emocje u niemowlaka

Wysłane przez pika 

pika (offline)

20-03-2013 15:40:44

Jatutów
Witajcie, mam 5 miesieczna córcie, mieszkam za granica i nie mam tu znajomych z małymi dziecmi i nie mam sie kogo poradzic. Od jakiegos czasu moja mała robi taka mine jakby chciala wszystko ugryz, taki tik, robi to na z rado0sci i ze zlosci, jak widzi cos ciekawego, mam wrazenie ze to z emocji, tylko ze to sie nasila, i stad moje pytanie czy to normalne? pytałam lekarza, powiedzial ze dzieci moga tak robic, położna tez mowi ze to nic i sie nie martwic, ze to nawet słodkie. Może jestem przewrazliwiona ale nie wiem czy inne dzieci tez tak robia? To moje pierwsze dziecko i czasem za bardzo sie martwie ze cos jest nie tak;( Za jakis czas jade do Polski i tam mam miec wizyte u pediatry, oczywiscie tez go zapytam, ale chce poznac Wasze opinie.

Batka_2011 (offline)

20-03-2013 21:36:28

Wrocław
Pika, chciałabym pomóc ale ciężko mi wyobrazić sobie ten tik "jakby chciała wszystko ugryźć"... W sensie, że otwiera buzię i potem zaciska zęby ?


[link widoczny po zalogowaniu]

pika (offline)

20-03-2013 21:43:29

Jatutów
Witaj,
tak to cos takiego jakby chciala to zlapac i wziasc do buzi, czasem wlozy jak ma cos w rec to to włozy do buzi, czasem poprostu wsadzi raczke czy rekaw. Robi tak na widok rzeczy ktore ja ciekawia, ciesza, zloszcza, zauwazylam ze czesciej to robi jak jest zmeczona, jakby ze złości.

Batka_2011 (offline)

20-03-2013 21:56:12

Wrocław
Hm, próbuję sobie przypomnieć tiki mojej małej i no az tak chyba nie robiła skoro nie zapisało mi się w pamięci, ale wydaje mi się, że to taka forma ogromu informacji jakie by chciała Ci przekazać, tylko że bezdźwiękowo smiling smiley Póki jest zdrowa i rozwija się w porządku to wg mnie nie ma się co zamartwiać, tym bardziej, że kilku specjalistów to potwierdziło. Jeśli coś będzie nie tak to z czasem się upewnisz a i tak na tym etapie chyba raczej nic by sie nie zaradziło, gdyby to było nienormalne. Ważne, że jest zdrowa smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

pika (offline)

21-03-2013 07:47:52

Jatutów
Dziekuje Batka, tez sobie tak tłumacze, że to ogrom bodzcow i nie umie jeszcze sobie z tym radzicwinking smiley tym bardziej ze lekarz i polozna mowia ze mała sie szybko rozwija, wiec moze to dlatego, poczekam i poobserwuje, masz racej i tak na tym etapie jej rozwoju niewiele mozna na to poradzicwinking smileymam nadzieje ze bedzie jej przechodzic jak inne tki, narazie niestety widze nasilenie. Najbardziej mnie denerwuje to ze dla wszystkich to co ona robi jest słodkie, bo widza ta chwile, a ja caly dzien i dla mnie juz takie słodkie nie jest.

sandra1987 (offline)

22-03-2013 16:17:45

Bytom/Dublin
hejsmiling smiley czy chodzi o takie krecenie glowka z otwarta buzia i proba wlozenia zegos do buzi? Moj Beniu tak robil i w sumie czasem dalej robi... Pamietam, ze jak byl calkiem malutki to wlasnie tak robil jak byl zmeczony, dawalam mu cycka i szedl dalej spacsmiling smiley


Prosimy o glosiki:
Beniu na tropie wiosnysmiling smiley
[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

sandra1987 (offline)

22-03-2013 16:18:30

Bytom/Dublin
aha, no i dzidzius ma bardzo slaby wzrok wiec poznaje wszystko za pomoca ustsmiling smiley dlatego jak cos dorwie to jest takie zafascynowane i od razu pcha to do buzismiling smiley


Prosimy o glosiki:
Beniu na tropie wiosnysmiling smiley
[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

pika (offline)

23-03-2013 09:51:50

Jatutów
Witaj Sandra, tak chodzi o takie krecenie głowa i otwieranie przy tym buzi, jakby chciala wszystko ugryz, robi tak na niektore przedmioty ktore ja ciekawia, niestety od paru dni robi tak na wszytstko nawet na mnie jak mnie widzi, wczoraj nawez z taka zloscia i krzykiem tak robila, nie wiem juz co myslec dla mnie czesem to nie wyglada fajnie, przeraza mnie. Wczoraj widzialam filmik na ktorym niemowle z autyzmem robic cos podobnego i juz mam stracha, ze moze u niej sa poczatki autyzmu? nie wykazuje innych cech, ale juz sie wystraszyłam;( nie wiem czu to wiazac ale mała miala ostatnio 2 szczepienia, a czytałam ze po nich czasem u dzieci rozwiajaja sie zachowania autystyczne. A moze niepotrzebnie szukam, i to tylko etap rozwoju?

Batka_2011 (offline)

23-03-2013 20:13:11

Wrocław
Potrzebnie szukasz. Jestes mamą, martwisz się, to zrozumiałe. I dobrze, że zauważasz takie rzeczy. Może rzeczywiście zapytaj przy okazji jakiegoś lekarza jeszcze o to.


