A może SIERPIEŃ 2013? radość

Wysłane przez Kokobongo 

karolina_ (offline)

08-10-2013 14:56:24

Otwock
A to mój miesięczny szkrab, dla tych co nie mają fb smiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-08 14:57 przez karolina_.

CZORNA_KN (offline)

08-10-2013 17:34:21

Knurów
Kurcze sama nie wiem co mam myśleć o tym krwawieniu, może rzeczywiście jeszcze się oczyszczam, bo skoro u Was to wyglądało normalnie to pewnie takie plamienie to tylko fałszywy alarm. Jednak nadmiar hormonów zaczyna powoli dawać o sobie znać, bo nie dość, że pobolewa mnie od kilku dni głowa to i chyba pokarm mi zanika powoli. Walczę o wyrównanie tabletkami hormonów, aby zatrzymać mleczko, ale wszystko jest tak rozchwiane, że nie wiem czy mi się uda sad smiley.

Paulina- szkoda, że Twoja szwagierka nie walczy z laktacją, ja tak miałam na 4 dobę po urodzeniu kiedy mały był wstanie wyduldać jednorazowo 30 ml sztucznego mleka a ja laktatorem byłam wstanie odciągnąć pokarm w ilości połowy zwykłej nakrętki z wody :/ A teraz spokojnie karmię piersią.

Marcelko- dobrze zrobiłaś, bo nie trzeba reagować na każde stęknięcie dziecka, ponieważ ani dziecko ani Ty nie będziesz wypoczęta. Mój mały podobno co godz. się odzywa na jedzenie, ale stęknie i zaśnie. Jednak jak zaczyna głośno protestować to wiem o tym, że jest na pewno głodny i wybudzony, co oznacza, że po 5 min. nie przyśnie mi na cycu a to jest ważne, bo wcześniej sobie troszkę pociomkał i po godz. czasu znowu był głodny, bo się nie najadał.

Basiu- ja mojego Tymka, też musiałam zmuszać do leżeniu na brzuszku. Na samym początku mocno protestował, ale przestałam na to zwracać uwagę kiedy młody miał katar i musiałam mu jakość pomóc, więc nie bardzo jestem w stanie pomóc.
Co do witamin to tak jak mówisz K podaje się do 3 mies. na karmieniu piersią.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

CZORNA_KN (offline)

08-10-2013 18:35:05

Knurów
Emi- mnie na kolki pomógł Espumisan i probiotyk

Co do oddawania kupek to dziecko może jadać bezzwrotnie nawet przez 5 dni i wtedy jest wszystko ok pod warunkiem oczywiście kiedy dziecko nie boli brzuszek.

Paulinko- ja wczoraj wparowałam do Lidla i tą samą bluzę wzięłam ale granatową, oraz dresik i sweterki dwa w różnych rozmiarach smiling smiley a co do nocki to rewelacja smiling smiley

Iwonko- jak ktoś pisze o rom 56 to zazdroszczę mój maluch już zakłada 68 bo w 62 ma lekko podkulone nóżki, no ale mój Tymek był największym dzieckiem pod względem wzrostu i wagi od wszystkich dziewczyn.

Karolina_- ja mam ogólnie teraz mniej pokarmu wiec nie pomogę

Wow udało mi się w końcu dokończyć to co chciałam napisać....


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

pajinka (offline)

09-10-2013 08:23:04

Rumia
Karolinko Jak ja karmiłam to najwięcej było rano po nocy. A potem coraz mniej w ciągu dnia.
Zdrówka dla Antosia smiling smiley
I jak tu takiego Słodziaka nie wziąć na ręce? smiling smiley

Basiu O rany, 2 tyg! Ja bym zwariowała! Zawsze miałam 5 dni a teraz 7 i już mnie szlag trafiał.

