Jak pomóc tacie być dobrym tatą

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

23-02-2012 16:38:15

O tym jak ważna jest rola ojca w życiu dziecka rozmawiamy z Urszulą Sajewicz-Radtke, psychologiem

czytaj więcej

zofffia (offline)

08-03-2012 11:47:27

Łódź
Dobrze, że pojawiają się takie artykuły. Mój mąż akurat jest super tatusiem i ma kontakt z dzieckiem rewelacyjny, ale na przykład moja przyjaciółka już ma z tym problem. Ostatnio jak jej partner usłyszał, że wszyscy w trójkę byliśmy na wiosennych zakupach dla synka (kupiliśmy super jasno brązową kurteczkę i mięciutkie cuty Memo grinning smiley ) to zapytał tylko mojego męża "chciało ci się?". Sam się angazuje tylko w rzeczy, które nie wymagają kontaktu z dzieckiem... :/

MamaOlusi (offline)

28-05-2012 13:43:51

Warszawa
U nas na początku było z tym kiepsko, mój traktował zawsze zakupy raczej jako zło konieczne, najlepiej wejść do pierwszego sklepu i wziąć co będzie...
ale od jakiegoś czasu -odkąd mała ma gust i tatus widzi jaka frajdę sprawia jej nowa sukienka itp. już całkiem chętnie się angazuje w takie sprawy smiling smiley
A kupnem rowerka był przejety, że hoho!!

Ale w naszym społeczeństwie dopiero rodzi się wzorzec takiego taty, który angażuje się czynnie w wychowanie dziecka i wspólne spedzanie czasu oraz obowiązki. Bo to, że tatuś pogra w niedzielę w piłkę to trochę mało, a niektórzy panowie tak widzą swój wkład w wychowanie... A przecież ich wkład jest bardzo ważny już na etapie życia prenatalnego!!
Tu jest fajny artykuł o tym:
[link widoczny po zalogowaniu]

Gadzet (offline)

30-05-2012 12:15:59

Z facetami trzeba po prostu rozmawiać. Najlepiej już w trakcie ciąży. Można zadać mu np, pytanie "jak wyobrażasz sobie przeciętny dzień ojca"- bawię się w psychologa ale to chyba mogło by dużo powiedzieć jak to sobie przyszły tatuś wyobraża.
Powiem tak z doświadczenia że faceci takie tematu ledwo poruszają między innymi kolegami-ojcami a jak nie mają dzieci to raczej nie ma co próbować. Pod tym względem kobiety są lepiej zorganizowane- rozmawiacie sobie o wszystkim swobodnie.

faluna (offline)

21-06-2012 16:18:55

Warszawa
Tata w ciąży to niezły motyw smiling smiley) Fajnie jest to pokazane w filmie "Jak urodzic i nie zwariowac". Tam był motyw pana z syndromem kuwady. Przyszły tata tak przezywał ciaże, ze sam maila objawy smiling smiley hihihiihhi

MamaOlusi (offline)

24-06-2012 21:39:04

Warszawa
No tak, ale coś mam wrażenie, że najczęsciej mają te objawy, które są przyjemne - czyli właśnie jak w tym filmie (cudowny odpoczynek od meczy!!!)
np. zachcianki żywieniowe i mdłości (spowodowane zachciankami? tongue sticking out smiley)
Zhgrywam się trochę, bo nie spotkałam sama takiego faceta i bym nie chciała, by mój tak miał, bo skończyłoby się skakaniem wokół niego! tongue sticking out smiley

donnavito (offline)

15-01-2015 11:18:21

Iława
dobrego teatę często "zabija" mama, poprawiajac ciągle, krytykując,np. tata przewija dziecko, a mama woła, że źle, nie tak, za ciasno itp i już tacie się odechciewa. No i babcie znakomicie odpychają tatusiów od zajęć z dziećmi, wyręczajac, bo przeciez "zrobią to lepiej". W domu musi być od początku podział obowiazków.

mysia83 (offline)

20-01-2015 14:48:28

Rzeszów
U nas tatuś sam chce bawić sie dziećmi, mamy też podział obowiązków domowych, wiec nie muszę go do niczego przekonywać, czy zmuszać...ale są tatusiowie, którzy woleliby, żeby ich dzieci wychowywały sie same, gdzieś obok....albo uważają, ze od dzieci to jest mama....myśle, ze wtedy jest naprawdę cieżko, bo jak wytłumaczyc tatusiowi, ze to, ze u niego w rodzinie właśnie tak było, to nie znaczy, ze on powinien ten wzorzec powielać?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 20119.