Lekcje w szkole nie powinny zaczynać się o godzinie ósmej

Wysłane przez annabugajska 

annabugajska (offline)

15-10-2010 15:39:05

Im później zaczynają się lekcje w szkole podstawowej, tym uczniowie zdrowiej śpią i lepiej się zachowują – uważają amerykańscy naukowcy ze Szpitala Dziecięcego Hasbro w amerykańskim mieście Providence (Rhode Island).

czytaj więcej

ptysiowa_mama (offline)

15-10-2010 19:02:59

Warszawa
Największy koszmar w pierwszej klasie liceum - dwa razy w tygodniu tzw. "zerówka", czyli lekcja o 7.10 winking smiley co prawda już byłam młodzież, nie dziecko winking smiley


toja51 (offline)

16-10-2010 08:30:52

Kraków
No, ale badania dotyczą dzieci i młodzieży. Oczywiście zwłaszcza maluchy nie powinny za wczesnie zaczynać lekcji. Mój młodszy syn, bardzo ruchliwe od urodzenia dziecko, po prostu fizycznie cierpiał, jak musiał wstać o siódmej. Codziennie rano były przykre przepychanki, żeby wstał. A chodził regularnie spać. No, ale jak sie okazuje nie można liczyć snu dziecka od momentu położenia go do łóżka, bo dzieciaki tez mają problem z zaśnięciem i też się w nocy budzą. Pewnie szczególnie na początku szkoły i w stresujących sytuacjach np. przed klasówką. Rodzice powinni troche bardziej porządzić w szkołach.

Sympatyczna (offline)

16-10-2010 19:00:00

badania badaniami, a praktyka praktyka - moim zdaniem przesunięcie godzin rozpoczynania nauki na późniejsze byłoby kłopotem dla rodziców pracujących. jak mieliby kwestię posyłania dziecka na przykład na godzinę 9tą rozwiązać ci, którzy od ósmej pracują - i tak dziecko trafiałoby do szkoły wcześniej, spędzałoby godzinę w świetlicy, bo chyba mało kto zaryzykuje "klucz na szyję" siedmiolatka...
ja właśnie ze względu na konieczność pogodzenia szkoły z moją pracą wysłałam córkę do innej szkoły - tam gdzie lekcje zaczynały się o ósmej, chociaż bliżej jest szkoła, w której rozpoczęcie lekcji uzależnione jest od przyjazdu szkolnego autobusu i zwykle pierwsza lekcja zaczyna się o 8.35, dla mnie organizacyjnie nie do ogarnięcia to było, bo wyjeżdżałam z domu o 7.30...





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-16 19:01 przez Sympatyczna.

kasiag121 (offline)

17-10-2010 13:57:54

Moje dziecko do szkoły jeszcze nie chodzi. Mieszkam na wsi blisko przystanku autobusowego i jak widzę te biedne dzieci przed siódmą rano czekających na autobus to mnie normalnie trafia (dzieci mają do szkoły 11 kilometrów). To o której muszą wstawać żeby wypić gorącą herbatkę i zjeść kromkę chleba??!! A jesienną i zimową porą jest jeszcze ciemno...już jest ciemno! Dla mnie to jest jedno wielkie nieporozumienie...mój synek o tej porze śpi głębokim snem...


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

wojtaszek (offline)

15-01-2015 22:25:37

Tarnów
Lekcje powinny zaczynać się trochę później szczególnie gdy dzicko jest młodsze, ale ja zwracm uwagę jeszcze na to że dzieci coraz częściej mają bardzo dużo zadań które muszą odrobić w domu. Po przyjściu zamiast odpocząć, pójść na dwór siedzi nad książkami niejednokrotnie musi również korzystać z pomocy osoby dorosłej ponieważ nauka jest dla niego za trudna. Ja jestem również przerażona kiedy podnoszę plecak lub tornister dzieci, - dlaczego jest jakaś moda aby dziecko prawie z każdego przedmiotu nosiło książkę, ćwiczenia i zeszyt a czasami nawet słownik, atlas itd.

donnavito (offline)

15-01-2015 23:14:17

Iława
Święta prawda, ja zawsze marzyłam o lekcjach później, rano ledwo dawałam rade się umyc, a co dopiero myśleć, szkoda mi tych maluszków co w zimę czekają na autobusy szkolne ok.7 rano, jest jeszcze mroczno.

catrinka (offline)

19-01-2015 13:06:28

Godziesze Małe
Ja od zawsze wstawałam z kurami i dużo łatwiej było mi się skupić na pierwszych lekcjach, niż na późniejszych. Tak samo z nauką. Wolałam wstać wcześniej, by się czegoś nauczyć niż siedzieć do późnej nocy, gdzie i tak wiedziałam, ze nic z tego nie będzie, bo mój mózg zwyczajnie nie funkcjonuje. Nie uważam, żeby taka zmiana miała czemuś służyć. Dzieciom i tak już zabrano sporo dzieciństwa i chociaż niech popołudnia mają wolne.


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Doris85 (offline)

07-04-2015 19:28:27

Świecie
Lekcje powinny się zaczynać o rozsądnej dla dzieci godzinie, zwłaszcza, że często maluchy muszą jeszcze do tej szkoły dojeżdżać co wiąże się z jeszcze wcześniejszym wstawaniem. Z drugiej jednak strony dni lekcyjne nie powinny być tak przeładowane jak to się teraz zdarza - że dzieci siedzą długie godziny w szkole, a później zamiast odpocząć i poświęcić chwilkę czasu na zabawę siedzą długo nad zadaniami domowymi.


yorkk1k (offline)

10-04-2015 14:00:03

Błogocice
Zgadzam się, że tak wczesne wstawanie nie jest dobre dla zdrowia. A dodatkowo na porannych lekcjach ciężko się skupić na nauce. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie coś się zmieni w tej sprawie.


Zamawiam [link widoczny po zalogowaniu] do biura z [link widoczny po zalogowaniu] taniedruki.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 41879.