LIPIEC 2014

Wysłane przez daga198110 

Xelia (offline)

10-04-2014 21:51:30

Olsztyn
Może wg niektórych to zabrzmi zle-ale ja nie chucham i nie dmucham do przesady na siebie z powodu ciąży. Jedna lekka kawa dziennie jest dozwolona. Mocna lub w większej ilości powoduje wypłukiwanie witamin i mikroelementów. Ogólnie w przyzwoitej dawce nie szkodzi a do tego zawiera naturalne antyutleniacze, a najlepiej smakuje mi z mlekiem. Smacznego.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Assillia (offline)

10-04-2014 22:23:31

Pruszków
Mariola789 no ja miałam tak, że w 12 tyg zaczęłam plamić i musiałam brać luteinę. W szpitalu lekarz powiedziała, że po 2 tyg mam się zgłosić do swojego lekarza prowadzącego na wizytę kontrolną. To akurat wypadało tydzień przed wizytą, na którą byłam zapisana. Na wizycie byłam 2.01 a L4 miałam do 9.01. Potem musiałam jechać 9-go po samo L4 więc widocznie można wystawiać bez wizyty winking smiley Chodzi o to żeby między datą wystawienia L4 a datą od kiedy ono obowiązuje nie było dłuższego odstępu niż te 2 dni. Dlatego jak byłam na wizycie 2-go to nie mogli mi wystawić L4 od 10-go. Mogliby od 4-go ale wtedy traciłabym 5 dni bo zwolnienia by mi się nakładały. Mam nadzieję, że nie namieszałam za bardzo winking smiley Aha i ja nie zanoszę L4 do pracy tylko wysyłam im poleconym. Bo przecież jestem niezdolna do pracy to po co mam się tam pojawiać winking smiley Jeszcze mi ktoś powie, że skoro mogę sobie tak jeździć to równie dobrze mogę pracować.

Dzisiaj byłam na pierwszych zajęciach szkoły rodzenia. Póki co takie spotkanie organizacyjne, na końcu trochę ćwiczeń. Ale jestem pozytywnie nastawiona bo bardzo fajna atmosfera, miła prowadząca, ogólnie fajna grupa, w sumie 5 par smiling smiley Położna powiedziała nam o symptomach porodu, kiedy jechać do szpitala a kiedy można jeszcze poczekać. Jak wybrać szpital, spakować torbę. Bardzo zabawnie zrobiło się podczas ćwiczeń bo panowie musieli ćwiczyć z nami winking smiley Widok nieporadnie wyginających się facetów w jeansach albo koszulach - bezcenny smiling smiley A jak przeczytałam sobie dokładnie plan zajęć to okazało się, że na jednych z kolejnych zajęć będzie też o chustonoszeniu i te zajęcia będzie prowadzić ta sama kobitka ode mnie z Pruszkowa, którą poznałam na warsztatach "Mamo to Ja" smiling smiley Może wkręcę się na kurs ze zniżką albo jakimś rabacikiem na chustę winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

daga198110 (offline)

11-04-2014 07:40:39

Klonówka
Hej smiling smiley dziś mam za oknem mgłę straszną a muszę jechać na zakupy bo mama ma jutro urodziny a syn jedzie sam do mojej mamy więc coś trzeba kupić. Co do nacięcia krocza ja byłam nacięte tylko przy pierwszym porodzie a już przy dwóch kolejnych nie ja po ostatnim porodzie już po dwóch godzinach chodziłam jak to pielęgniarki określiły jakbym nie rodziła tak się dobrze czułam. A po dwóch tygodniach już miałam ochote na figielki z męzem ;p heheh. Czuję się coraz lepiej tylko wiadomo ciężko się chodzi bo brzuch już duży jest ale damy radę coś mi lekarz przeczuwa że do 5 lipca nie pochodzę i mam się nastawiać na Czerwiec zobaczymy smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Mariola789 (offline)

11-04-2014 09:39:48

Siedlce
Assillia: Ja mam do pracy 15 minut, a na pocztę tyle samowinking smiley, więc by dziwnie wyglądało, że pocztą wysyłam. Ale już raz męża wysłałam ze zwolnieniem i chyba częściej tak będę robić.
A, pisałam Wam, że ZUS się czepiał i kazał pracodawcy udowodnić, że realnie pracowałam. Na szczęście pracodawca odpowiednio to potwierdził dokumentami i ZUS się odczepił - pierwszą wypłatę chorobowego miałam przez to opóźnione (bo do wyjaśnienia sprawy nie przysyłali mi pieniędzy), ale już teraz ZUS przysyła pieniążki regularniewinking smiley.

Mój maluch kopie już coraz intensywniej. Jak się czymś zdenerwuję to strasznie mnie kopie jakby chciał mną potrząsnąć i powiedzieć: "mamo, nie denerwuj się, nie można". Więc już doświadczyłam na własnej skórze, że dziecko WSZYSTKO czuje, to co mama. Jak wczoraj po stresach nie chciał zasnąć to mu Mozarta puściłam i w końcu usnąłwinking smiley.




