Laktacyjne dylematy Mam

Wysłane przez Ekspert_Philips_AVENT 

Ekspert_Philips_AVENT (offline)

09-03-2012 14:49:54

Warszawa
Zbyt obfita laktacja bywa często krępująca i kłopotliwa. Czy zetknęłyście się z tym problemem, a jeśli tak, to jakie rozwiązanie było Waszym zdaniem najskuteczniejsze?


---------------------------------------------------
Ekspert Philips AVENT, udzielam porad i odpowiadam na pytania internautów związane z produktami Philips AVENT, a także opieką nad dziećmi i karmieniem. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-09 15:39 przez Ekspert_Philips_AVENT.

kruszka007 (offline)

12-03-2012 09:03:34

klepino 21
Jezeli chodzi o obfita laktacje miałam ten problem z najstarsza córcią i teraz z moim maluszkiem-dochodziło do tego,że jedynie pieluszki tetrowe wchodziły w grę,ale nie wyglądało to zbyt dobrze*(
Otrzymałam zestaw wkladek laktacyjnych avent,powiem szczerze,ze na początku nie byłam do nich przekonana.Jednakże muszę powiedzieć iż jestem bardzo zadowolona ponieważ w penwnym sensie rozwiązały mój problem .Mimo tego iż zbytnio nie różnią się od innych są niesamowicie chłonne i praktyczne.Napewno zgrabniej wygląda niż pieluszka tetrowa*))

ceg6 (offline)

12-03-2012 09:32:41

Włocławek
Ja także sceptycznie podeszłam do wkładek. Trudno było mi sobie wyobrazić że coś tak cieńkiego jak wkładki avent mogą mi pomóc rozwiążać tak ważny problem. Bardziej ufałam wkładkom na dzień niż na noc. Nie chciało mi się wierzyć że wkładka może wytrymać 6 godzin mojego snu w różnych pozycjach. Z tymi na dzień tłumaczyłam sobie, że po prostu przy czestszej zmianie będzie okej. I tutaj mile się zaskoczyłam bo obie okazały się świetne. Mogę nosić stanik który jest wygodny, zamiast owijać się w pieluchy i wyglądsac jak monstrum. Do tego nie brudzę swoich ubrań i czuję się bardziej pewnie.
Wy też macie takie spostrzeżenia?? A może któraś z was ma inny pomysł na problemy z laktacją??
Chętnie się dowiem czegoś nowego a póki co polecam te wkładki na serio się sprawdzają!!!

margolcia88 (offline)

12-03-2012 10:43:40

Hajnówka
ja do tej pory w nocy używałam pieluszki tetrowej aby nie zalać wszystkiego mleczkiem
odkąd dostałam wkładki laktacyjne avent na noc problem z pielucha został rozwiązany Mr. Green


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Bella1 (offline)

12-03-2012 11:55:29

Kielce
Odkąd u mnie pojawiła się siara,było to tuż przed porodem,nie mogłam sobie poradzić z małymi plamkami na ubraniu,biustonoszu.Nie mówiąc jaki to był dyskomfort w czasie samego karmienia.Było to dla mnie dosyć krępujące.Zmuszona byłam do kilkurazowej zmiany ubrania-co było dużym utrudnieniem.Wkładanie chusteczek jednorazowych-okazało się nietrafione w ogóle.Dlatego zestaw wkladek laktacyjnych aven był super rozwiązaniem na cały dzień i nawet na noc.Stałam się bardziej spokojna i nie martwię się widocznymi plamkami pokarmu na ubraniu.Mogę spokojnie ubrać się na co dzień w delikatną bluzeczkę i wyjść na spacer.żartowniś


Bella1

candy84 (offline)

