Najpopularniejsze imiona 2016 roku. Jakie imię dla dziewczynki, jakie imię dla chłopca?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

mon33 (offline)

14-02-2017 14:44:41

Silver, chyba bardziej dla dziewczynki Walentyna, Walentynka bardziej by się kojarzyło z dniem 14 lutego smiling smiley
Chociaż Walenty dla chłopaka sama nie wiem, bo jak nie niego mówić Walentynek? winking smiley winking smiley

mon33 (offline)

14-02-2017 14:52:35

Milka, zastanowiłabym się nad tym, aby nadać to imię, ale jakby mi się bardzo, bardzo nie podobało to nie wiem czy bym nadała.

GabaBaba26 (offline)

14-02-2017 15:02:44

Udanin
Ja urodziłam córkę w dniu imienin Krystyny (moja chrzestna ma tak na imię) i moja mama zasugerował byśmy na drugie córce dali Krystyna. Lecz tak nie zrobiliśmy ponieważ już mieliśmy wybrane imiona, więc uważam że nic na siłę nawet jak czujemy ogromną wdzięczność do osoby noszące dane imię po przecież można się inaczej zrewanżować za wszystko np. dobrocią, pamięcią o danej osobie.




[link widoczny po zalogowaniu]

mikaa997 (offline)

14-02-2017 15:57:18

Wrocław
Jeśli chodzi o mnie to ani Walenty ani Walentyna mi się nie bardzo podobają winking smiley
W ramach wdzięczności nadała bym imię ale tylko jeśli by mi się ono podobało.
Jeśli np taksówkarz odebrałby mój poród a na imię miałby Józef to niestety i tak nie dała bym tego imienia synkowi. Prędzej rozważyła bym faktycznie jako drugie imię ale wolę nie być w takiej sytuacji winking smiley

GabaBaba26 (offline)

14-02-2017 16:53:45

Udanin
Walenty, Walentyna raczej nie wzięła bym tych imion pod uwagę, wybierając imię dla swojego dziecka. Nie fajnie mi brzmią te imiona winking smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

Silver90 (offline)

14-02-2017 18:57:06

Ludwin
Ja również podzielam wasze zdanie i imiona Walenty i Walentyna nie przypadły mi do gustusmiling smiley

Jeśli komuś byłabym za coś wdzięczna i imię tej osoby nie podobało by mi się, to nie nazwałbym tak dziecka aby było tej osobie miło. Są inne sposoby wdzięczności a z tego bym raczej nie skorzystałasmiling smiley

alen300 (offline)

15-02-2017 06:05:57

Zabierzów Bocheński
Mam koleżankę, której rodzice, a w szczególności mama, dali na imię Isaura - ku pamięci, z fascynacji serialem brazylijskimsmiling smiley Mordowała się kilkanaście lat, ale podjęła decyzję o zmianie, bo była wyśmiewana, znana aż za bardzo. Kiedy ktoś powiedział Isaura, wszyscy wiedzieli o kogo chodzi, nie tylko w szkole, na osiedlu, ale znali ją nawet znajomi znajomych - tylko z imienia, a jako osoby niestety nie. Uważali że jakaś dziwna skoro ma tak na imię. Życie się zmieniło, od kiedy jest Ania - po prostu Ania, wreszcie jest anonimowa, a nie celebryta i z tego się najbardziej cieszysmiling smiley

mon33 (offline)

15-02-2017 08:46:51

Czasem takie wyszukane, orginalne imię wcale nie jest dobre, bo na przykładzie Twojej koleżanki Alen300 to widać, dziewczyna mając niepopularne imię czuła się z tym źle, była rozpoznawana, choć nie wszyscy ją znali. W szkole była wyśmiewana bo nosiła '' inne imię '' niż wszyscy.
Myślę, że nawet teraz nadając dziecku wymyślne imię to będzie tak samo czuło się inne, niż koleżanki czy koledzy, bo nie ma takiego zwykłego imienia, a dzieciom dużo nie trzeba, żeby się naśmiewali z kogoś. Więc czasem lepiej nie cudować z wymyślaniem orginalnego imienia, tylko nadać takie zwykłe, popularne bądź mniej popularne, żeby dziecko nie miało później nieprzyjemności.

alen300 (offline)

15-02-2017 09:26:25

Zabierzów Bocheński
Rzeczywiście, takie cudaczne imiona, to impuls, potrzeba chwili chyba tak naprawdę, spełnienie rodziców, skoro się zgadzają oboje, ale nie przewidzą konsekwencji w późniejszych latach dla dziecka

MILKA12 (offline)

15-02-2017 09:50:19

Wojciechowo
Alan300 nie dziwię się tej koleżance że zmieniła imię smiling smiley
Dlatego też nie podobają mi się takie bardzo wymyślne i nietypowe imiona, dziecko jest pokrzywdzone i męczy się przez takie imię, widać to na przykładzie twojej koleżanki.

mon33 (offline)

15-02-2017 10:54:52

Mi też takie wymyślne imiona się nie podobają, nigdy nie nazwałabym tak swojego dziecka. Dzieci mają różne pomysły na przezwiska, wyzwiska dlatego nad nadaniem takiego wymyślego imienia trzeba się mocno zastanowić i przemyśleć, żeby dziecko nie miało problemów w szkole i nie tylko.
W szkole u mojej córki nie ma takich wymyślnych imion. Dzieci raczej nazywane są imionami popularnymi, ale też nie jest co druga Zosia czy Julia. Mimo tego, że Julia jest popularnym imieniem, to w klasie u córci, jest tylko jedna Julia- moja córcia.

