Październik 2013

Wysłane przez grejfrutowa 

grejfrutowa (offline)

02-12-2013 22:17:05

Jelcz-Laskowice

serene5 (offline)

03-12-2013 10:32:28

Świętochłowice
A u nas dalej burzliwa dyskusja o tych szczepieniach sad smiley W końcu mąż zapoponował, żeby na pierwszą isć normalnie, czyli bezpłatnie i jakby małej coś było to przy następnej dostała skojarzona 5w1. Wiem, że tak się nie powinno robic, tylko od początku isć jedną drogą więc zobaczymy co powie lekarz w styczniu.
Mojanatus co trzy dni? Przecież dziecko sie poci, uleje mu się itp nie widzę tego... Zwłąszcza, ze Kingusia u nas uwielbia kapiele a i powoli przyzwyczaja się do rytmu dnia, że po kapieli spanie chociaż zostawiam jej lampkę bo jest wtedy spokojniejsza.

Mamusie używacie smoczka?


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

mojanatus (offline)

03-12-2013 10:47:07

Warszawa
Serene ja sobie też nie wyobrażam kąpieli co 3 dni. Pediatra powiedziała, że nie trzeba dziecka kąpać codziennie "wystarczy przetrzeć pieluszką". Kurcze, tak mi się skojarzyło jakby to było przecieranie kurzu. Bierzesz ściereczkę i przecierasz smiling smiley Nasz Filipek powoli oswaja się z wodą ale wciąż jeszcze płacze. Trudno mi go wprowadzić w rytm dnia. dzisiaj jestem wyjątkowo wypompowana bo nie spał do 2:20. Obudził się przed 4:00 i o 6:00 i koniec spania. Do tej pory nie śpi. A ja ledwo na oczy patrzę.
Jeśli chodzi o smoczek to my używamy i to dosyć często. Filip ma bardzo silny odruch ssania i gdyby nie smoczek to musiałabym z nim siedzieć dzień i noc wkładając mu pierś w usta smiling smiley
A właśnie...Dziewczyny, czy Wy całą noc świecicie lampkę?


Aleksa27 (offline)

03-12-2013 11:49:37

Hej kobietkiwinking smiley
Ja też nie wyobrażam sobie kąpieli co 3 dni, powiem Wam, że co pediatra to inna opinia, ja jednak została bym przy codziennej kąpieli. My 10 minut przed każdą kąpielą włączamy farelkę i nagrzewamy pokój, do tej pory nie miałam z Zuzią żadnych kłopotów z przeziębieniem, a i czuję się bezpieczniej jak wiem, że w pokoju jest cieplutkowinking smiley
Co do smoczków to używam sporadycznie bo Zuzia ich nie lubi, jest spokojna bez tegowinking smiley Wszystko zależy od tego czy dziecko ma silny odruch ssania i od jego przyzwyczajeń, czyli od tego do czego same dziecko przyzwyczaimy.

serene5 Ja ze swojej strony radziła bym Ci kochana zabrać ze sobą na szczepienie koniecznie męża, jak zobaczy jak dzieciątko płacze przy każdym wbiciu igły to może mu serce zmięknie. JA wiem, że to są pieniądze te skojażone ale czego nie robi sie dla dziecka? Eh...

mojanatus ja palę lampkę ale taką mega słabą ledwo co dającą światło. Zuzia i tak całą noc przesypia ale i tak coś zawsze się paliwinking smiley

No i właśnie moja Zuzia spi od 21 do 5 lub 6 rano a potem jeszcze do 9 lub 10. W dzień sypia mało, ale do tego sama się przyczyniłam bo nie dawałam jej spać za dużo, co zaowocowało tym , że mała śpi w dzień mega mało, to są jakieś 2 godzinki w ciągu całego dnia łącznie ale za to pięknie śpi w nocy co dla mnie jest mega wygodnewinking smiley Sama po sobie widzę , że do czego mała przyzwyczaję to tak mam. To samo było z kąpielą: my kąpiemy o 20 ostatnio, potem mleko i spać i to działa. Przedwczoraj moja mama przejęła małą i nie dała jej zasnąć po kąpieli co zaowocowało tym , że małą nie spałą do 23 a potem obudziła się o 2 w nocy. Wczoraj wróciłam do starego rytmu i Zuzia dziś pięknie spaławinking smiley

Idę piś kawusię bo mała siedzi w bujaczku i mam spokójwinking smiley Eh a w czwartek na bioderka. Ciekawe jak tam się rozwijająwinking smiley

Życzę wszystkim miłego dnia ;*


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

olenka1310 (offline)

