Klocki edukacyjne - jakie jest wasze zdanie?

Wysłane przez Qpalzm 

Qpalzm (offline)

25-09-2017 07:29:34

Kraków
Ostatnio słyszałam dużo pochlebnych opinii na temat klocków edukacyjnych . A jakie Wy macie zdanie na temat tych zabawek ?

Wazkezzka (offline)

26-09-2017 16:00:25

Ja mam bardzo podobne zdanie :-) Moim zdaniem klocki edukacyjne świetnie sprawdzają się i stanowią takie użyteczne połączenie nauki z zabawą

Qpalzm (offline)

27-09-2017 08:59:32

Kraków
A w ogóle dzieci chętnie się nimi bawią - tymi klockami? Też to słyszałem , ale w jaki sposób można łączyć tą naukę z zabawą ? Jakie umiejętności u dzieci się poprawiają ?

Qpalzm (offline)

29-09-2017 06:54:45

Kraków
Bardzo Ci dziękuję za niezwykle wyczerpująca odpowiedź . No to z tego wynika , że rzeczywiście chyba warto je kupić . Zobaczę jak to wyjdzie w przypadku moim i mojego syna - mam nadzieję , że będzie zadowolony i też będzie się doskonalił

mamusia111 (offline)

09-10-2017 09:23:06

Książęcy Las
A jakie to są? smiling smiley

Justysiaa_92 (offline)

29-10-2017 20:32:10

Warszawa
Sądzę, że chodzi o takie klocki obrazkowe, np. [link widoczny po zalogowaniu] Przynajmniej tak to rozumiem. Mogą być plastikowe, albo drewniane z kolorowymi edukacyjnymi nadrukami. Moje dzieci mają i był czas kiedy chętnie się nimi bawiły. Teraz to już trochę wyrosły i co innego przykuwa ich uwagę.

etie (offline)

09-12-2017 19:28:14

Warszawa
Mieliśmy kiedyś takie klocki z obrazkami a'la puzzle i mały bawił się nimi długi czas. Sprawdziły się też klocki Chicco App Toys. Te mieliśmy gdy synek był już starszy, miał ok. 3-4 lata, ale bawi się nimi do dziś. Są to dość duże klocki, łatwo dopasowujące się. W każdym zestawie są jakieś klocki specjalne, tzn. z rysunkiem, który działa jak QR kod po zeskanowaniu telefonem lub tabletem. Wówczas zabawka ożywa na wyświetlaczu, fajny efekt, dziecko jest zachwycone. W większych zestawach jest dodatkowo pojemnik na klocki. Teraz mój syn ma 7 lat i królują klocki lego, ale śmiało mogę powiedzieć, że wszystkie rodzaje klocków są edukacyjne i dzieci bardzo je lubią.

Ninaa (offline)

12-01-2018 12:54:30

Warszawa
Również zgadzam się z resztą rodziców, jest to zabawa dla dzieciaków (i rodziców cool smiley ) jak i świetny sposób dla dziecka aby się w fajny sposób również czegoś nauczyć. Mózg dziecka tak szybko wchłania informacje, czemu tego nie wykorzystać, jeżeli ma frajdę przy tym ...

gosialove (offline)

29-08-2018 09:40:03

kouszki
dołączam się, fajna sprawa. nauka przez zabawę, ale nie ukrywam, że czasem ciężko dostać jakieś wartościowe

Sarruska (offline)

13-05-2019 11:47:58

Bydgoszcz
Moim zdaniem jak najbardziej warto kupować dzieciom [link widoczny po zalogowaniu]. Takie zabawki nie tylko skutecznie anektują uwagę malucha na długie godziny, ale i rozwijają jego wyobraźnię, przyczyniając się do tego, że pociecha staje się znacznie bardziej kreatywna.

kasiakot888 (offline)

23-05-2019 17:43:59

Nowa Wieś
Jak dla mnie klocki to u nas najlepsza zabawka. Nie dość, że rozwijają dziecko, to jeszcze są w stanie zająć je na dłużej niż 5 minut, a to zbawienie dla każdego rodzica. Fajne pomysły znajdziecie tutaj: [link widoczny po zalogowaniu]

bitter (offline)

19-06-2019 08:28:23

Klocki edukacyjne mogą być prawdziwą frajdą nie tylko dla dzieci ale także i dla rodziców. Ostatnio z moim synem spędziłam całe popołudnie na takiej zabawie. Syn był bardzo zadowolony.smiling smiley

DariuszKowalski (offline)

23-03-2020 15:53:22

Moim zdaniem takie klocki edukacyjne i [link widoczny po zalogowaniu] są super sprawą zarówno dla młodszych, jak i starszych osób smiling smiley

marlena09 (offline)

14-04-2020 13:35:53

Warszawa
Myślę, że warto też posiłkować się różnymi [link widoczny po zalogowaniu], które z pewnością pomogą i nam i dziecku w tym trudnym czasie.

elaela (offline)

17-05-2020 20:53:02

Kraków
Problem dla mnie polega na tym, że teraz prawie wszystkie zabawki są w opinii producentów "edukacyjne". Nie chcę umniejszać ich wartości, ale np jest dla mnie oczywiste , że nawet zwykłe, najzwyklejsze klocki moga rozwinąć choćby orientację przestrzenną, czy elementarną edukcję matematyczną. A te malutkie mogą służyć tez do ćwiczeń choćby przeciw płaskostopiu - jak dziecko będzie je chwytać paluszkami stóp. I w ten sposób wszystko, albo prawie wszystko może nam urosnąć do rangi zabawki edukacyjnej...
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561829, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 2047.