Adhd

Wysłane przez altaya79 

altaya79 (offline)

05-10-2017 10:12:05

Rumia
Witam,
Jestem mama 8-mio letniego chlopca, ktory boryka sie z wieloma niepowodzeniami zwiazanymi z jego przypadloscia.
Zidentyfikowano u niego adhd...
Od samego poczatku wiedzialam,czulam ze nie jest typowym maluchem. Jednak dopiero teraz mam konkretna odpowiedz na moje przypuszczenia. À co za tym idzie? Konkretne rady jak z nim postepowac i jak reagowac! Jak pomoc dziecku, ktore przez te zaburzenia, sprowadzilo na siebie niesluszna kryryke...à co za tym idzie? Brak poczucia wlasnej wartosci, wiary w siebie.
Jesli ktos jest chetny by podjac sie tego tematu, to serdecznie zapraszam. Mozemy wymienic sie doswiadczeniami i przezyciami.
Mam nadzieje, ze szybko do mnie dolaczycie...


Altaya79

altaya79 (offline)

06-10-2017 10:12:11

Rumia
Widze, ze sporo osob zaglada, a nikt nie przylacza sie do rozmowy...

Dzis mam takie przemyslenia w zwiazku z tematem:
1. rodzice dzieci z zaburzeniami uwagi czesto obwiniaja sie. Czuja sie ''zlymi rodzicami'', bo maja takie ''niewychowane i nieposluszne'' dzieci. Czesto tak sa postrzegani przez spoleczenstwo. To samo spoleczenstwo, ktore do tej pory neguje istnieje adhd!... Mowiac, ze ''kiedys tego nie bylo, bo niegrzeczne dzieci dostawaly lanie i byly grzeczniejsza

Stad tez moja kolejna refleksja...

2. To nie jest tak, ze dzieci z adhd sa zle wychowywane. To nie jest tak, ze one robia cos ''na zlosc''. To jest tak, ze mimo tlumaczenia, edukowania, reprymendowania te dzieci nie sa w stanie sie do zalecen dostosowac. Dlaczego ? Ano dlatego, ze ich w ich mozgu dopamina nie jest produkowana w wystarczajacej ilosci. Neurotransmisja jest wiec zachwiana...

Jak wiec wychowac takie dziecko na czlowieka, ktory bedzie mial wysoka samoocene? W swiecie gdzie musimy wcisnac sie w ''przedzialki'' edukacji ! Musimy sie dopasowac- za wszelka cene!
No wlasnie...
A ta edukacje poglebia niska samoocene tych blyskotliwych maluchow, wytykajac bledy. Wiecznie karani, wiecznie oceniani slabo, wiecznie krytykowani... No i jak tu w siebie uwierzyc ?!

3. Moze czas, aby nauczyciele zainteresowali sie tym tematem, bo nie tylko bedzie to procentowalo u ''tych''dzieci, ale rowniez wszystkim innym uczniom.
Trzeba sobie zadac pytanie co dziala stymulujaco na dzieci? W jaki sposob uczyc by bylo to ciekawe ? Co robic w sytuacjach kryzysowych?

No dobra tyle na dzis...bo moglabym tak jeszcze dlugo i dlugo...

Paaa


Altaya79

altaya79 (offline)

10-10-2017 10:16:56

Rumia
Ciekawa jestem jak szybko inni rodzice zrozumieli, ze ich dziecko ma jakies zaburzenia? Przejawia sie to (adhd) przeciez tak roznie u roznych dzieci.... Zaburzenia uwagi bez nadpobudliwosci przeciez jeszcze trudniej zauwazyc...


Altaya79

agus1234 (offline)

05-11-2017 11:03:21

Dlatego żadne niepokojące objawy nie powinny być bagatelizowane. Znajoma stosunkowo szybko umówiła wizytę w klinice Psychomedic - jednej z lepszych jeśli chodzi o diagnozę autyzmu czy zespołu Aspergera w Warszawie. Ostatecznie po analizie i obserwacji zachowań okazało się, że to żadne z tych schorzeń. Może i Wam przyda się telefon 22 253 88 88.

wiolett (offline)

08-02-2018 11:23:51

Warszawa
Mojego syna długo nikt nie mógł zdiagnozować, a też czułam że coś jest nie tak, mimo że rodzina uspokajała, że wyrośnie, że mały, że taki wiek. Dopiero w Cm Panorama w Radzyminie w poradni psychologiczno-pedagogicznej potraktowano nas poważnie i na pierwszej wizycie już przyznano mi rację. Leczymy się tam właśnie i każdemu polecam to miejsce, postępy są ogromne, zespół dobrany idealnie. Wiedzą jak dotrzeć do dziecka, jak pomóc. Syn mimo, że zawsze będzie inny od jakiegoś czasu funkcjonuje jak zdrowy chłopak, a z napadami umiemy już sobie radzić.

Niinkaa (offline)

12-02-2018 08:24:09

Z adhd zawsze jest taki problem, że samemu trudno ocenić "zdrowie" własnego dziecka". Ja takich problemów nie miałam, ale dziecko siostry przyjaciółki zawsze zachowywało się wg mnie nadpobudliwie, spytałam się mamy czy nie ma przypadkiem ADHD ale ona nie chciała nawet o tym słyszeć, dobrze, że ty potrafisz na trzeźwo do tego podejść...
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.