12-03-2012 13:03:10

Szczytno
Do tej pory stosowałam wkładki różnych firm, od najtańszych do najdroższych. Wszystkie się sprawdzały w pewnym stopniu, ale każde z nich miały jednak swoje wady. Po pewnym czasie i tak dochodziło do krępujących przecieków mleka i plam na moich ubraniach. Niestety nie mogłam w związku z tym zakładać tego, co najbardziej lubiłam nosić przed karmieniem synka. Nadal karmię małego, pomimo że ma już prawie półtora roku. Najchętniej i najwięcej jada wieczorami i w nocy. Wówczas też pojawiał się problem mokrego odzienia i pościeli. Jak wiemy nocne karmienie bardziej stymuluje do produkcji pokarmu, więc miałam go bardzo dużo. Synek od pół roku uczęszcza do żłobka, więc karmię go rano przed wyjściem i po powrocie. Dlatego też w ciągu dnia moje piersi bardzo przybierają na objętości. Ilość mleka jest ogromna i każde przyciśnięcie piersi powoduje jego wypływ. Tak więc nie mam pojęcia kiedy nastąpi przesiąknięcie przez ubrania mleka i dopadnie mnie to koszmarne uczucie i myśl: "czy mam plamkę na ubraniu?".
Wkładki AVENT rozwiązały mój problem zarówno w dzień, jak i w nocy. Faktycznie bałam się, że będzie z nimi tak, jak z poprzednimi, ale tym razem się myliłam. Są zdecydowanie delikatniejsze i cieńsze niż te, które już wypróbowałam. Kształt jest wręcz idealny do moich potrzeb, przez co nic nie wystaje z mojego biustonosza. Obiektywnie oceniono, że rzeczywiście nie widać jakobym stosowała wkładki. Ma to dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ często spotykałam się z opinią, że już dawno powinnam synka odstawić od piersi, gdyż jest już dużym chłopcem. Ja jednak nie chcę tego robić. Najśmieszniejsze jest to, ze kiedy karmię moje dziecko, on ssąc jedną pierś, jednocześnie bawił się drugą, przez co wielokrotnie na boki tryskało mleko, a mnie sprawiało ból. Teraz tego problemu już nie mam. Jedyne co mu zostało to głaskanie mnie po piersi, osłoniętej oczywiście wkładką AVENT, która jest już dla niego barierą. Nie muszę już zakładać ciuchów, które nie dają mi poczucia kobiecości. Nie mam w głowie cały czas strachu przed niekontrolowanym zabrudzeniem. W nocy nie budzę się z obawą, że "pływam" we własnym mleku.
Czy któraś z was miała lub nadal ma podobne doświadczenia?
Mój staż w karmieniu dał mi możliwość korzystania z produktów różnych firm, ale żadne mnie nie zadowoliły w 100%. Aż poznałam wkładki AVENT. Dodatkowo żadne z wcześniejszych wkładek nie miały rozgraniczenia na dzienne i nocne, a to też jest ważne, bo przecież mleko ma różny skład w dzień i w nocy, więc i różną konsystencję. Ja ze swojej strony gorąco polecam wkładki AVENT.

rempuszewskae (offline)

12-03-2012 13:33:25

Mochowo
smiling smiley)))

ivy (offline)

12-03-2012 14:06:33

witam, wszystkie karmiące mamy i nie tylkosmiling smiley Problem obfitej laktacji dotyczy wielu kobiet. Hmmm... problem... to chyba nietrafione słowo. To przyjemność dawania swojej małej istotce wszystkiego co najlepsze. Z tym tylko, że ta droga mleczna bywa niekiedy usłana wieloma niespodziankami. Chociażby koniecznością częstej zmiany bielizny i ubrań, zalanym prześcieradłem pościelą. Większość z nas to przerabia. Tak było i w moim przypadku. Najmniej mile wspominam 'niespodziankę' w pracy, gdy nie wzięłam awaryjnego ubrania na przebranie. Nie muszę chyba pisać jakie to było kłopotliwe...
Teraz mając drugiego małego synka jestem przygotowana na te laktacyjne zasadzki. Mam możliwość testowania nowych wkładek Phillips Avent, i powiem szczerze, że mnie nie zaskoczyły. Tzn znam wiele produktów z serii Avent i mogę je z czystym sumieniem polecić, dlatego i tym razem się nie zawiodłamsmiling smiley Są miękkie, chłonne, wytrzymałe (prawdziwy hit to rozróżnienie na wersję dzień i noc-te nocne warto też wypróbować w dzień gdy przez dłuższy czas nie ma możliwości dyskretnej wymiany wkładki). Mają anatomiczny kształt i dobrze się mocująsmiling smiley Super sprawa, że są pakowane pojedynczo- nie muszę brać na spacer całego opakowania. Ciekawa jestem ile kosztują (ktoś wie?) bo jeszcze ich nie spotkałam w sklepach. Ile by jednak nie kosztowały to są warte spróbowania.

