Witaj szkoło!

Wysłane przez Opek 

Opek (offline)

21-08-2009 15:57:45

Cześć smiling smiley
Napiszcie mi proszę, czy wg. Was długopis za 30zł to przesada?

Dyskutowałem w sieci z rodzicami, którzy uznali, że po co kupować tak drogi długopis jak można kupić pięć za 8zł

Moim argumentem jest jedynie, że dziecko jest leworęczne i warto kupić mu dobry długopis (żeby poczuł się doceniony) oraz taki, by dobrze mu się pisało (przeznaczony dla leworęcznych).
Czy mój argument do Was przemawia? Co Wy o tym sądzicie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-25 14:12 przez MAMA.

ella (offline)

21-08-2009 17:04:12

łódz
Witaj, no cóż jaki człowiek taka opinia. Ja uważam że jeżeli dziecko dobrze opanowało jakąś sztukę to wart w to zainwestować . W moim przypadku syn nauczył się ładnie pisać piórem, poprosiłam dziadków o zrzutkę i kupiliśmy dobre piórosmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

ella (offline)

21-08-2009 17:07:56

łódz
Acha czy dozwolone jest zachęcanie do dyskusji po przez gratisy w postaci artykułów szkolnych??


[link widoczny po zalogowaniu]

Opek (offline)

24-08-2009 09:24:46

Hmm, mam nadzieję, że nie jest to negatywnie odbierane.
Ella a co Ty o tym sądzisz?

Ps. czy w szkołach nadal jest wymóg nauki pisania piórem czy już nikt tego nie respektuje?

MAMA (offline)

25-08-2009 14:11:53

Warszawa
To jest negatywnie odbierane, przez administratorów. I zapewne przez użytkowników też.


Opek (offline)

26-08-2009 15:39:13

Dziękuję za upomnienie. W takim razie może jakąś zabawę forumową urządzić? Jak np. Ważenie plecaka

Sympatyczna (offline)

26-08-2009 15:47:34

ja zamierzam zważyć... tylko co z tego...

ja rozumiem i popieram, że jest obowiązek szkolny, tylko dlaczego za tym idzie obowiązek ponoszenia kosztów, jakie tylko sobie panie nauczycielki wymyślą....





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

malgorzatap (offline)

27-08-2009 10:11:33

Hjørring
ja dopiero tutaj zrozumialam,ze bezplatne szkolnictwo w Polsce to mit i legenda (tzn.wiedzialam jakie sumy wydaje ale godzilam sie z tym bo musialam).Dopiero tutaj przekonalam sie co to naprawde znaczy - ksiazki dzieci dostaja ze szkolnej biblioteki i oddaja na koniec roku (jak nie oddadza na czas to placi sie za ksiazke).Wszelkie materialy do nauki sa w szkole - do rodzicow nalezy zapewnienie dlugopisu,olowka,linijki,cyrkla i kalkulatora. Wszelkie wyjscia (kino,teatr,przejazd komunikacja itp.)oplacane sa przez szkole. Wycieczki szkolne tez (tylko kieszonkowe dzieci maja od rodzicow). Wiec teraz jak ktos mi mowi,ze ja place olbrzymie podatki to przytakuje i mowie "ale przynajmniej wiem za co place".Poza tym ktos kto zarabia mniej placi mniejsze (a nie ma zadnego systemu odliczen od podatkow wiec nie da sie "kombinowac"winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

Opek (offline)

27-08-2009 11:10:13

Niestety do tego nam jeszcze daleko :/
Popieram system amerykański, gdzie wszystkie książki zostawia się w swojej szafce. Zadania domowe najlepiej odrabiać od razu po lekcjach. Nawet wspólnie ze znajomymi - tworzy to burzę mózgów - wspólnie dochodzą do rozwiązań, a dziecko to lepiej zapamiętuje (przy czym odrabianie lekcji jest dużo przyjemniejsze).

Z nauczycielami też rozmawiam - jeśli macie pytania do nich - piszcie śmiało w tym wątku. Przekażę z pewnością.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 53, Posty: 370.