Październik 2013

Wysłane przez grejfrutowa 

mojanatus (offline)

10-06-2013 14:28:10

Warszawa
Dziewczyny, z tą lipą to chyba jest prawda. Wczoraj się dużo dobrego usłyszałam na ten temat choć nigdy osobiście tego nie sprawdziłam.
Na początku ciąży też brałam antybiotyk. Nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Nie sądziłam, że się udało. Lekarka, która mi przepisała ten antybiotyk powiedziała, że ten antybiotyk bardzo źle wpływa na płód. Pytała 1000 razy czy nie jestem w ciąży. Kazała zrobić test. Jeśli wyjdzie pozytywny to absolutnie nie brać tego antybiotyku. Zrobiłam 2 testy-obydwa negatywne więc wzięłam to świństwo. Jak się później okazało byłam w 1-2 tygodniu ciąży.


serene5 (offline)

10-06-2013 14:44:08

Świętochłowice
A takie pytanie z innej beczki, bo widziałam parę stron wcześniej, że któraś już kupiła wózek. Kupujecie juz wyprawki dla maluszków?
Ja nie mam nic smiling smiley Czekam na prenatalne 24 czerwca aby dowiedzieć sie o płeć i wtedy zaczne sie rozglądać. Nie chciałam też za wcześnie kupować by nie zapeszać.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

kropeczka24 (offline)

10-06-2013 16:24:35

Klonówka
serene5 tak ja już mam łużeczko , siedzonko do karmienia ,oraz bujawkę Fisher Price no i ubranak wuzeka jeszcze nie mam ale mam parę typów smiling smiley) tak pomalutku zbieram żeby potem na gwałt nie kupować


/f2w3gox1jyuspnb2.png[/img][/url] [link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

serene5 (offline)

10-06-2013 16:39:00

Świętochłowice
Może też sie nie spiesze, bo sporo rzeczy dostanę winking smiley Mój mąż ma dwie siostry i brata z czego każdy ma dwójkę dzieci tongue sticking out smiley Łóżeczko mam zapewnione (podobno), za resztą muszę się popytać ale na pewno chcę nowy wózek smiling smiley Każda z moich mamusiek miała te stare typy a ja chce lekki i poręczny, bo niewiadomo, czy będę mobilna autkiem czy autobusem :/
Klonówka też nie chce nic na gwałt smiling smiley z każdym miesiacem coś, chce zacząć w tym miesiacu jak tylko dostanę wypłatę smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Korneliaa (offline)

10-06-2013 16:46:27

Dzięki za rady ..

jak byłam ostatnio w aptece to farmaceuta zabronił mi brać tantumverde dał mi cos słabszego ale czy pomaga to stwierdzić nie mogę ..moze na chwilę. Mam też wodę morska do nosa. A ten lek co mi lekarz przepisł to wogóle jest na jakoś bakterię jakby z układu moczowego niewiem w czym to ma pomóc na gardło i katar. Wolę nie brać tego. Idę się najeść czosnku smiling smiley a i spróbuję tej lipy ...

Co do wyprawki to wózek pożyczam ten duży na początek i mały fotelik bo z niego dziecko szybko wyrasta wolę dołożyć poźniej wiecej kasy na pożądną spacerówkę, krzesełko do karmienia też w spadku smiling smiley ubranek mam chyba ze 3 worki po śmieciach dużo nakupiłam w szmateksie normalnie z metkami. Jak sie przeprowadzimy to będziemy się rozglądać za łóżeczkiem już nawet jedno zwykłe mi sie spodobało z ikei.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

agulaaak (offline)

10-06-2013 18:34:15

Wodzisław Śląski
Ja np. mam już wóżek, ubranka( ale jeszcze nie za dużo), pościel do łóżeczka, buteleczke i tam pare drobiazgów smiling smiley W najbliższym czasie mam zamiar kupić łóżeczko( dlaej się tylko zastanawiam czy drewniane czy te turystyczne).


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

monique203 (offline)

10-06-2013 18:52:16

agulaak a jaki wózek wybraliście? brzusio śliczniutki i sporawy jak na 20 tc, ale to tak jak u mnie hehe

ja wyprawkę też już prawie mam, jeszcze zostały mi pewne akcesoria typu kosmetyki, pieluchy no i wózek, z którym mam problem tzn z wyboremsmiling smiley

aha dziewczynki dla zainteresowanych urlopem rodzicielskim, w poniedziałek prezydent podpisał ustawę o niej która wchodzi w życie 17 czerwca, załapią się wszystkie mamy które urodziły 2013 roku, urlopu będzie 26 tygodnie + 26 tygodnie, ten dodatkowy może też wykorzystać tatuś, co do płatności to pierwsze 26 tygodni może być płatne 100% drugie pół roku wtedy będzie 60% płatne, ale jeśli się zadeklarujecie od początku że idziecie na rok to wtedy wypłacać wam będą 80% przez cały roksmiling smiley co do becikowego to aby go dostać nie może przekroczyć wasz dochód na jednego członka rodzinky chyba 1900 zł


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

konewkako (offline)

10-06-2013 19:07:16

Radom
Roczny urlop smiling smiley bardzo się cieszę, ja skorzystam. Morelcia piszesz o ruchach dziecka, ja też najczęściej czuję w dolnej części, a rzadziej przy pępku. Czuję jak się wypina i przepycha smiling smiley Bardzo to lubię, najintensywniej odczuwam to wieczorem, już właśnie zaczyna.


[link widoczny po zalogowaniu]

mojanatus (offline)

10-06-2013 19:15:37

Warszawa
A dziewczyny wiecie jak to jest z ojcem dziecka? Po narodzeniu dziecka przysługuje mu jakiś urlop?


Justine_Ch (offline)

10-06-2013 20:05:37

Karlino
Co do wyprawki to my po Saruni mamy w zasadzie tylko wózek, leżaczek i troszkę zabawek. Dopiero szykujemy się do zakupów. W pierwszej kolejności na pewno kupimy łóżeczko i wanienkę. Ubranka będę kupować jak zbiorę wszystkie ubranka, które rodzina i znajomi odkładają. Wtedy zobaczę czego będziemy potrzebować.

Ja zaczynam się troszkę obawiać jak to będzie z karmieniem zaraz po porodzie, bo z Sarą miałam poranione sutki i okropnie to bolało. Mam nadzieję, że skoro już raz przeszłam przez to, to teraz mnie to ominie. Ale na wszelki wypadek "hartuję" piersi masażem za pomocą gąbki podczas kąpieli smiling smiley Czy wy też macie jakieś sposoby na przygotowanie biustu? smiling smiley

Cytuj
monique203
aha dziewczynki dla zainteresowanych urlopem rodzicielskim, w poniedziałek prezydent podpisał ustawę o niej która wchodzi w życie 17 czerwca, załapią się wszystkie mamy które urodziły 2013 roku, urlopu będzie 26 tygodnie + 26 tygodnie, ten dodatkowy może też wykorzystać tatuś, co do płatności to pierwsze 26 tygodni może być płatne 100% drugie pół roku wtedy będzie 60% płatne, ale jeśli się zadeklarujecie od początku że idziecie na rok to wtedy wypłacać wam będą 80% przez cały roksmiling smiley co do becikowego to aby go dostać nie może przekroczyć wasz dochód na jednego członka rodzinky chyba 1900 zł

Czyli taka sama kwota wyjdzie na rok tylko na miesiąc różnie w zależności od tego czy od razu zdecydujemy się na rok macierzyńskiego czy dopiero po pół roku.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-10 20:06 przez Justine_Ch.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547500, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.