aha!w każdym opakowaniu dodatkowa niespodzianka. Przekonajcie sięsmiling smiley

Lula812 (offline)

12-03-2012 14:09:23

Cytuj
Ekspert_Philips_AVENT
Zbyt obfita laktacja bywa często krępująca i kłopotliwa. Czy zetknęłyście się z tym problemem, a jeśli tak, to jakie rozwiązanie było Waszym zdaniem najskuteczniejsze?

oj tak przechodzę przez to juz po raz trzeci ,po prostu czasami mam wrażenie ,ze mam dziurawe piersi ,szczególnie podczas karmienie piersią jedną piersią z drugiej mleko leci mi ciurkiem ,do tej pory najczęściej nie udawało mi się nad tym zapanować ,ani pielucha ani podpaska higieniczna nie dawały rady( tak tak używałam podpasek zamiast wkładek..tragedia przewracjący oczami) , O zwykłych wkładkach laktacyjnych nie wspominam bo ich używałam tylko gdy wychodziłam z domu ,niestety mimo ,ze zabierałam ze sobą dodatkowe wkładki to i tak najczęściej kończyło się to plamami sad smiley .Dlatego unikałam wyjść z domu bo niestety nie czułam się zbyt komfortowo ale teraz jest całkiem inaczej , wkładki Philips Avent są naprawdę skuteczne Brawo!!!!

a tu relacja z mojego spotkania z wkładkami ZAPRASZAM [link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]
27,01,2006 (piątek)
[link widoczny po zalogowaniu]
29,01,2004 (czwartek)
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-12 14:19 przez Lula812.

Melannnia (offline)

12-03-2012 14:57:01

zielona góra
Przy pierwszym dziecku, miałam dość dużo pokarmu, pozwoliło mi to na karmienie aż do 14 miesiąca życia. Bardzo się w ten sposób zbliżyłyśmy do siebie z córką. Wkładki zmieniałam bardzo często nie wytrzymywały od jednego karmienia do drugiego, czasem były tak nasiąknięte, że mogłam je wyciskać jak ściereczkesmiling smiley, oczywiśćie również często mimo iż miałam, wkładki, moja bluzka i tak robiła się mokra. Najbardziej nieprzyjemne było dla mnie to kiedy wkładka przyklejała mi się do sutków, czasem wyciągając sprawiało mi to delikatny ból. Teraz kiedy znowu karmię piersią, moje dwa kochane bliźniaki, znowu zaczeło się samoistne ulewanie pokarmu, czasem nawet dwóch godzin nie wytrzymuje i mleko samo cieknie. W nocy czasem daje odpocząć moim piersią i spię bez stanika i wkładek , więc zanim dojde do laktatora to niestety melko z dwóch piersi cieknie po nogachsmiling smiley Teraz stsosując wkładki Aventa, widzę dużą różnicę, po pierwsze, przy cienkiej bluzce żaden "krązek" w postaci wkłądki nie odbija się przez bluzkę ( przy innych wkładkach często było widać , że coś tam mamsmiling smiley Są cienkie dzięki czemu mogę czuć się bardziej komfortowo w każdej sytuacji i w każdej bluzce. Dużym plusem jest to , że mają przylepce nie muszę się martwić, że przy codziennych czynnościach i zabieganiu, wkładka się nie przesunie lub wypadnie co czasem zdarzało mi się przy wkładkach innych firm. Najwa zniejsze jesto to, że nawet czymając je pół dnia nie mam mokrej bluzki, są bardzo chłonne. Mimo iż są nasączone moim mlekiem nie przykleją się do moich sutków. Uważam, że to bardzo dobrej jakości produkt, i z pewnością będę dalej ich używać. Nie muszę już co chwilę sprawdzać na bluzkę czy czasem nie jest mokra, daje mi poczucie spokoju i bezpieczeństwa na codzinnien i na noc.
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty
Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547790, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 65, Posty: 353.