Sabinko Trzymam kciuki za Twoją laktację.
Szkoda, że nie chce próbować. Rozmawiałam z nią i powiedziała, że jej nie zależy na kp. A jak ja przeszłam na butlę to mnie krytykowała ze szwagrem, bo dzieci od mm "puchną" i mleko matki najlepsze. Dlatego jestem w szoku. Sama jej powiedziałam, że żałuję, że tak krótko karmiłam i mimo przystawiania Lili laktacja ustała..
Sweterki też fajne są, ale ja mam 2 po M, więc nie kupowałam tongue sticking out smiley A dresik mam z poprzedniej akcji Lupilu i na pewno mama mi coś z Norwegii przywiezie dlatego nie chcę przesadzać z ilością. Tam jeszcze fajne te ogrodniczki były, a body jak zwykle beznadziejnej jakości. W Pepco mają lepsze w takiej samej cenie praktycznie.

Byliśmy wczoraj u księdza. Ja pitole! LOL Ochrzcić ochrzci, mamy mu tylko wszystkie potrzebne dokumenty przynieść, ale... Jak się dowiedział, że nie jesteśmy małżeństwem to powiedział, że zdążył by w tym roku, ale to na wariata, więc mamy przynieść mu datę na przyszły rok i.. ja mam zrobić kolację a M kupić wino i mamy się zastanowić! LOL A ja już postanowiłam, że za 2 lata i co my teraz powiemy...

Dziewczyny jakbyście robiły chrzciny w domu to co byście podały na obiad? Muszę się zastanowić i ustalić jakieś manu...


[link widoczny po zalogowaniu]

AgatkaM17 (offline)

09-10-2013 08:34:17

wrzosowa
Trzymajcie kciuki za mnie dzisiaj bo ide na dwie szczypionki z corcia,Pajinka Pozniej Ci napisze co ja mam za dania na chrzcinach i postaram sie cos wiecej napisac jak mi Jowitka pozwoli


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

yvonta (offline)

09-10-2013 09:09:04

pajinka jakie dokoumenty do chrztu???? my poszliśmy dzień przed i podaliśmy daty urodzenia chrzestnych no i jak się nazywają i to wszystko widzę że w każdej parafi inaczej winking smiley jeśli chodzi o laktację to każdy jest mądry jak nie karmi a moje dziewczyny "puchną" i na moim mleku winking smiley
Agatka będzie dobrze mocno przytulisz i bół przejdzie winking smiley

Czorna a teraz jest już ok nie krwawisz? może zadżwoń do lekarza coś ci tam powie winking smiley ja strasznie późno dostałam okresu za pierwszym razem i trwał ze 3 tygodnie
Coś mnie wzięło gardło mnie boli mięśnie głowa na razie dziewuszki zdrowe oby tak dalej
Karolina cuuudny ten twój maluszek mi się wydaje że im częściej podajesz cyca tym większa laktacja bo to się samo "ustawia" Moja też tak ulewa czasami daj znać co ci lekarz powiedział


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

wiolad (offline)

09-10-2013 09:23:15

Jastrzębie-Zdrój
U mnie urwanie dupy od kilku dni temu nie pisze, czasu mi brakuje przez te wyjścia z psem ... U nas dobrze, tylko kicham, ale nic mnie nie dopadło na szczęście smiling smiley Jak sie uspokoi coś troche to sie częściej będę odzywała smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

CZORNA_KN (offline)

09-10-2013 09:36:27

Knurów
Basiu- 2 tyg okresu to tragedia, chociaż dla mnie połóg też nie był łaskawy bo przez 5 tyg krwawiłam, więc to też jak ciągły okres.

Paulinko- widzisz jak to dziecko wszystko zmienia i przewraca życie do góry nogami tongue sticking out smiley Pewnie mały pociągnie butle i śpi a przy cycusiu chciał wisieć całymi dniami. Uważam, jednak że jeszcze będzie żałowała, że nie powalczyła o laktację, bo mnie cycuś nie raz życie uratował i bufet praktycznie wszędzie można wywalić a butelka jak się skończy i nie ma się mleczka przy sobie to przerąbane.
Co do obiadu to może korytko sobie zmów....