[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-11 09:40 przez Mariola789.

magutka (offline)

11-04-2014 10:54:11

Hej
Ale miałam zaległości od wczoraj grinning smiley Już wszystko nadrobiłam smiling smiley
My po wczorajszej wizycie nawet fajnie. Wypiłam tą glukozę i nawet mi smakowała radość Mówiłyście żeby trochę cytryny tam wcisnąć przed wypiciem a tu się okazało że ja już dostałam glukozę o smaku cytryny radość Po wypiciu miałam godzinę na spacer z mężem to zrobiliśmy przy okazji zakupy. Później pobrała mi krew i kolejna wizyta za 2 tygodnie. Już nam lekarz powiedział, że wtedy malutką będziemy oglądać. Mojemu M tak się oczy wtedy zaświeciły i mówi że już się doczekać nie może radość
Co do nacinania krocza... Moja siostra podczas porodu popękała, później dostała hemoroidów i przez ponad 2 tyg nawet załatwić się w wc nie umiała. Ja z mężem też zamierzamy ćwiczyć mięśnie (mój M już w necie szukał info o tym i się szkolił smiling smiley ) ale jak trzeba będzie nacinać to trudno. W sumie ja na razie do cc jestem kwalifikowana, chociaż mam nadzieję że to się zmieni.
Wiecie co mój M wczoraj wymyślił radość Że przez weekend będzie łóżeczko składał bo on by już chciał żeby sobie stało. Popukałam mu tylko do głowy i powiedziałam, że sam będzie codziennie z niego kurz ścierała jak tak mu się spieszy. Chyba przez to zmienił zdanie bo więcej się na ten temat nie odezwał radość


[link widoczny po zalogowaniu]

lejdi (offline)

11-04-2014 12:25:52

Lubartów
Witajcie!

Ale się rozpisałyście! smiling smiley

Hehe, miałąm dzisiaj rano zabawną sytuację. Mój syneczek zaczął baraszkować już o 6 i nie dał mi spać. Najpierw kopnął mnie tak, że aż mnie skóra zabolała, a potem wyprostował nóżkę prosto w stronę skóry brzuszka i... tak sobie ją trzymał. Przez chwilę miałam wrażenie że widzę jego stópkę smiling smiley Połaskotałam ją i stópka zniknęła, a mały się schował głębiej. smiling smiley Nie wiem czy to faktycznie była nóżka, ale uczucie śmieszne. Poczułam się jak w filmie OBCY (trochę nietrafne porównanie, ale cóż grinning smiley ), a jeszcze jak wyobraziłam sobie, ze mam w sobie małego człowieczka to w ogóle... CUD! smiling smiley

Pochmurno i nieprzyjemnie dzisiaj u mnie. Powoli zaczynam przygotowania do świąt, kartki muszę wysłać. A! I koncert Budki dzisiaj, wow, szaleństwo bedzie. winking smiley grinning smiley LOL


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Xelia (offline)

11-04-2014 13:37:00

Olsztyn
Też widziałam to zdjęcie-jest zarombiste, i sama się zastanawiam czy nie fotomontarz...

U mnie słońce od rana ale tylko 10 st powietrze polarne. Ale i tak się od razu lepiej funkcjonuje.

Od wczoraj czekam na przelew z pracy i nic, a nigdy nie było poślizgów. Trochę się boje że nie dostanę kasy za marzec ze zlecenia bo 2 tyg byłam na zwolnieniu a moja szefowa to zołza... mówi się trudno.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

magutka (offline)

11-04-2014 14:00:19

Dziewczyny mam pytanie. Jak tak prasuje rzeczy Lenki to układał je przy okazji rozmiarami. Dzisiaj jak prasowałam body z długim rękawkiem o zauważyłam, że wszystkie mają rozmiar 68. Mam pytanie czy wy kupujecie takie body z długim rękawkiem czy tylko z krótkim?? Z krótkim rękawkiem ma kilka par a co do tych drugich to nie mam pojęcia czy kupować i ile???


[link widoczny po zalogowaniu]

palulina22 (offline)

11-04-2014 14:08:30

Bydgoszcz
Magutka myślę że trzeba się bardziej nastawiać na długi rękaw szczególnie w tych malutkich rozmiarach bo noworodka raczej tak cienko nie można ubierać.


[link widoczny po zalogowaniu]

Mariola789 (offline)

11-04-2014 14:26:48

Siedlce
magutka: Czytałam, że w pierwszych miesiącach, nawet, gdy jest gorąco (tak jak będzie w lipcu i sierpniu u nas) to i tak dziecko powinno mieć długi rękaw. Ja mam body pół na pół mniej więcej. Więc, gdy będę nakładać body z krótkim rękawem to będę musiała coś jeszcze na to nałożyć.




[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546520, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.