Jaki nocnik?

Wysłane przez jmijeczka 

jmijeczka (offline)

01-05-2009 21:13:30

Wlkp
Niedlugo bede myslec na temat kupna nocniczka.
I jaki wybrac?
Czekam na opinie i porady!

Lilian (offline)

04-05-2009 20:07:03

Radomsko
Jmijeczka - gorąco polecam nocnik fisher price winking smiley Ten w kształcie prawdziwego "kibelka" grinning smiley
W sumie to jedna z droższych wersji, ale się opłaca. Nie zniechęcaj się tym, że dziecko najpierw traktuje to jako świetną zabawkę - pchacz, wózek dla lalki, talerz do jedzenia, a przede wszystkim coś, co świetnie gra nie tylko, kiedy się siusia.... W końcu zrozumie, że ten super wynalazkowy sprzęt słuzy do tego, do czego służy naprawdę i chętnie będzie z niego korzystać. Jeśli taka kwota za nocnik jest dla kogoś przerażająca, mimo wszystko polecam jakiś "gadżeciarski", np. wygrywający melodię po załatwieniu się dziecka. Taki chętniej przyciągnie i zainteresuje dziecko. Dla mojej córki zwykły nocnik był tylko....krzesłem. Powodzenia w nauce nocnikowania!! smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

itka (offline)

08-05-2009 22:16:48

my mamy taki kibelkowaty nocniczek z nakladka na sedes i taborecikiemsmiling smiley babcia fundnęla wnukowi pod choinkę. Ale z racji wieku i tego ze maly jeszcze nie siedzi, nie uzywal winking smiley Jak zacznie uzywac opisze wrazenia.


[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

09-05-2009 15:12:39

Wlkp
A ja chyba kupie zwykly najzwyklejszy zeby dziecka nie zrazic juz od malego.. ale to jeszcze torche, musi stabilnie siedzieci wtedy bede jej pokazywac co to takiego tongue sticking out smiley

joaskad (offline)

10-05-2009 22:50:47

Kętrzyn
Ja bardzo polecam nocnik Fisher price tron. Po kolei:
1. Dziecko samo może wygodnie usiąść, nie trzeba mu bardzo nisko opuszczaś ubrań, aby usiadło, jak przy zwykłuch nocnikach. No i bez problemu może z niego wstać. Bo przy zwykłym nocniku, moje dziecko ma z tym problem.
2. Wyjmowany pojemnik na "prezent". Wygodne to w myciu, bo nie trzeba myć całego nocnika. No i na pewno higieniczne.
3. Zdejmowana nakładka, która służy też jako nakładka na sedes. Jest wygodna, ma wypustki na boku, gdzie moje dziecko trzyma sobie rączki.
4. Zamykamy klapkę, mamy stołek, dziecko może dosięgnąć np. do krnu i umyć rączki, czy później wdrapać się samo na sedes.
5. Antypoślizgi od spodu sprawiają, że dziecko stabilnie siedzi.
6. Fanfary są jakąś motywacją do załatwienia swojej potrzeby w nocnik.
7. Fajny wygląd.


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka01 (offline)

16-05-2009 12:03:16

z nad morza
A ja uważam, że nie ważne jaki jest nocnik tylko sposób uczenia dziecka do czego on służy.
Joaskad, a co zrobisz jak tron będzie już za mały, a mała nie będzie chciała siadać na duży sedes??? Mój mały od początku siadał na duży sedes z nakładką. Hanka ma zwykły nocniczek, a i tak śladami brata chce siadać na duży sedes i na nocnik nie usiadła jeszcze ani razuMr. Green


[link widoczny po zalogowaniu]

i

[link widoczny po zalogowaniu]

joaskad (offline)

16-05-2009 14:31:47

Kętrzyn
ulinka01 nie rozumiem dlaczego niby miałaby nie siadać na duży sedes?! Dla mojego dziecka nie ma różnicy czy używa nocnika, czy sedesu. Ostatnio częściej sadzam ją na sedes, bo mi jest tak wygodniej. Ona nie robi siki, bo może usiąść sobie na tron, tylko robi siku, bo jej się chce. A czy na nocnik, czy na sedes, to jej bez różnicy. Ja jestem zadowolona, że używa też nocnika, bo nie zawsze sedes jest "pod ręką", np. w samochodzie czy u rodziny na wsi. Wtedy nocnik jest wybawieniem smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Gosia123 (offline)

01-06-2009 14:56:57

Kłodzko
od jakiego wieku zacząc uczyć ?Mój synek ma 21 miesiecy i raczej nocnik nie jest dla niego zbyt interesujacy.


