Otyłość w ciąży piętnuje dziecko na całe życie

Wysłane przez MAMA 

MAMA (offline)

16-02-2010 16:51:01

Warszawa
Naukowcy dowiedli, że otyłość ciężarnej grozi jej dziecku poważnymi problemami zdrowotnymi, nawet jeśli po urodzeniu będzie zdrowo odżywiane. Na otyłość w dorosłym życiu zdecydowany wpływ ma też to, co dziecko je w pierwszych dwóch latach swego życia.

czytaj więcej

erka (offline)

18-02-2010 19:37:51

International
hmmm... racja... ale co ja mam np. powiedzieć?? W ciąży prztyłam 30 kilo!!!! ... a odżywiałam się względnie zdrowo - co prawda sporo,ale jednak zdrowo (dużo warzyw i owoców, woda do picia, żadnych używek etc, etc....)Zaraz po porodzie ważyłam ponad 14 kilo mniej, kilku kilogramów pozbyłam sie karmiąc piersią a kilka... zostałosad smiley


...

jmijeczka (offline)

19-02-2010 11:08:55

Wlkp
erka Ty przytylas 30 kilo w ciazy z dwoma kluskami, a ja 26 kg z jedna kluska tongue sticking out smiley Tylko ze ja żarłam a nie jadlam, od zawsze kochalam jesc, a w ciazy kochalam jesc nie tyle dla dwojga, co za pięciu.. stad kilogramy. Zaraz po porodzie zlecialo ... 6 kg diabełek Pozniej przez 4 miesiace 14 kg. Zostało 6 kg ale skonczylam karmic (.) i doszlo mi znowu 4 kg. Bo zaczelam "normalnie" jesc.. przy karmieniu (.) nie jadlam przede wszystkim smazonego.. i fast foodow.. a jak skonczylam z karmieniem to tak mi sie zachcialo czegos niezdrowego.. ze kilogramki same wskakiwaly w boczki grinning smiley

erka (offline)

19-02-2010 14:11:58

International
Haha, i co tutaj zrobić??? grinning smiley Ja w ciąży miałam taki "odrzut" od fast foodow, że az mnie mdliło na samą myśl, w pierwszym trymestrze jadłam prawie same pomarańczesmiling smiley
A tak w ogóle to jak to jest z tą dietą w ciąży, wiele kobiet przecież przybiera na wadze więcej niż "powinno". Naprawdę mamy taki apetyt?? Czy moze mając wytłumaczenie pozwalamy sobie na więcej...???


...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-19 14:21 przez erka.

jmijeczka (offline)

20-02-2010 22:52:33

Wlkp
Pewnie to drugie grinning smiley Przynajmniej ja uwazam ze u mnie tak bylo.. grinning smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 503, Posty: 41878.