram się coś sama ugotować czy upiec.


mamuska12 (offline)

01-07-2016 08:28:15

Dlatego trzeba sprawdzac etykiety i wybierac takie produkty, ktore nie zawieraja konserwantow, barwnikow i innych szkodliwych rzeczy. Swojemu synkowi 3 letniemu kupuje na przyklad gotowe zupki firmy [link widoczny po zalogowaniu] bardzo mu smakuja, ale wlasnie te zupki nie zawieraja chemii.

kremowa (offline)

10-03-2019 19:03:02

Kraków
To zależy jakie jedzonko. Myślę, że jeśli stosujemy odpowiednią dietę (przykładowo ja jestem na odpowiedniej podaży kalorii z Warszawskiego Dnia) to chyba nie musimy się niczego złego obawiać smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1583543, Użytkownicy: 73686.
Ostatnio dołączył/a Kamila9326.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 22285.