Plastry i maści przeciwbólowe dla dzieci

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

30-04-2010 13:20:18

Kiedy prowadziłam moją Kasię na szczepienie do przychodni, czułam się jak morderczyni. Wiedziałam, że zaraz poleją się łzy. Mnie zresztą też przelatywał dreszcz po krzyżu, kiedy widziałam pielęgniarkę ze strzykawą. Tak było dawniej. Teraz pobieranie krwi czy okresowe szczepienie może wyglądać zupełnie inaczej i maluch może wyjść od lekarza uśmiechnięty.

czytaj więcej

donnavito (offline)

17-01-2015 23:20:42

Iława
dziecko i tak się boi, w koncu ktoś obcy w białym fartuchu zbliża się z igłą, co z tego, ze jest rączka posmarowana. lepiej po szczepieniu czy zastrzyku dać dziecku jakiś miniprezent za dzielność.

wojtaszek (offline)

24-01-2015 12:44:27

Tarnów
Czasami dobre podejście personelu medycznego sprawia że stres jest mniejszy. Ja popieram ideę kolorowych , motylkowych szpitali które sprawiają że dziecko czuje się w lepiej i bezpieczniej widząc kolorowe śliczne obrazki a nie jak było jeszcze kilkanaście lat temu surowe jasne ściany. Byłam nie tak dawno z siostrzenicą na pobraniu krwi . Siostrzenica jest straszną panikarą i płacze zaraz po wejściu do gabinetu ale sprytna pani pielęgniarka powiedziała że dla takich zestresowanych dzieci mają specjalny płyn znieczulający i że jej zastosuje taki. Popryskała jej rękę płynek odkarzającym i pyta czy czuje że jej znieczuliło rękę smiling smiley ta po chwili mówi że tak i pobranie krwi było przy maleńkim oszustwie smiling smiley całekiem do przeżycia.

joanka106259 (offline)

24-01-2015 18:59:27

Lublin
U nas nie było problemu ani ze szczepieniami ani z pobieraniem krwi, gdy Marcel był mały. Sądzę, że ważne było, iż nie czuł, że ja podchodzę do tego ze strachem czy obawą, bo skoro ja byłam spokojna to on też a wielu rodziców jest bardziej przerażonych niż dzieci i wtedy strach się udziela. Również personel był super smiling smiley u nas nie ma białych fartuchów, są wesołe naklejki w gabinetach, była nawet na wyposażeniu pozytywka, czy inne zabaki aby odwrócić uwagę malucha. Po szczepieniu dostawał też zawsze naklejki czy mini kolorowanki a wielką frajdą było, że mógł je sam wybrać z dużej szuflady. Gdy miał zapalenie oskrzeli i dostał zastrzyki to pielegniarki były w szoku, że jest taki dzielny, nie ucieka, nie płacze. Kwilił tylko chwilę przy samym wkłuciu, ale gdy zobaczył naklejki i inne rzeczy, które znosiły mu pielęgniarki zapomninał o bólu. Teraz jako 5latek bardziej boi się "igły", więc obiecuję mu mały prezencik a i od pielęgniarki ostatnio dostał samochodzik za to, że był dzielny (płakał bardzo, na sam widok igły)i wychodząc z gabinetu stwierdził, że gdyby wiedział, że mają autka to byłby grzeczniejszy smiling smiley


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

mikaa997 (offline)

02-03-2015 11:01:20

Wrocław
Do tej pory nie miałam problemów z synkiem, choć za każdym razem płakał przy ukłuciu ale szybko się uspokajał. Na razie nie zamierzam kupować takich maści bo jeśli chodzi o szczepienie czy pobieranie krwi to mam wrażenie, że moj synek bardziej płacze ponieważ go trzymamy niż dlatego, że zabolało go ukłucie.

blaaaahehe (offline)

16-01-2019 21:45:14

Ojerzyce
to mnie w takim razie wyśmiejecie... ja- osoba dorosła- mając 32 lata boję się igieł jak ognia.. dentysta- to pikuś.. ale bez znieczulenia.. na samo słowo ''igła'' dostaję gęsiej skórki nie mówiąc o tym co dzieje się podczas kłucia... po prostu tracę przytomność... nie umiem z tym walczyć... nie wiem jak.. strach przed igłą mnie paraliżuje choć pewnie teraz mnie wyśmiejecie.. jeszcze jak leżę to jest jako tako, ale na siedząco- obłęd... pani dentystka raz do mnie mówi, że jest bardzo duża dziura w zębie i musi podać znieczulenie bo bez tego się nie da.. a ja, że się da.. i, że chcę na żywca.. najpierw się spierałyśmy bo nie chciała mnie posłuchać a potem mnie podziwiała.. no cóż- niestety strach do igieł jest silniejszy niż cokolwiek innego..
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1584033, Użytkownicy: 73686.
Ostatnio dołączył/a Kamila9326.

Statystyki tego forum
Wątki: 112, Posty: 56999.