Jak komunikuje się niemowlę?

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

16-02-2009 14:21:24

Niemowlę rozumie to, co przeżywa. A co przeżywa? To samo, co ty – lęk, ból, niepokój, zdenerwowanie, spokój, odprężenie, poczucie komfortu, przyjemność, radość, miłość, złość, rozdrażnienie i całą gamę innych doznań. Choć niemowlę nie mówi, wiadomo, że od urodzenia wie o języku bardzo dużo. Zbadali to amerykańscy psychologowie.

czytaj więcej

imdobramama (offline)

07-04-2009 17:39:58

To może niektórym wydać się zaskakujące, że noworodek i niemowlak tak dużo rozumie i tak wiele naszych uczuć rozumie. A więc tak naprawde to takie trzy- czy czteromiesięczne dziecko widzi, czy mama jest smutna po jej minie, tak? Jednocześnie jest tak (i to zauważa większość osób), że mama wie, kiedy jej dziecko jest zadowolone, a kiedy płacze, bo jest głodne, a kiedy bo jest rozdrażnione. Czuła mama obserwuje maleństwo na tyle uważnie, że rzeczywiście zaczyna rozumieć mowę jego ciała i rodzaje jego płaczu. Jedno wiem na pewno, że jeśli moje dzieci płakały, kiedy zbliżała się pora karmienia, to mój mózg reagował natychmiastowym sygnałem i z piersi zaczynało mi lecieć mleko. Jest to niewątpliwie jeden z cudów natury.

donnavito (offline)

15-01-2015 22:40:53

Iława
Nie wiem skąd, ale rozumiem moje dziecko co oznacza dany rodzaj płaczu czy spojrzenie, to chyba instynkt macierzyńskismiling smiley

martynka002 (offline)

20-01-2015 17:26:26

ja juz powoli zaczynam poznawac zachcianki corki, jaki jest placz gdy cos ja boli , czy cos sie stalo. Jaki oznak gdy jest glodna itp

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 09:26:21

Biała Piska
Ja też na początku miałam problem z rozpoznawaniem potrzeb mojego synka, był nakarmiony, przebrany a mimo to płakał. Nie miałam pojęcia co mu jest. Dopiero po kilki tygodniach zaczęłam odróżniać płacz "mamo, jestem głodny", "mamo, mam mokro", czy też "mamo, boli mnie brzuszek". Trzeba dać sobie trochę czasu na poznanie smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 142, Posty: 50495.