Jak kobieta ma przełamać lęk przed współżyciem po porodzie?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

03-04-2009 15:24:07

Przede wszystkim wpłynąć trzeba na faceta, żeby zrozumiał stres i dyskomfort, jaki towarzyszy kobiecie.

czytaj więcej

toja51 (offline)

19-06-2009 16:17:45

Kraków
No właśnie, to mężczyzna musi zrozumieć, że kobieta z porodu wychodzi mniej lub bardziej pokiereszowana fizycznie i psychicznie. Ale dziewczyny nie liczcie na to, że on sam się domyśli, albo że zrozumie jakieś subtelne Wasze sygnały. Trzeba Facetowi WPROST POWIEDZIEĆ NA CZYM polega trudność, co boli, czego się boimy. Dać jemu i sobie szansę powolnego powrotu do bliskości.

zabol22 (offline)

19-12-2009 20:23:16

okolice / Starogardu Gdańskiego
to jest temat w sam raz na czasie dla mnie....
my jeszcze od narodzin ani razu...
jestem co prawda po porodzie cesarskim ale przed tym porodem próbowali abym urodziła naturalnie... o rany co to był za ból...
po porodowej kontroli w 4 tygodniu okazało się że mam szyjkę pęknietą - od tamtej pory jestem tak przerażona współżyciem że aż...
nie mam ochoty aby mnie ktoś tam dotykał( nawet lekarz) boję się że będzie coś boleć...yyyhhh jestem chyba przerażona po porodzie jeszcze


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

28.10.2009 Szymon Piotr ( 3700g i 56cm) 21:05 CC

jmijeczka (offline)

19-12-2009 21:16:32

Wlkp
Ja co prawda wspolzylam 6 tygodni po porodzie ale czulam ze mnie cos boli, ze blizna po szyciu przeszkadza..
Po 3 miesiacach po porodzie dalej bolalo, poszlam do gina, obejrzal, uznal ze jest ok, ze faktycznie to zgrubienie po szyciu moze przeszkadzac.. ale ze sie "rozejdzie". I faktycznie po pol roku dopiero bylo juz normalnie. Naszczescie mojemu mezowi dalo sie wytlumaczyc ze poporstu nie sprawia mi to przyjemnosci takiej jak powinno..

erka (offline)

04-01-2010 14:02:28

International
Rany a już myślałam, ze coś ze mną nie tak. Ja się długooo nie dałam dotknąć chyba ze dwa miesiące jak nie dłużej. Dziewczynki mają półtora roku, a ja dopiero od jakichś 6 miesięcy mogę... normalnie. Wcześniej przy samym dotyku byłam taka spięta, ze już mnie wszystko bolało. A blizna- dalej nie lubię jej dotykać. Jakoś bardziej psychicznie mi to doskwiera niż fizycznie... tak mi się wydaje.


...

toja51 (offline)

06-01-2010 13:38:24

Kraków
Ale rozmawialyscie o tych problemach z mezem? Czy liczylyscie na to, ze sam sie domysli? Wiele zwiazkow w tym czasie marnieje, a przeciez mozna mezowi zafundowac ekstra pieszczoty zanim sie dojdzie do formy....

jmijeczka (offline)

06-01-2010 17:04:49

Wlkp
Ja tam tlumaczylam mojemu mezowi od poczatku.. chyba zrozumial grinning smiley

sandra1987 (offline)

26-04-2013 16:12:16

Bytom/Dublin
Coz, u mnie 7 miesiecy po porodzie i nadal boli... a czekalismy 4 miesiace, zanim zaczelismy an nowo:/


Prosimy o glosiki:
Beniu na tropie wiosnysmiling smiley
[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 50495.