[link widoczny po zalogowaniu]

sandra1987 (offline)

25-03-2013 15:11:46

Bytom/Dublin
Pika moj Beniu robi tak od dnia w ktorym sie urodzil do dzisiaj... a ma 6 miesiecy i 1 dzien. Zauwazylam, ze kiedy plakal i tak robil czesto rzucal sie na jakas rzecz to byl glodny i szukal cyckasmiling smiley Byl to dla niego jedyny sposob zlapania czegos... raczek jeszcze nie potrafil uzywacsmiling smiley Podawalam wtedy cycka i tak samo cyckowi robilsmiling smiley Teraz jak juz potrafi lapac rzeczy w lapki dalej pcha rzeczy do buzki i tak je sprawdza, jakby bada ustami zanim wcisnie do gardlawinking smiley Wydaje mi sie, ze to zalezy od dziecka... mojej znajomej maly tak nie robil, ale on ogolnie jest dzieckiem, ktore tylko lezysmiling smiley Moj Beniu bardzo aktywny jest, ciekawy wszystkiego... zaczal mi raczkowac (na swoj dziwny sposob) juz miesiac temu i dzieki temu teraz moze zlapac duzo wiecej i dotrzec duzo dalejsmiling smiley
Mysle, ze nie masz sie czym martwicsmiling smiley Ale oczywiscie, dla pewnosci mozesz komus to pokazac i zapytac co i jaksmiling smiley
Aha, a gdzie mieszkasz?? Bo ja tez z zagranicy piszesmiling smiley


Prosimy o glosiki:
Beniu na tropie wiosnysmiling smiley
[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

dziadova (offline)

26-03-2013 16:02:50

Katowice
Pika, moja córuchna też tak robi - przeważnie jak jest zmęczona i się wkurzy. Łapie tak tez cyca jak jest śpiąca, a ją wcześniej za długo ,,przetrzymam". Myślę sobie, że to może być odreagowanie emocji, zwłaszcza, że jeśli nie jest zaspana, to w takich sytuacjach bardzo głośno krzyczy.


[link widoczny po zalogowaniu]

pika (offline)

13-04-2013 11:17:40

Jatutów
Dziekuje Wam, jestem po wizycie u pediatry i neurologa, pediatra akurat widziala ta mine bo Zuza tak u niej zrobiła i na moje pytanie czy to jest niepokojace, odpowiedziala ze to jak najbardziej normalne zachowanie, neurolog wogole to zbagatelizowała, i powiedziala ze dzieci rozne rzeczy robia, wiec poki co daje spokojwinking smiley pocieszam sie ze Zuza nie robi tego bez powodu, tylko zawsze ejst to reakacja, albo radosci, zlosci czy zmeczenia, mam nadzieje ze Jej miniewinking smiley
Sandra, mieszkam w Niemczech, i niestety nie mam tu znajomych z małymi dziecmi, i nie mam z kim pogadac i sie dopytac co jest ok, a co niewinking smiley

dziadova (offline)

15-04-2013 17:11:34

Katowice
Myślę, że zerkanie w internecie, co mniej więcej robi dziecko w x-tym miesiącu życia może być pomocne, jak nie masz z kim pogadać. Wiadomo, to jest tylko orientacyjne i nie ma co panikować, jak zajmie jej to ze 2 miesiące wcześniej czy później, ale zawsze też Ciebie uspokoi, że mała rozwiaja się w porządku.


[link widoczny po zalogowaniu]

sandra1987 (offline)

20-04-2013 10:17:32

Bytom/Dublin
Ciesze sie, ze okazalo sie, ze wszystko dobrzesmiling smiley
Hehe ja mieszkam w Irlandii i tez ciezko tutaj o kogos normalnego do pogadania... Mam jedna kolezanke z dzieckiem starszym od mojego kilka tyg, ale rzadko sie widzimy... a reszta wszystko do mnie po porady przychodzi, bo dzieciaczki mlodszesmiling smiley Wiec tez jak cos sie dzieje, to ciezko... Lekarze tutaj na wszystko maja odpowiedz... CZASEM DZIECKO WYMIOTUJE/KASZLE/MA SRACZKE/ PLACZE BEZ PRZERWY/MA KOLKE/MA PADACZKE/COKOLWIEK LEKARZA ZAPYTASZ. Wiec ciezko...


Prosimy o glosiki:
Beniu na tropie wiosnysmiling smiley
[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

pika (offline)

21-04-2013 17:12:06

Jatutów
Sandra, ostatnio byłam u lekarz i akurat Zuza zrobiła ta mine i pytam lekarza co to jest? on ze chyba emocje, i tylewinking smiley a na wszystkie inne zaglaszane pytanie odpowiedz jak u Ciebie, dzieci robia dużo rzeczywinking smiley u mojej Zuzy wyszedł 1 zab i chyba stad takie nasilenie tego tiku, czasem cały dzien tak robiwinking smiley
Staram sie nie reagowac chociaz czasem mnie to denerwuje i zaczynam sie zastanawiac czy to moze nie jest cos nie halllowinking smileyja tutaj nie mam kolezanki z małym dzieckiem i nawet jak pytam to juz nie pamietaja, wiec pozostaje mi net i znajomi w Pl. Pozdrawiamwinking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.