wysiłkowe nietrzymanie moczu sad smiley

Wysłane przez redribes 

redribes (offline)

22-03-2013 13:26:18

Wesoła
czesc .....jestem 3 tygodnie po porodzie sam poród taki sobie ułożenie twarzyczkowe.Ja rodziłam tylko 5 h dziecko nieduże bo wago 3200 niestety po porodzie mocz sam leciał mi po nogach teraz naszczescie jest lepiej ale popuszczanie moczu nie ustapiło do konca...cwicze codziennie miesnie dna miednicy i czekam na poprawe az wszystko minie i bedzie tak jak dawniej...mam pytanie czy któras z was ma tak jak ja lub miała i to ustąpilo? Jestem załamana ta sytuacją prosze o pomoc i porady będę wdzięczna ....sad smiley

JoannaW83 (offline)

31-10-2013 20:53:41

Poznań
Cześć!

Bardzo polecam zajęcia pilates - mi pomogły. Nie miałam wprawdzie dużego problemu, ale zdarzały się niekomfortowe sytuacje. A jak dowiedziałam się, że i babcia i mama mają z tym problem i to taki, że potrzebują specjalnych wkładek, postanowiłam wziąć się za siebie. Chodzę na zajęcia od pół roku i widzę ogromną poprawę jeśli chodzi o kontrolę mięśni miednicy. Jak dla mnie idealne ćwiczenia - niezbyt dynamiczne, ale na następny dzień czuję, że mięśnie popracowały winking smiley Ważne żeby chodzić do małej grupy (idealnie indywidualnie), bo wtedy instruktor może podejść i skontrolować, czy napina się właściwe mięśnie. Nie wyobrażam sobie, by samemu w domu ćwiczyć poprawnie (chyba, że ma się już spore doświadczenie). No i poza tym postawa też się poprawia i plecy mniej bolą, bo te ćwiczenia stabilizują i wzmacniają mięśnie kręgosłupa. Teraz nie wyobrażam sobie tygodnia bez tych ćwiczeń. Pozdrawiam i polecam pilates!

ameliarosz (offline)

01-11-2013 23:22:52

Warszawa
moja kolezanka miała identycznie i ma jakies urządzenie z ktorym cwiczy zapytam sie jak to sie nazywa winking smiley

JoannaW83 (offline)

02-11-2013 19:58:01

Poznań
Hmm... urządzenie? Kojarzą mi się tylko kulki gejszy na ćwiczenie mięśni Kegla. U mnie się jednak nie sprawdziły sad smiley

muksaka (offline)

09-02-2021 10:37:48

Warszawa
mi się to też niestety przytrafiło, lekarz zalecił badania i ćwiczenia, wzięłam sobie też w dozie darmow próbki wkładek tena, mają tam duży asortyment takich środków higienicznych, a to na pewno zwiększa komfort

Tanika (offline)

23-08-2021 13:37:07

Katowice
Nie wiesz może, czy nadal można dostać w DOZie te darmowe próbki wkładek z Teny? Na jakiej zasadzie?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 77, Posty: 1374.