Pączki pani Celiny z naszego portalu

Wysłane przez Agnieszka_Usiarczyk 

Agnieszka_Usiarczyk (offline)

16-02-2012 21:59:48

łódź
3,5 szkl. mąki
2/3 szkl. cukru
15 dag margaryny (roztopić)
5 dag drożdży
2 jajka+3 żółtka
1 szkl mleka
aromat waniliowy /cukier waniliowy
sól do smaku

Z ciepłego mleka, drożdży , 2 łyżek cukru, 2 łyżek mąki sporządzić rozczyn
żółtka utrzeć z cukrem i aromatem waniliowym.
białka ubić na pianę
gdy rozczyn podwoi objętość dodać go do mąki, dodać żółtka i pianę, połączyć składniki, dodać tłuszcz i wyrobić ciasto
odstawić do wyrośnięcia, formować pączki, ponownie odstawić do wyrośnięcia i smażyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-16 22:00 przez Agnieszka_Usiarczyk.

ptysiowa_mama (offline)

17-04-2009 22:24:43

Warszawa
U nas rytm dnia sprawdza się do tej pory, i muszę powiedzieć że widzę ogromną różnicę w zachowaniu mojego synka, gdy np wyjeżdżamy do rodziny, i wszystko z konieczności jest "poburzone". Wtedy ratuje sytuację (czyli poprawia nastrój mojego synka) druga krótka popołudniowa drzemka - taka, żeby system nerwowy miał chwilę na regenerację. Inaczej jest ciężko.

Ale generalnie Misiu codziennie żyje sobie tak samo - i to jest super. Moim zdaniem na urozmaicenia i niespodzianki przyjdzie jeszcze czas.


toja51 (offline)

05-05-2009 15:28:31

Kraków
Pewnie, ze przyjdzie czas na niespodzianki. Ja juz mam doroslych synow. Gdy byli mali zawsze scisle przestrzegalam ich rytmu dnia. Malo tego, gdy pojawil sie mlodszy, rytm byl ten sam dla obu. Moim zdaniem dzieki temu zawsze mieli apetyt (te same pory posilku), zawsze bez oporu sie kapali przed snem, bez trudu zasypiali (stala godzina snu) i zawsze chetnie wychodzili na powietrze (nawet jak mieli 6 - 8 lat zawsze wybierali, gdy byla ladna pogoda gre w pilke, rower czy rolki a nie film czy gre komputerowa

jmijeczka (offline)

05-05-2009 16:28:11

Wlkp
U mnie tez od malenkosci jest ustalony rytm dnia. Stale pory posilkow, drzemek, spacerow, kapania, spania. I problemow jako tako nie mam.

zebrrra (offline)

27-07-2009 20:12:29

U mnie mała sama wyznaczyła sobie rytm i śpi, je, bawi się o stałych godzinach. Czasem jednak ten plan gdzieś tam nam ucieka, ale nie ma z tego powodu żadnych problemów. Jedynie kapiel jest zawsze o tej samej godzinie.


Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante

oleczka1 (offline)

24-09-2014 14:09:18

Radom
bez ustalenia rytmu dnia chyba bym nie spala 3 pierwsze miesiące. To jedyny sposób by naprawdę cieszyć się macierzyństwem i naprawde każde dzieciątko da się "ustawić", a co ważne ono także tego potrzebuje. Tylko odpowiednio wyspany nakarmiony a nie przekarmiony bobas jest szczęśliwy i zadowolony. Mój tata mówił na mnie terrorystka i powtarzał żę dziecko to nie robot. Ale uważam że nie miał raji nie wszystkie dzieci instyktowanie wiedzą kiedy spać i ile spać i powinnyśmy im w tym pomóc.

wojtaszek (offline)

07-01-2015 19:00:37

Tarnów
Naprawdę jest tak że dziecko przyzwyczają się do pewnych rytuałów dnia codziennego i ja mam taki rytuał szczególnie wieczorem kiedy zaraz po kąpaniu ubieram synka, zanoszę do łóżka, karmię, włączam kołysankę i po kilku minutach mój synek smacznie śpi.

donnavito (offline)

13-01-2015 12:19:01

Iława
Do tego ustalenia rytmu dnia trzeba nieziemskiej konsekwencji, czasem trzeba przerwać film czy wizyte żeby wykąpac o podobnej godzinie.

Modzelka8 (offline)

23-02-2015 16:52:07

Biała Piska
U nas też już rytm dnia ustalony, mały zasypia i budzi się o stałych porach, ale też było ciężko, trzeba dużo dużo cierpliwości i spokoju smiling smiley

donnavito (offline)

01-03-2015 14:41:26

Iława
No własnie mojemu dziecku zmienił się rytm dnia, przez co mam mniej czasu na komputer i zagladanie na forum, tak to zawsze wieczorem sobie pisałam, a teraz wieczorem gugamsmiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 104, Posty: 20900.