Śmierć w rodzinie a dzieci. Czego nie wolno mówić? Jakich słów unikać?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

23-01-2012 12:33:17

O tym, jak pomóc dziecku pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby, przejść przez żałobę, rozmawiamy z Aleksandrą Wilkin-Day, psychologiem

czytaj więcej

martaleszno (offline)

02-11-2014 09:58:58

Leszno
mój 5-latek już zadał mi pytanie jak długo będę żyć? i kto będzie żył dłużej, mama czy tata? Myślę, że zawsze trzeba mówić dziecku prawdę, ale trzeba dobrze ważyć słowa zeby dziecka nie przestraszyć i jednocześnie nie powiedzieć czegoś czego nie możemy obiecać

xmarysia (offline)

06-11-2014 08:51:31

Włodawa
Moja Martyna ma 3 lata (dokładnie 10.11 skończy). Pięć miesięcy temu zmarła moja ciocia - siostra mojej mamy. Byłyśmy z nią bardzo związane, Martyna bardzo często na sparzerze prowadziła mnie do niej wołając "Stasia!". 1 tydz. lub 2 tyg. przed śmiercią Martyna widziała ją ostatni raz. Po śmierci jakiś czas Martyna ciągle ją woła, albo idzie do pokoju swojego i wraca z krzykiem "Stasia, ooo taaam! Stasia!" jakby ją widziała. Od tamtej pory Martyna wiczorem nie przejdzie przez przedpokój, mimo tego że nie rozumie, że ciocia nie żyje, chociaż mówimy jej wprost. Na pewno wrócę do tego tematu jeżeli Martynka będzie starsza i będzie pytać. Czasami aż mi się łza w oku kręci, kiedy ona tak pięknie wypowiada imię cioci.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 20119.