Silver90 (offline)

15-02-2017 11:25:11

Ludwin
Alen nie dziwię się, że koleżanka zmieniła swoje imię. Musiała być bardzo pokrzywdzona i wcale nie jestem zdziwiona. Wyzwiska czy przezwiska nie są przyjemnesad smiley

Mon33 to prawda, nadając imię dziecku powinniśmy pamiętać, aby było odpowiednio wybrane. Mimo naszych upodobań pamiętajmy aby w przyszłości nie narażać dziecka na żadne przykrości.

alen300 (offline)

15-02-2017 11:43:03

Zabierzów Bocheński
Widzę, że wywołałam poruszenie Isaurą i tak się czuję jakbym ja była winna temu imieniusmiling smiley Koniec końców: obecni i przyszli rodzice - nie dajcie się ponieść chwili, imię dla dzieciątka musi być przemyślane, bo to ich przyszłość i ich życie zweryfikuje te błędy.
Wracają do łask stare imiona: Zosie, Jasie, Franie. Jednak nie słyszy się już nadawania imion z mojego dzieciństwa: Iwona, Mariusz, Jacek, Agata, a szkoda ...

mon33 (offline)

15-02-2017 11:55:22

Alen, pewnie za jakiś czas powrócą i te imiona, teraz wracają imiona naszych dziadków, a niedługo pewnie będzie się słyszało imiona Mariusz, Jacek czy Agatka. Racja takich imion jest teraz mało.
No, ale może się też okazać, że za kilka lat dzieciom będą nadawali w większości same zagraniczne imiona bo taka będzie moda.
Ja zagraniczne imię nadałabym tylko w jednym przypadku gdybym mieszkała za granicą na stałe i tam by moje dziecko chodziło do szkoły, żeby nie miało problemów, że dzieci nie umieją wypowiedzieć jego imienia. Chociaż też nie jestem do końca tego pewna czy bym takie imię nadała. Musiałabym się długo nad tym zastanawiać. Bo jestem zwolennikiem imion zagranicznych.

GabaBaba26 (offline)

15-02-2017 12:13:28

Udanin
Oj Agatka, Mariusz, Jacek, Iwona itp to imiona z mojego dzieciństwa, mieszkałam na blokach a tam często powtarzały się właśnie te imiona. Moja sąsiadka miała córkę i synka i pamiętam iż nazwała ich Karol i Karolina stwierdziła iż są tak do siebie podobni że aż imiona również muszą mieć podobne smiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

Silver90 (offline)

15-02-2017 14:04:07

Ludwin
Alen nie czuj się winna. Mi to imię niestety też kojarzy się z główną bohaterką telenoweli. Nie dajmy się ponieść obecnej modzie na imiona i wybierajmy te które są bliskie naszemu sercu. Oczywiście każdy zrobi jak uważasmiling smiley

Imiona Iwona, Mariusz, Agata czy Jacek i w moim roczniku były popularne. Pewnie wtedy była moda na niesmiling smiley imiona wracają jak widać po np Zofii czy Stanisławiesmiling smiley

GabaBaba z takim przypadkiem się jeszcze nie spotkałamsmiling smiley mi się podoba u kogoś ale sama bym tak nie zrobiłasmiling smiley

mikaa997 (offline)

15-02-2017 21:00:39

Wrocław
Ojoj Isaura też nigdy bym córce nie dała i wcale się nie dziwię, że dziewczyna zmieniła sobie imię smiling smiley
Moda co jakiś czas się zmienia i dotyczy to też mody na imiona. Mam wrażenie, że teraz modne są stare imiona albo bardzo wymyślne. Na placu zabaw z jednej strony słychać "Jasiu" czy "Antosiu" a z drugiej "Max" czy "Nicole"

Silver90 (offline)

15-02-2017 21:08:40

Ludwin
Mikaa dokładnie tak jest. Z jednej strony coraz częściej się słyszy wśród znajomych imiona, które nosiły nasze babcie, ciocie a z drugiej zaś są imiona zaczerpnięte z zagranicysmiling smiley

GabaBaba26 (offline)

16-02-2017 09:03:32

Udanin
Isaura faktycznie w Polsce takie imię w ogóle nie brzmi ciekawie, a i nie dziwiem się osobie, która nosiła to imię że je zmieniła. Często spotykałam się z wyszukiwaniem sławnych osób noszących dane pospolite imię tak jak np. do mnie mówiono Gabriela Sabatini , ponieważ akurat ta pani była sławna w tamtych czasach, i to było zawsze pierwsze skojarzenie moich znajomych. Teraz znowu sławna jest wymyślona postać kabaretowe Mariola i jej kumpela Gabryska winking smiley dobrze że mam dystans do siebie i nie przejmuje się tym porównaniem do Gabryski winking smiley Te czasy kiedy mówiono do mnie Anioł Gabriel/LA z pewnością już nie powrócą smiling smiley)))))))




[link widoczny po zalogowaniu]

Silver90 (offline)

16-02-2017 09:13:15

Ludwin
GabaBaba niezłe miałaś skojarzenia z twoim imieniemsmiling smiley teraz na pewno to nie powrócismiling smiley głównie w okresie szkolnym spotykamy się z przezwiskami a ludzie dorośli są poważniwinking smiley

Z moim imieniem nie było żadnych skojarzeń, być może dlatego, że nie było znanej osoby o tym imieniu. Ostatnio oglądałam program rozrywkowy, gdzie dowiedzialam się, że Kim Kardashian nazwała córkę North Westsmiling smiley za granicą dopiero wymyślają imionasmiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 21389.