Ok do kończe później bo moja Głodomorra się obudziła...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

AgatkaM17 (offline)

09-10-2013 09:41:36

wrzosowa
pajinka Menu na chrzciny

1) rosól, zieniaki, kluski slaskie, i 3 rodzaje miesa
2) pstrag pieczony i dodatki(frytki, mufinki)
3) kurczak pieczony i stripsy
4) zupa brokulowa z groszkiem ptysiowym
Zimna plyta, napoje, ciasto, owoce i cukierki, tort

Fakt ja nie robie chrzcin w domu ale takie menu bez zadnych probemow mozna wykonac w domku smiling smiley

Jade w poniedzialek na kontrole bioderek mam nadzieje ze pozwoli jej sciagnac bo juz mam dosc ciaglego sciagania i zakladania Moja corcia tez codziennie nie robi kupy, lekarka powiedziala ze nawet jak kilka dni dziecko nie robi kupy to nic zlego sie nie dzieje chyba ze boli brzuszek

Mam pytanie do dziewczyn ktore karmia butelka lub dokarmiaja, Jakiego mleko podaja Bo ja dokarmiam Hippem ale mam wrazenie ze sie prezy po tym mleku wiec kupilem kolejne Humana ale po tym mleku to zielona kupe robila wiec od razu odstawilam Juz sama nie wiem czym dokarmiac to dziecko Chcialam kupic Gerbera lub Bebiko ale nigdzie nie widzialam takiego mleka zeby mozna bylo laczyc z piersia


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

pajinka (offline)

09-10-2013 10:58:46

Rumia
Iwonka My potrzebujemy zaświadczenia od chrzestnych z ich parafii, że chrzestnymi mogą być.

Sabinka U szwagierki tak kolorowo nie jest z butlą. Lila wciąga od początku w max 10 min a Jasiek się nie spieszy i w nocy nawet 2h je. No i trzeba się zorganizować i przygotować na każdą możliwość. Ja zawsze mam dwie butelki i mleczko odmierzone na dwie porcje, a jak wiem, że wody nie będzie nigdzie to gorące mleczko w termoopakowanie wkładam i 2h później ma temp ok 37 st.

Agatka Trzymam kciuki żebyście pożegnały frejkę smiling smiley
Ja karmię Bebilonem... Znaczy karmiłam, bo Lila zaczęła strasznie po nim ulewać. Miałam też Nan, ale skórka się brzydka robiła, bo jest strasznie słodki. O dziwo po Bebiko nic się nie dzieje (a to praktycznie to samo co Bebilon). A teraz kupiłam Gerber, ale jeszcze nie jadła, zobaczymy co z nim, w sumie ma najatrakcyjniejszą cenę. A jak dokarmiałam to Bebilonem.
Dzięki za menu, na pewno mi pomoże smiling smiley

My na pewno będziemy mieć rosół, kaczkę pieczoną w całości, tort jabłkowy i chcę do tego zamówić chyba czekoladowy. Teściowa zrobi jeszcze sernik, więc deser jest z głowy. Myślała żeby upiec jeszcze kurczaka, udka, podudzia i może schab, bo w sumie chłopy w rodzinie jedzą, a kobiety szczególnie ode mnie tylko drób.
Tylko z dodatkami mam problem, bo nie chcę żeby było totalnie oklepania. Do kaczki jest super kapusta czerwona. A na resztę nie mam pomysłu.
Planujemy też kolację, bo moi rodzice posiedzą na pewno dłużej. Ze dwie sałatki by się przydały, może jedna z kurczakiem a druga tylko warzywna, jakaś ryba w galarecie albo po grecku, mimo że ja nie lubię i może mięso w galarecie, bo z rosołu by było.
Pierwszy raz takie przyjęcie organizuję i jestem zielona w tym temacie..


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548600, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.