03-12-2013 11:56:53

Sochaczew
Też lekarz mówił żeby nie kąpać codziennie zwłaszcza zimą ale ja i tak kąpie z tego względu że moja córunia ma włoski i przy jedzeniu się strasznie poci na głowce czólku i nosku . po każdej butli jej główka jest mokra jakby wyszła z pod prysznica tongue sticking out smiley jedynie mięliśmy 3 dni przery bo mała miała silny katar i była osłabiona i wystarczyły 3 dni nie kąpania a zaczyna nam się chyba pojawiać ciemieniucha . jak z nią walczyć ? Aleksa nie wsyzstkie dzieci lubią ciepło , mojej szwagierki córeczka jak wpadała w histerię to wystarczyło że się zdjęło jej skarpetki a już było dobrze . zanim do nas przychodzili to musięliśmy długo wietrzyć pokój żeby było chłodno , a mała urodziła się 14.01 bo im chłodniej dla niej tym lepiej . zaraz będzie miała roczek a dalej woli mieć chłodniej . moja Oliwcia za to uwielbia ciepełko . 17.12 idziemy na szczepienie chciałabym mieć to za sobą


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

olenka1310 (offline)

03-12-2013 12:10:20

Sochaczew
u nas lampa się pali taka na biurku całą noc z tego względu że jak mała mi się zakrztusi czy jak to żebym nie leciała pierw zapalić światła bo po ciemku dziecka bym nie znalazła tongue sticking out smiley smoka niunia ssie jak idzie spać , jak była na cycu to zasypiała w trakcie jedzenia . i teraz jak jest na butli to nie zaśnie w trakcie , daje jej moczka troszkę possie i zasypia i w trakcie jedzenia wypluwa . nieraz w ciągu dnia ma smoka , ogólnie jakby go nie było to raczej by sobie poradziła .


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

olenka1310 (offline)

03-12-2013 12:22:17

Sochaczew

serene5 (offline)

03-12-2013 13:28:54

Świętochłowice
olenka przeurocza grinning smiley i ta mina grinning smiley Faktycznie ma dużo włosków winking smiley Moja też ma ale nie aż tyle kedziorków.

U mnie też taka biurkowa lampka sie pali zwłaszcza jak ją kładę po kąpieli bo wodzi oczkami i wtedy zawiesza wzrok na światełku i zasypia smiling smiley U nas cieżko ze spaniem ostatnio, dzisiaj też meczyłam się do północy a i tak o 2 mi się obudziła, wiec spała ze mną, bo tak jak mojanatus ledwo na oczy patrzyłam i chciałam spać... Nawet jej w nocy nie przewinęłam i tylko smoczka wciskałam, aby spała...
Tak, my korzystamy często ze smoczkiem bo też ma odruch ssania. Koleżanka mi dzisiaj doradziłą, aby potem się go pozbyc jak pierwsze zęby się pojawią: dwa na górze i dwa na dole. No i dzisiaj kupiłam Bobotic na kolki, bo już może brać, także liczę teraz na przespane noce a nie pobudki co 2h...
Aleksa też mojemu tak mówię, chodź ze mną to zobaczysz jak to jest winking smiley Ale wątpię aby się skusił. Z tego, co mi jeszcze kumpela powiedziała, to mogę przejsć z bezpłatnej na płatną, ale nie odwrotnie. Takze myślę, że na pierwszą pójdziemy normalnie a potem zobaczymy jak malutka się będzie zachowywać.
I super, że przyzwyczaiłaś małą do takiego trybu, tylko pozazdrościć winking smiley Praktycznie noc przespana...Bosko!

Idę się zdrzemnać i też powstawiam aktualne zdjecia małej. Dzisiaj ma równe 4 tygodnie! Jak ten czas leci... I dalej pamietam poród i ten moment, jak ze mnie wyskoczyła ta różowa kuleczka... Ehh smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

morelcia29 (offline)

03-12-2013 14:17:51

Świętochłowice
olenka ale cudeńko ta Wasza Oliwka, ładne dzieciątko zrobiliście z mężusiem grinning smiley Widzę, że macie ten projektor z misiami, sprawdza się ? Bo my chcemy taki kupić smiling smiley
MÓJ MĄŻ kupił naszej Mai matę z pianinkiem z Fisher pricea i wiecie jaką ma uciechę, jak kopie nóżkami a to gra? Super i bardzo się interesuje zwierzątkami, muzyczką, uważam ,że fajny zakup, ale to ponoć Mikołaj jej przyniósł grinning smiley niech mu będzie, ciekawe co żona dostanie smiling smiley
mojanatus my w nocy nie świecimy lampki. Tzn świeciliśmy pierwszy tydzień i mała była niespokojna, nie rozróżniała dnia od nocy, odkąd nie zapalamy jest lepiej ze spaniem.
serene co do smoczka to my używamy. Maja lubi sobie possać, szybciej się uspokaja, ale w trakcie głębokiego snu wypluwasmiling smiley A w dzień staram się ją zajmować czymś innym, jak jest potrzeba to daje.
Aleksa zazdroszczę tych przespanych nocek, wiem ,że jak przejdziemy na mm to będzie lepiej. Chociaż musze dziś pochwalić moją córeczkę, bo jak zasnęła 23.30 to spała do 6 i dziwię się, że nie obudziła się na cycusia...więc i ja dziś wyspana grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

morelcia29 (offline)

03-12-2013 14:25:10

Świętochłowice
Wrzuciłam kilka zdjęć na fb gdybyście chciały zobaczyć Maję. smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547210, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.