Gosia

oliwka (offline)

02-06-2009 10:24:04

Brzozów Stary
witam jestem mamą Oliwki i kupiliśmy nocniczek z pozytywką no raczej nie polecam ,gdyż zapowiadało się super lecz tylko jak grała melodyjka to była chisteria i wieki płacz na dzień dzisiejszy nie chce nawet na niego spojrzeć, nie wiem jak inne dzieci reagują ale Oliwce nie przypadł do gustu mimo wszystko,że lubi muzykę pozdrawiam:joliecouette:


[link widoczny po zalogowaniu]

oliwka (offline)

02-06-2009 10:27:06

Brzozów Stary
tak to prawda zeby kupić najzyklejszy nocniczek ja kupiłam z melodyjką i jest horror nie polecam


[link widoczny po zalogowaniu]

Pinezka (offline)

05-06-2009 14:09:00

Radom
My mamy zwyczajny nocnik, narazie służy Oli do zabawy jedynie kilka przypadkowych razy udało się jej użyć go do tego do czego jest przeznaczony.
Zastanawiałam się nad tym grającym nocnikiem, ale kilka osób odradziło mi go ponieważ podobno później jest ciężko przyzwyczaić dziecko do sedesu ewentualnie normalnego nocnika. Przyzwyczai się, że jak siusia to coś gra i nie będzie chciało korzystać z "niegrającej" toalety.


[link widoczny po zalogowaniu]

Sympatyczna (offline)

06-06-2009 08:25:15

też mamy klasyczne siedzonko, jeszcze nie służy w pełni do swoich celów, ale siadanie jest... mam jedynie wrażenie, ze z przodu jest za mało zabudowano, a w przypadku chłopca siku będzie chyba lądowało przed a nie w nocniku. raczej mam plan szybkiego przesadzenia na dorosły sedes, ciekawe tylko kiedy to nastąpi...




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

joaskad (offline)

12-06-2009 15:27:02

Kętrzyn
Co do grających nocników... Nie zauważyłam nigdy zależności, że Wiki robi siku, żeby jej coś zagrało. Chciała siku to robiła, a że coś tam jej później zagrało, posłuchała i tyle. To bardziej dla mnie była informacja, że siku już jest zrobione. Od jakiegoś czasu fanfary mamy wyłączone, nawet nie wiem dlaczego. Chyba nie są już nam potrzebne smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

ptysiowa_mama (offline)

17-06-2009 17:58:50

Warszawa
a my mamy zwykly nocnik, ktory bardzo ladnie zbiera kurz winking smiley


erii001 (offline)

18-06-2009 10:36:13

Kielce
Ja polecam nocnik Fisher Price.... cena może odstraszająca, ale Gonia bardzo szybko załapała o co chodzi.

Ktoś pisał, że nocnik dla chłopca z przodu za mało zabudowany.... ja kupiłam w Ikea podium do stania i tata uczył mojego Andrzejka sikać do sedesu tak jak to robią dorośli.Może i jest to trudniejsze, bo dziecko musi zaczajić, że siuśka trzeba przytrzymać, żeby siki trafiły w odpowiednie miejsce, ale z naszych doświadczeń wynika, że syn dużo szybciej nauczył się "po dorosłemu" niż na nocnik... ale wydaje mi się, że to i tak zależy od dziecka.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Sympatyczna (offline)

18-06-2009 10:47:21

Erii - to ja pytałam smiling smiley dobry pomysł z tym sikaniem po dorosłemu... tatusia muszę do współpracy zachęcić... oni tak mają razem stać i sikać?? przewracjący oczami




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

18-06-2009 20:14:20

Wlkp
A ja chyba kupie taki zwykly nocnik ale ktory wyglada jak sedesik.. bez grajacych muzyczek i innych pierdół. Fakt faktem za nocnikowanie dopiero sie wezme za rok tongue sticking out smiley

erii001 (offline)

18-06-2009 21:28:43

Kielce
Kasiu!
Jak ja pokazywałam Młodemu jak to z sikaniem sprawa wygląda, to nie bardzo był zainteresowany, wręcz olewał mnie.
Dopiero jak ojca zagoniłam do edukacji nocnikowej to Młody wykazał zainteresowanie.
Jeśli mam odpowiedzieć na pytanie czy mają razem stać i sikać........... to tak, razem wspólnie, przypuszczam, że Olo szybko załapie o co "biega".


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

zebrrra (offline)

24-07-2009 13:18:14

u nas jeszcze daleko do nocnika, ale juz zaczelam sie interesowac tym tematem. Ostatnio czytalam w jakims artykule, ze najlepsze sa te zwykle nocniki, ktore nie beda sie kojarzyc dziecku z zabawa, a z zalatwianiem potrzeb smiling smiley Zobaczymy jak to u nas wyjdzie, ale- tak jak juz pisalam- jeszcze daleko wiec sporo czasu do namyslu.

Bobas na wakacjach [ebobas.pl]


Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-24 13:18 przez zebrrra.

jmijeczka (offline)

24-07-2009 15:23:47

Wlkp
zebra ja wlasnie powoli zaczelam sadzac Emi na nocnik.. zeby sie z nim "Zaprzyjaznila".. poki co robi nieswiadomie siusiu i cieszy sie jak jej pokazuje co zrobila. Kupilam zwykly nocnik za 8.50 zł bez grajacych gowienek i innych takich.. W koncu mi kibel tez nie gra jak robie siusiu..
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.