Adhd

Wysłane przez altaya79 

altaya79 (offline)

05-10-2017 10:12:05

Rumia
Witam,
Jestem mama 8-mio letniego chlopca, ktory boryka sie z wieloma niepowodzeniami zwiazanymi z jego przypadloscia.
Zidentyfikowano u niego adhd...
Od samego poczatku wiedzialam,czulam ze nie jest typowym maluchem. Jednak dopiero teraz mam konkretna odpowiedz na moje przypuszczenia. À co za tym idzie? Konkretne rady jak z nim postepowac i jak reagowac! Jak pomoc dziecku, ktore przez te zaburzenia, sprowadzilo na siebie niesluszna kryryke...à co za tym idzie? Brak poczucia wlasnej wartosci, wiary w siebie.
Jesli ktos jest chetny by podjac sie tego tematu, to serdecznie zapraszam. Mozemy wymienic sie doswiadczeniami i przezyciami.
Mam nadzieje, ze szybko do mnie dolaczycie...

Altaya79

altaya79 (offline)

06-10-2017 10:12:11

Rumia
Widze, ze sporo osob zaglada, a nikt nie przylacza sie do rozmowy...

Dzis mam takie przemyslenia w zwiazku z tematem:
1. rodzice dzieci z zaburzeniami uwagi czesto obwiniaja sie. Czuja sie ''zlymi rodzicami'', bo maja takie ''niewychowane i nieposluszne'' dzieci. Czesto tak sa postrzegani przez spoleczenstwo. To samo spoleczenstwo, ktore do tej pory neguje istnieje adhd!... Mowiac, ze ''kiedys tego nie bylo, bo niegrzeczne dzieci dostawaly lanie i byly grzeczniejsza

Stad tez moja kolejna refleksja...

2. To nie jest tak, ze dzieci z adhd sa zle wychowywane. To nie jest tak, ze one robia cos ''na zlosc''. To jest tak, ze mimo tlumaczenia, edukowania, reprymendowania te dzieci nie sa w stanie sie do zalecen dostosowac. Dlaczego ? Ano dlatego, ze ich w ich mozgu dopamina nie jest produkowana w wystarczajacej ilosci. Neurotransmisja jest wiec zachwiana...

Jak wiec wychowac takie dziecko na czlowieka, ktory bedzie mial wysoka samoocene? W swiecie gdzie musimy wcisnac sie w ''przedzialki'' edukacji ! Musimy sie dopasowac- za wszelka cene!
No wlasnie...
A ta edukacje poglebia niska samoocene tych blyskotliwych maluchow, wytykajac bledy. Wiecznie karani, wiecznie oceniani slabo, wiecznie krytykowani... No i jak tu w siebie uwierzyc ?!

3. Moze czas, aby nauczyciele zainteresowali sie tym tematem, bo nie tylko bedzie to procentowalo u ''tych''dzieci, ale rowniez wszystkim innym uczniom.
Trzeba sobie zadac pytanie co dziala stymulujaco na dzieci? W jaki sposob uczyc by bylo to ciekawe ? Co robic w sytuacjach kryzysowych?

No dobra tyle na dzis...bo moglabym tak jeszcze dlugo i dlugo...

Paaa

Altaya79

altaya79 (offline)

10-10-2017 10:16:56

Rumia
Ciekawa jestem jak szybko inni rodzice zrozumieli, ze ich dziecko ma jakies zaburzenia? Przejawia sie to (adhd) przeciez tak roznie u roznych dzieci.... Zaburzenia uwagi bez nadpobudliwosci przeciez jeszcze trudniej zauwazyc...

Altaya79
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4509, Posty: 1122420, Użytkownicy: 69756.
Ostatnio dołączył/a Kasia2201.

Statystyki tego forum
Wątki: 132, Posty: 1893.